GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çocuk Kitapları

kategorisinde 124108 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuk Kitapları

Çocukların yaş gruplarına ve sınıf seviyesine özel olarak hazırlanan rengarenk kitap serileri, bilmece ve bulmacalar, boyama ve çıkartma kitapları, okul öncesi kitapları, zeka gelişimi kitapları, eğlenceli içerikleriyle çocuk okurlarını bekliyor. Çocuklar bu kitaplarla; dikkat güçlendirme, görsel hafıza geliştirme, etkin okuma ve anlama gibi çok sayıda kabiliyetin yanında kitaplar aracılığıyla aşılanan olumlu davranışları da öğrenebiliyor.

Çocuklar İçin Öğretici Serüven Setlerini Keşfedin

Çocuk Kitapları

Çocuk kitabı alanında çok fazla yayın bulunması, ebeveynlerin ve çocukların kafasında bazı karışıklıklara sebep olabiliyor. Ancak kitapların pedagojik kontrollerden sonra çocukların yaş gruplarına göre hazırlanıyor olması, ailelerin endişelerini gideriyor. Özellikle öğretici serüven setleri, tek karakter üzerinden hazırlanan ve onlarca olumlu davranışı öğreten bir düzine hikaye içeriyor. Bu kitaplar sayesinde çocuklar için kitap okuma alışkanlığı çok eğitici ve eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor. TÜBİTAK, İş Bankası, Mikado gibi ünlü yayınevleri ve markalar tarafından hazırlanan kitaplar, çocuk kitapları kategorisinde çocuklarla buluşuyor.

Zeka, Eğlence ve Gelişim Kitaplarını Değerlendirin

Çocuk Kitapları

Olumlu mesajlar veren masallar, Türk ve dünya klasikleri, bilimsel kitaplar, müzik ve hobi kitapları, öykü ve şiir kitapları, eğitim setleri gibi çok sayıda farklı kitap seçeneğinin bulunduğu kategori, çocukların gelişimine büyük katkılar sağlıyor. Önemli bilim adamlarının, filozofların, kaşiflerin, matematikçilerin ve Atatürk gibi önemli şahsiyetlerin tanıtıldığı kitap serilerinin yanı sıra sözel okumayı güçlendirme programları, mantık güçlendirme bulmacaları, zeka geliştirme setleri, hızlı okuma ve algılama setleri gibi önemli kitap serileri de çocukların erken yaşta çok sayıda kabiliyet ve bilgi kazanmasına katkıda bulunuyor.

Çocuğunuzun Hafızasını Sesli Kitaplarla Geliştirin

Çocuk Kitapları

Okul öncesi çağdaki çocuklar için hazırlanan sesli kitaplar, tek dokunuşla eğlenceli masallar ve anlamlı hikayeler okuyarak çocuğunuzun beyin gelişimini hızlandırıyor. Uyku ve süt saati, meyve ve sebzeler, temizlik alışkanlıkları, renkler, tuvalet eğitimi, yardımlaşma ve paylaşma, bilinçli teknoloji kullanımı gibi çok sayıda temel konuda hazırlanan eğitici içerikler, sevimli sesler yardımıyla çocuklara aktarılıyor. Bremen Mızıkacıları, Kırmızı Başlıklı Kız, Küçük Prens, Pinokyo, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gibi klasik öykü ve hikayelere de yer veren sesli kitaplar, resimli içerikleriyle çocukların görsel hafızasını da güçlendiriyor.

Satın Alma İpuçları

  • Mucitler, sultanlar, büyük yöneticiler, padişahlar, gibi önemli şahısların tanıtıldığı 12'li set kitapları tercih ederek çocuğunuzun eğitim hayatını destekleyebilirsiniz.
  • Dikkat güçlendirme, okuma ve anlama gibi özel gelişim serilerini değerlendirerek çocuğunuzun zayıf olduğu konularda gelişmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ömer Seyfettin, Tevfik Fikret, H.Rahmi Gürpınar, Rıfat Ilgaz gibi Türk çocuk klasikleri yazarlarının kitaplarını satın alarak çocuğunuzun klasikleri tanımasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Çocuklar için Türk ve dünya edebiyatından ''100 Temel Eser'' listesinde bulunan Küçük Prens, Alice Harikalar Ülkesinde, Tom Sawyer, Şeker Portakalı gibi kitapları değerlendirebilirsiniz.
  • Bilmece ve bulmaca kitaplarını çocuğunuzun yaş grubuna uygun satın alarak hafıza ve zeka güçlendirme etkinlikleri yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çocuk kitabı satın alırken çocuğunuzun yaş grubuna ya da sınıf seviyesine uygun olup olmadığını kontrol ederek kitaptan alacağınız verimi artırabilirsiniz.
  • Klasik yayınlarda satıcı marka ve yayınevlerinin belirlediği fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ekonomik fiyat seçenekleri için karşılaştırmalar yapabilirsiniz.
  • Kitap seçimi yaparken seçtiğiniz kitabın şiddet içermemesine dikkat edebilir, satın aldığınız kitabı gözden geçirdikten sonra çocuğunuza verebilirsiniz.
  • Okul öncesi çağındaki çocuğunuza kitap okuyarak beyin gelişimini güçlendirebilirsiniz.
  • Hem sesli hem de yazılı kitaplar satın alarak çocuğunuzun okuma alışkanlığını pekiştirmesini sağlayabilirsiniz.