Çizgi Roman

Çizgi romanlar her yaş kitlesine hitap edebilen, içinde derin bir hayal gücü ve merak barındıran ve en önemlisi küçük yaştaki okurlar için eğitim - öğretim yoluna açılan renkli bir dünyadır. Çizgi filmlerden sonra okul hayatına başlayan çocuklar için kitap okumaya geçiş döneminde cankurtaran görevi görürler. Çocukları kitap okumaya teşvik eden yapıt niteliğini taşıyan çocuk çizgi romanları, hem okumayı sevdirir hem de hayal gücü gelişmiş, yaratıcı ve üretken bireyler yaratma konusunda etkin rol oynar.

Hayalci Yumurcaklar İçin İlham Kaynağı

Çizgi Roman

Çocukların gelişim evresinde öğrenmeyi tetikleyen en önemli duygu merak duygusudur. Öğrenme yetisi, merak duygusu ile kazandırılır. Her gün farklı bir kaynaktan yeni bir şey öğrenir, merak ettiğiniz konular ile ilgili makaleler okuyup, paylaşırsınız. Fakat çocuklar için durum pek de aynı şekilde işlemez. Onlar için en hızlı ve etkili öğrenme metodu görerek öğrenmedir. İşte bu noktada çizgi romanlar devreye girer. Çizgi roman okuyan çocuklar, çizgi karakterlerin dünyasına girdikçe iletişimi, arkadaşlığı ve paylaşmayı öğrenirler. Çizgi roman dünyası hayalperest yumurcaklar için tam bir ilham kaynağıdır. Kare kare ilerleyen çizgi roman dünyasında, çocuklar karakterle bütünleşir ve kendilerine yeni oyunlar geliştirirler. Bu da hayal gücü geniş ve yaratıcı bir nesil yetiştirmek için oldukça önemli bir unsurdur.

Çizgi Romanların Hafızaya Etkisi

Çizgi Roman

Güçlü bir görsel hafızaya sahip olmak aynı zamanda güvenilir bir arşiv kütüphanesine de sahip olmak demektir. Çizgi romanlar da görsel hafıza üzerinde yapıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar, çocukların görerek daha iyi anladıklarını ve gördüklerini daha uzun süre akılda tuttuklarını kanıtlar niteliktedir. Çizgi romanlar birbirini takip eden resimli kareler içermesi sebebiyle çocukları okumaya teşvik ederken. aynı zamanda bir önceki kareyi akılda tutabildikleri için güçlü bir görsel hafızaya sahip olabilmesini sağlar.

Sınır Tanımayan Karakterlerle Macera

Çizgi Roman

Nesilden nesile aktarılan bir kültür niteliğinde olan çizgi roman dünyası, geçmiş yıllarda Superman, Batman, Teksas, Tommiks ile sınırlı iken artık çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Özellikle çocukların okuma zamanlarını eğlenceye dönüştürdüğü için artık pek çok farklı konuda çizgi roman kitaplarına ulaşmak mümkün. Birçok dilde baskısı yapılan ve en çok satılan klasikler listesine giren Küçük Prens'ten, bir Türk karikatürü olan Limon ile Zeytin'nin maceralarına kadar pek çok farklı konuda çizgi roman arşivine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çizgi Roman Okumak İçin Beş Neden

  • Çizgi romanlar çocuklara renkli bir dünyanın kapılarını açar. Onların hayal gücünü besler ve hayal ederek üretebilen bir nesli kucaklamamızı sağlar.
  • Çocukların duyarak öğrendiği kelimelerin görsel yolla tanınmasını sağlayan çizgi romanlar, görerek öğretir ve pekiştirir.
  • Çizgi romanların içeriğinde konular belli bir sırayı takip eden resimli kareler ile anlatılır. Bu sayede kişiler, yerler ve olaylar fotografik olarak akılda kalır.
  • Çizgi romanlardaki karakterler genelde çok güçlü resmedilmektedir. Bu durum özellikle çocuk okuyucu kitlesinin kendine güven duymasında etken bir rol oynar.
  • Çizgi romanlar aynı zamanda güncel hayata yönelik mesajlar içermesinden ötürü çocuklar üzerinde farkındalık yaratır.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çizgi romanlara karşı önyargılarınız varsa bir kenara bırakın. Çizgi romanlar aynı zamanda bir eğitim aracıdır.
  • Çizgi roman alırken seçimi mutlaka çocuklara bırakın. Kendi hayal dünyaları ile örtüşen en uygun olan eseri seçmek, merak ederek keyifle okumalarını sağlar.
  • Çizgi romanlar karakteristik özellikleri itibariyle subliminal mesajlar içerir. Çocuğunuzu yönlendirdiğiniz çizgi romanların iyimserlik, kendiyle barışık ve mutlu olma gibi pozitif mesajlar içerdiğinden emin olun.
  • Çizgi roman okumak kadar çizmesi de keyifli ve beyni geliştirici bir eylemdir. Çizgi roman çizim teknikleri ile ilgili yayımlanmış kitaplardan satın alarak çocuklarınızın yaratıcılık ve gelişimine yardımcı olursunuz.
  • Çizgi romanların eğitici olabilmesi için mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun olarak hazırlanmış yayınlardan almaya dikkat edin.
Sepet
Filtreler

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Ürün Formatı

Kitap Adı

Yayınevi

Eser Sahibi

Katkıda Bulunan

Katkı Rolü

Basım Yılı

Baskı Sayısı

Cilt Tipi

Kağıt Cinsi

Basım Dili

Kondisyon

Durum

Menşei

Satıcı

Çizgi Roman

kategorisinde 4333 adet ürün bulundu.

Akıllı Sıralama

Çizgi Roman

için 4333 ürün bulundu
Akıllı Sıralama
Sırala
Filtrele