GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

kategorisinde 184202 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

Masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları, çalışmalarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için birtakım cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. İşi gereği sürekli olarak bilgisayar aracılığıyla belge ve dosya hazırlayanlar, tez yazan öğrenciler, bir toplantıda sunum yapmak zorunda olan iş insanları için yazıcı, tarayıcı ve daha başka birtakım bilgisayar aksesuarı, oldukça önemli harici bileşenleri teşkil ediyor. Bu cihazlar; bilgiyi işlemek, düzenlemek, kullanıma hazır hâle getirmek ve yazılı belgeye dönüştürmek için kullanılıyor. Yazıcı, tarayıcı ve harici bellek, güç adaptörü, soğutucu gibi aksesuarlar, günümüzde kullanıcılar için vazgeçilmez öneme sahip bulunuyor.

 • Canon Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar
 • Epson Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar
 • Brother Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar
 • HP Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar
 • Samsung Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

Bilgisayar Yazıcı Türleri

Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

İşi ve özel ilgileri gereği bilgisayar kullanıcıları, yazıcılara ihtiyaç duyabiliyor. Belgeleri, bilgileri, fotoğraf ve resimleri kâğıda aktarmak için kaliteli ve renkli yazabilen; seri ve ekonomik özelliklere sahip bir yazıcı, kullanıcılar için oldukça önemli bir yardımcı oluyor. Eskiden nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli yazıcılar kullanılmaktayken, günümüzde lazer bilgisayar yazıcı modelleri, geleneksel yazıcıların yerini almış durumda. Bir daktilonun bilgisayara bağlanmış biçimi olan ve oldukça fazla ses çıkaran nokta vuruşlu yazıcılar, şu an sadece fatura ve evrak basımı için devlet kurumlarında kullanılıyor. Ev kullanımı içinse mürekkep püskürtmeli yazıcılar, hâlâ tercih edilebilir. Hem renkli hem de siyah-beyaz baskı yapabilen mürekkep püskürtmeli yazıcılar, evlerde belge ve resim yazdırmak için kullanılır. Diğerlerine göre daha pahalı olan lazer yazıcılar, kullandığı toner sayesinde daha fazla baskı yaptığı, seri ve kaliteli sonuçlar verdiği için gerek evlerde gerekse de ofislerde daha fazla tercih edilir.

Tarayıcı İşleri Kolaylaştırıyor

Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

Tarayıcı (Scanner), bilgisayarların çok fazla ihtiyaç duyulan harici donanımları arasında yer alır. Tarayıcı ile belgelere eklenemeyecek resim, fotoğraf ve yazı gibi veriler, bilgisayara aktarılıp işlenebilir. Belgeyi daha etkili hâle getiren scanner, örneğin bir el yazısını, metnin arasına yerleştirmeye yardımcı olur. Kullanım amacına ve ihtiyaca göre el tarayıcıları (handheld), düz yataklı tarayıcılar (flatbed), tamburlu tarayıcılar (drum), film tarayıcıları (dia ve negatifleri sayısallaştırmak için), çoklu doküman tarayıcıları (ADF), tekli sayfa beslemeli tarayıcılar (Sheetfeed), planeter tarayıcı (kitap tarama amaçlı), robotik tarayıcılar (kitap tarama amaçlı) olmak üzere farklı tarayıcı çeşitleri bulunmaktadır. Biraz araştırma yapıldığı takdirde her bütçeye uygun tarayıcı fiyatları bulmak mümkün olur. Teknoloji firmaları, yazıcı ve tarayıcının ayrı ayrı alındığında çok yer kaplamasından dolayı mürekkep püskürtmeli ve lazerjet yazıcılara tarayıcıları entegre ederek kullanıcıların işini kolaylaştırır. Tarayıcının bulunduğu bir yazıcı, özellikle de lazerse, hem fotokopi cihazı olarak kullanılır hem de tarama ve yazma işlemlerinin pratik olarak yapılmasını sağlar.

Bilgisayar Aksesuar Bileşenleri

Yazıcı Printer, Tarayıcı, Aksesuar

Yazıcı ve tarayıcıdan başka birtakım bilgisayar aksesuar ürünleri de kullanıcıların daha aktif ve üretken olmasını mümkün kılar. Kulaklık ve USB çoğaltıcı, Bluetooth hoparlör, güç kaynağı, kablosuz mouse, bilgisayar çantası, mousepad, harici bellekler, oyun donanımı, web kamera ve soğutucu gibi pek çok aksesuar da kullanıcıların ilgisini çeker.

Bilmeniz Gerekenler

 • Hem renkli hem de siyaz-beyaz çıktı alacaksanız mürekkep püskürtmeli yazıcılar tavsiye edilir.
 • Bol miktarda siyaz-beyaz çıktı almak için lazer yazıcı, oldukça ideal bir çözümdür.
 • Hem yazıcı hem de tarayıcı işlevine sahip olan yazıcılar, daha ucuzdur.
 • Yazıcı ve tarayıcının bir arada olduğu cihazlar, fotokopi cihazı olarak da kullanılabilir.
 • Alacağınız tarayıcının OCR özelliği olması gerekir; çünkü, OCR sayesinde bir dokümandaki yazıları Word formatına çevirebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

 • Yazıcı alırken renkli çıktı alıp almayacağınızı belirlemeniz gerekir.
 • Alacağınızı yazıcının tonerinin kaç sayfa çıktı almanızı sağladığını bilmeniz, seçim yapmanız için çok önemlidir.
 • Tarayıcı almadan önce kullanım amacınızı belirlemelisiniz.
 • Yüksek çözünürlüklü bir tarayıcı çıktının kalitesini de artırır.
 • Dinamik derinlik mesafesi geniş olan tarayıcılar, en açık renkle en koyu renk arasındaki farkı, çok net olarak verir.