Roman, Öykü

Kitap okuyan çocuklar yaşıtlarından daha fazla kelime biliyor, okulda ve sosyal hayatta daha başarılı oluyor, kendini rahatça ifade edebiliyor. Hayal gücü, düşünsel becerileri ve yaratıcılığı gelişen çocuklar mutlu olmanın yollarını daha rahat buluyor, çok daha erken yaşta ayakları üstünde durabilmenin gücünü keşfediyor.

Çocuk Kitapları

Roman, Öykü

Çocuklar, sözleri değil, davranışları taklit eder. Sizi kitap okurken görmediği sürece, dilediğiniz kadar kitap okumanın faydalarını sıralayın, yine de ikna olmayacaktır. Akşam saatlerinde kısa bir süre için bile olsa, kitaplarınızı alıp onunla birlikte okuyabilirsiniz. Bu saatleri hem kendinize hem de çocuğunuza zaman ayırmak için iyi bir fırsat olarak düşünün. Çocuğunuzun okuma yazma öğrenmesini beklemeyin. O, okula gidene kadar 0-6 yaş arası okunacak kitapları seçerek çocuğunuza okuyabilir, resimlerde ne gördüğünü anlattırabilir, sizin okuduğunuz hikayeyi yorumlamasını isteyebilirsiniz. Jules Verne ile seyahatlere çıkmanın, arzın merkezine gitmenin, türlü maceralara atılmanın, yeniden çocuk olmanın, çocuğunuzla birlikte hayallere dalmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çocuklar İçin Öyküler

Roman, Öykü

Öyküler daha kısa olduğu için çocuğunuz yatmadan önce rahatlıkla bir öyküyü bitirebilir. Öykülerde kişi sayısı azdır ancak kişi ve olaylar daha yoğun anlatılır ve sadece tek bir olay üzerinde durulur. Özür dilemenin erdemi, diş fırçalamanın gerekliliği ya da kardeş kavgasıyla ilgili kısa bir öykü okuduktan sonra, çocuğunuzla bu konuda sohbet edebilir, fikrini alabilirsiniz. Her sabah dişini fırçala diye zorlamak zorunda kalmayacaksınız ya da karşılaştığı bir kabalıkla nasıl baş edeceğini öğretmek böylece çok daha kolay olacak. Özür dilemenin erdemini öğrendiğinde hem kendisi kusurlu olduğunda rahatça özür dileyecek hem de ona kaba davranıldığında kibar bir şekilde özür dilenmesini talep edebilecek. Başkalarının hayatına konuk olabilmenin, davranışlarının sonucu öğrenebilmenin en güzel yolu öyküler...

Çocuklar İçin Romanlar

Roman, Öykü

Resimli kitapları yorumladınız, okula başlayana kadar ona vakit ayırdınız, öyküler okudunuz, birlikte sohbet ettiniz. Okula başladığında kitabını alıp bir köşeye çekilen ve dikkatle, merakla, heyecanla kitap okuyan bir çocuğunuz var artık. Tek boyutlu öykülerin aksine, romanlar çok boyutludur. Birden çok hikaye ve karakter barındırır. Romanlar sayesinde çocuğunuz pek çok konuyu aynı anda ele alabilmeyi öğrenecek, dil gelişimine devam edecek; ayrıca hayal gücü, empati yeteneği ve karar verme yetisi sayesinde çok daha sosyal ve başarılı bir çocuk olacak.

İpuçları

  • Dünya klasiklerine öncelik tanıyın.
  • Güvenilir bir yayınevi markasını tercih edin. Saygın yayınevi markaları dil, imlâ kuralları ve çocuk edebiyatı konusunda daha özenlidir.
  • Çocuğunuzla birlikte seçmeye özen gösterin. Karar alırken onu da dahil etmeniz özgüvenini artıracak, kitap okumaktan daha da zevk alacaktır.
  • İnternetten alışveriş yaptığınız takdirde kitap fiyatları çok daha uygun olacaktır. Kitap söz konusu olduğunda fiyat önemli değil diye düşünürseniz, bir yerine iki kitap alma fırsatını kaçırabilirsiniz.
  • Kitabı siz okuyorsanız mimikleriniz ve ses tonunuzla kitabı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bunlara Dikkat

  • Kısaltılmış ya da özet metni almayın. Roman ya da öykünün orijinal olmasına dikkat edin.
  • Yazılar okunaklı olmalı.
  • Dilimizin iyi kullanıldığından emin olun.
  • Resim varsa, çizimin nitelikli ve usta işi olmasına dikkat edin.
  • Çocuğunuzun sadece öğrenmesine değil, iyi vakit geçirmesine de özen gösterin.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Yayınevi

Tümünü Gör

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Basım Yılı

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Kitap Adı