GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Zeka Gelişimi

kategorisinde 5047 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Zeka Gelişimi

Zeka gelişimi üzerine hazırlanan kitaplar ve setler, çocuklarınızın çok küçük yaşlardan itibaren profesyonel ve bilimsel bir bakış açısıyla eğitilmesine ve zihinlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı oluyor. Küçük yaşlardaki çocuklar için dikkat toplama, dinlediğini anlama, el ve şekil becerisi gibi özellikleri geliştirmeye yönelik kitaplar hazırlanırken daha büyük yaşlardaki çocuklarınız için ise matematik, fizik, anatomi, astronomi ve kimya gibi bilim dallarını açıklayan eserler kaleme alınıyor.

Zeka Geliştirme Setleriyle Tanışın

Zeka Gelişimi

Zeka geliştirme setleri, her yaş için özel olarak hazırlanan ve uzmanlar tarafından belirlenen programlar dahilinde çocuklarınızın zihinsel gelişimine katkı sunan kitaplardan oluşuyor. 2-4 yaş grubu için görsel hafıza ve el becerisi geliştirme amacıyla hazırlanan setler, 5-9 yaş grubu için ise soyut kavramların anlaşılabilmesi amacına yoğunlaşıyor. 9-12 yaş grubu için hazırlanan zeka geliştirme setlerinde ise çocuğunuza çok boyutlu düşünmeyi öğreten, sözel ve matematiksel yetenekler kazandıran içerikler ağırlık kazanıyor. Farklı markalar tarafından hazırlanan zeka geliştirme setlerini son derece uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilir ve çocuğunuza küçük yaştan itibaren olumlu nitelikler kazandırabilirsiniz.

Bilime Giriş Kitaplarını Keşfedin

Zeka Gelişimi

6 yaş ve üzerindeki çocuklar için hazırlanan bilime giriş kitapları, çocuklarınıza küçük yaşta bilim sevgisi ve analitik bakış açısı kazandırma amacıyla hazırlanıyor. Çocuklarınıza neden sonuç ilişkisi, mantıklı düşünme, detayları inceleme gibi yetenekler kazandıran bilime giriş kitapları; matematik, anatomi, biyoloji, astronomi, fizik ve kimya gibi bilim dallarını temel düzeyde ve çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir dille anlatıyor. İçeriğinde çocuğunuza evde gerçekleştirebileceği basit ve güvenli deney önerileri de bulunan bilime giriş kitapları, bu sayede katılımcı bir eğitim modelini benimsiyor ve çocuğunuzun bilimi deneyimleyerek öğrenmesine olanak tanıyor.

Bulmacalarla Eğlenceli Eğitim

Zeka Gelişimi

Zeka geliştirme kitapları kategorisinde yer alan bilmece ve bulmaca kitapları, eğlenceyi ve eğitimi bir araya getiriyor. 4 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanan bilmece ve bulmaca kitapları, matematiksel ve analitik düşünme yeteneklerine odaklanarak çocuklarınıza çözerken keyif alacağı sorular yönlendiriyor. Çocuğunuza problem çözme ve çok yönlü düşünme gibi yetenekler kazandıran yayınlar arasında yetişkinlerin de keyifle faydalanabileceği Sudoku kitapları da yer alıyor. Kolay, orta seviye ve zor seviye olmak üzere üç farklı grupta hazırlanan Sudoku kitapları, her yaştan bulmaca tutkununun keyifle katılacağı eğlenceli saatler vadediyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Zeka geliştirme kitapları, pek çok farklı marka tarafından farklı özelliklerde yayınlandığı için farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir.
  • Alacağınız zeka geliştirme kitabının çocuğunuzun yaş grubuna uygunluğunu kontrol etmeniz, doğru karar vermenizi kolaylaştırabilir.
  • Farklı zeka geliştirme setlerini bir arada satın almanız, çocuğunuzun çok yönlü bir gelişim göstermesine yardımcı olabilir.
  • Kendine ait bir çantası ve ilgi çekici renkli desenleri olan setler, çocuğunuzun etkinliklere katılma isteğini artırabilir.
  • Çocuğunuza öğrendiği bilgileri yorumlayabileceği çocuk romanlarından hediye etmeniz, bilgilerin pekişmesini sağlayabilir.

Bunlara da Dikkat

  • Çocuklar için zararsız malzeme ve boyalardan üretilmiş kitapları tercih etmeniz, daha güvenli bir kullanım sağlayabilir.
  • İçeriği kontrol edilmiş ve onaylanmış zeka geliştirme kitaplarını tercih etmeniz, doğru bir eğitim metodu uygulamanıza yardımcı olabilir.
  • Kitaplarda yer alan etkinliklerden uygun olanlara katılım göstermeniz, çocuğunuzun psikolojisine olumlu katkıda bulunabilir.
  • Önemli dahilerin hayatlarını ve başarı hikâyelerini anlatan kitaplardan satın almanız, çocuğunuzu kendini geliştirmeye motive edebilir.
  • Dikkat, odaklanma, hafıza gelişimi gibi istediğiniz konuya yönelik kitaplar seçebilir, çocuğunuzun eksik yönlerini geliştirmesini sağlayabilirsiniz.