GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Unisex Çocuk Güneş Gözlüğü

kategorisinde 1704 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuk Güneş Gözlüğü

Her çocukta çok havalı ve çok şık bir görüntü sunan güneş gözlüklerinin tek amacı estetik değil. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için uzmanlar tarafından çocukların takması önerilen çocuk güneş gözlükleri, tıpkı diş fırçalamak gibi bir alışkanlık haline getirilmeli. Bu nedenle özellikle yaz aylarında çocuğunuzun gözlerini korumak ve ileri yaşlarda göz rahatsızlıkları yaşama ihtimalini en aza indirmek için onu güneş gözlüğü kullanmaya teşvik etmelisiniz. Çocuk güneş gözlüğü fiyatları genellikle ürünün kalitesine göre değişkenlik gösterir. Güneş gözlüğü markaları arasında popüler olanlar, kalitenin yanı sıra tasarımları nedeniyle de yüksek fiyatlarla satılabilir. Bu noktada çocuğunuz için satın alacağınız güneş gözlüğünden beklentinizi ve ayırdığınız bütçeyi ön planda tutarak seçim yapabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Kullanmaya Başlama Yaşı

Çocuk Güneş Gözlüğü

Çocukların güneş gözlüğü takma yaşıyla ilgili olarak uzmanlar farklı görüşlere sahip olsalar da genel olarak 10 yaş altındaki çocukların gözlerinin fazla hassas olduğu bilinir. Bu nedenle zararlı UV ışınlarının göze zarar vermesini engellemek için 10 yaşından önce çocukların hem yazın hem de kışın mutlaka güneş gözlüğü takması gerekir. Kimi doktorlar güneş gözlüğü takmaya başlamak için çocuğun 2 yaşını doldurmasını beklemek gerektiğini düşünse de bazı doktorlar 6. aydan itibaren güneş gözlüğünü önerebilir. Dolayısıyla ebeveynler yaşla alakalı karara kendi doktorlarına danışarak ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak varabilirler. Ancak çocuk kaç yaşında olursa olsun gözlük takmaya başladığında kullanımıyla ilgili iyi bir eğitim verilmeli ve bir süre çocuğun güneş gözlüğü kullanımı takip edilmelidir.

Çocuklar için Güneş Gözlüğü Modelleri

Çocuk Güneş Gözlüğü

Çocuklar söz konusu olduğunda ebeveynler onlar için her şeyin en kalitelisini ve en güzelini almaya çalışırlar. İşte bu yüzden çocuk güneş gözlüğü modelleri de farklı tasarımlarda ve farklı zevklere hitap edebilecek şekilde üretilir. Model seçimi yaparken öncelikle çocuğun ilgi alanlarını ve beklentisini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu noktada çocuğunuzun sevdiği renklerde ya da üzerinde sevdiği karakterlerin bulunduğu bir ürün tercih edebilirsiniz. Renkli çocuk güneş gözlüğü modelleri; çocuklar arasında popüler olan çizgi film karakterlerinin tasarımlarını da içerir. Bunun yanı sıra yuvarlak, oval ya da dikdörtgen çerçeveli çok sayıda ürün çeşidi bulunur. Bu detayı belirlerken de çocuğunuzun yüz yapısını dikkate almalısınız. Gözlük, çocuğun gözlerini tamamen kapatabilmeli ve ona rahatsızlık vermemelidir.

Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Çocuk Güneş Gözlüğü

Çocuk güneş gözlükleri büyüklerinkilerle benzer özellikleri taşısa da bir çocuğa gözlük alırken çok daha fazla detayı önemsemek gerekir. Bu noktada güneş gözlüğünün gerçekten kaliteli ve kullanışlı olması için bazı özelliklere sahip olması beklenir. Kırılmayan materyallerden üretilmiş olması ve UVA filtresi içermesi ilk kriterdir. Gözlüğün sık sık düşmesi çocuklar için tehlike yaratırken aynı zamanda ekstra maliyete sebep olur. Bu yüzden menteşesinin yaylı olması, bir güneş gözlüğünü kaliteli yapan detaylar arasında yer alır. Ayrıca bazı kalitesiz güneş gözlükleri %100 UV filtreli olsalar da boyalarında yüksek oranda kurşun barındırabilir ve bu da çocuklara ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle içerisinde hiçbir toksik madde bulunmamasına özen gösterilmelidir. Daha fazla çocuk giyim ürünleri için Çocuk Giyim & Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilir, tüm giyim ve aksesuar modellerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Çocuk için Güneş Gözlüğü Kullanmanın Avantajları

  • Güneş gözlüğü, gözleri fazla hassas yapıda olan çocukları UV ışınlarından korur.
  • Güneş gözlüğü, çocuklar kumda oynarken gözlerine kum ya da kir gibi maddelerin kaçmasını önler.
  • Güneş gözlüğü, çocukları sıcağın alerjik etkilerine karşı da korur.
  • Yazın çocukların gözlerinde oluşan kuruluk, batma, yanma veya kaşıntı gibi sorunları en aza indirir.
  • Numaralı gözlük kullanan çocuğa numaralı bir güneş gözlüğü satın almak yazın çok daha fazla rahat etmesini sağlar.

Çocuk Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilecekler

  • Çerçevesi dayanıklı polikarbonat malzemeden yapılmış olan modellere yönelebilirsiniz.
  • UV koruması olmayan kalitesiz camlar, UV ışınlarını gözün arkasına geçirerek göze ciddi zararlar verebilir.
  • Güneş gözlüğü seçerken %99-100 oranında UVA ve UVB ışınlarına korumalı olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Hem konfor hem de kullanım kolaylığı sağlaması adına göz kapaklarını tamamen örtebilecek modeller seçmelisiniz.
  • Çok küçük yaşta olan çocuğunuz için güneş gözlüğü alırsanız arkadan lastikle tutturulan ürünleri tercih edebilirsiniz.