GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Monitör

kategorisinde 5247 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Monitörde en önem verdiğiniz özellik nedir?

  Görüş Açısı (Her açıdan görebilmek) , Renk Canlılığı

  IPS, PLS ekran teknolojisi

  Tepki Süresi, Hayalet efekt

  TN ekran teknolojisi

  Kontrast

  VA ekran teknolojisi

Monitör

Monitör; televizyon seyretmekten bilgisayar işlemleri yapmaya, banka ve hastanede sıra takibi yapmaktan sunuma, bilgisayar oyunları oynamaktan reklam amaçlı kullanıma kadar pek çok yerde değerlendirilir. Çözünürlüğü, büyüklüğü, ekran yenileme özelliği ile monitör çeşitleri, kullanım amaçlarına ve niteliklerine göre farklılık arz eder. Günümüzde ileri teknoloji ile üretilerek kullanıcılara sunulan monitörler, sahip oldukları özelliklere göre seyir zevkini ciddi anlamda artırmaktadır.

 • ASUS Monitör
 • Dell Monitör
 • Philips Monitör
 • Samsung Monitör
 • HP Monitör

Yüksek Teknoloji, Yüksek Görüntü Kalitesi

Monitör

İşlemcideki (CPU) bilgilerinin görünürlük kazandığı monitörlerin sahip oldukları teknolojik özellikler, oldukça önemli kabul edilir. Teknoloji ilerledikçe monitörlerin resmi yansıtma kabiliyeti de artar. Monitörün görüntüleri yansıtma kabiliyeti ise doğrudan çözünürlük ile ilgili bir durum olarak öne çıkmaktadır. Çözünürlük yükseldikçe görüntü kalitesi ve netliği de artar. Görüntü kalitesi için 640 x 480, 800 x 600, 1024 x 768 ve 1280 x 1024 piksel çözünürlüğe sahip olan monitörlerden en yüksek çözünürlükte olanını seçmek gerekir. Monitörün Full HD olması, görüntünün kalitesini artıran bir başka önemli özellik olarak değerlendirilmektedir. Bütün bu özellikler, televizyondaki kareleri ve pürüzleri önler. LED ampullerle yapılan ışıklandırma, parlaklığı artırdığı gibi gözlerin yorulmasını da büyük ölçüde engeller.

Ses Özellikleri ve Diğer Teknik Detaylar

Monitör

Monitörlerin görüntü kalitesinin yanında ses kalitesi de seyirciler için oldukça önemli bir unsurdur. İyi görüntülere eşlik eden ses detayları, seyir deneyimini etkileyici ve eşsiz kılmaktadır. Ön cepheye yerleştirilmiş yüksek Watt'lı en az iki hoparlör sayesinde sesi, odanın her alanında aynı güç ve etki ile işitebilirsiniz. HDMI, USB, kulaklık ve harici hoparlör girişine sahip bir monitör, farklı cihazların bağlanmasını sağlar. Bu da monitörü çok yönlü olarak kullanabilmenizi mümkün kılar. Ayrıca, monitörün A sınıfı enerji tüketmesi ise ev ekonomisine katkıda bulunur.

Monitör ve Zarafet

Monitör

Yeni nesil monitörlerin sahip olduğu netlik ve parlaklık özelliklerinden başka önemli olan bir diğer husus da tasarımları oluyor. Konumlandırıldığı yere kattığı hava, monitörün görüntüyü ve sesi net olarak iletebilme nitelikleri kadar önemlidir. Monitör boyutu, doğal olarak görsel keyfi de artırır. İhtiyaca ve kullanım alanına göre büyük ekran bir monitörün karşısına geçip film, video veya spor müsabakası seyretmek, izleyiciyi mutlu eder. Daha önce kullanılan tüplü CRT monitörlerin çok fazla yer kapladığı biliniyor. Oysa son teknoloji ile üretilen LCD ve plazma monitörler, incelikleri ve zarafetleri ile bulundukları mekâna modern bir hava katmaktadır. Monitör çeşitleri içerisinde IPS teknolojisi ile üretilen süper ince Acer, kavisli (curved) Samsung, modern görünümü ve V biçimindeki ayakları ile MSI, metalik rengi mobilyaların güzelliğini ön plana çıkaran HP monitörler, şıklıkları ile göz doldurur ve evinizin, büronuzun havasını değiştirir. Monitör fiyatları, markalar arasında değişiklik gösterebilir. Yine de her bütçeye ve kullanım amacına göre bir monitör bulmak mümkündür.

Bunları da Unutmayın

 • Yükseklik ayarı yapılabilen bir monitör, daha kullanışlıdır.
 • Çözünürlüğü yüksek ekranların resmi yansıtma gücü de yüksektir.
 • Full HD teknolojisi ekran pürüzlerini önler.
 • Monitörünüz, farklı aygıtları bağlayabilmek için USB, HDMI, kulaklık jakı gibi farklı girişilere sahip olmalıdır.
 • Monitörün ince olması, odanızın şıklığını artırır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Monitörün ne için kullanılacağı belirlenmelidir. Her marka, kullanım alanına göre farklı özelliklere sahip monitörler üretir.
 • İyi bir monitör almadan önce markaların sunduğu teknolojik avantajlara bakmak gerekir.
 • Monitörün inceliği de önemlidir; fakat, bir başka önemli nokta da monitörü ayaklı ve ayaksız olarak kullanabiliyor olmanızdır.
 • Monitör, oyun için alınıyorsa tepkime hızına dikkat etmek gerekir. Hertz değeri ne kadar yüksekse resim de o kadar hızlı değişir.
 • HDMI bağlantı noktasına sahip olan bir monitör, daha ucuzdur ve farklı cihazların bağlanması için uygundur.