GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Konnektör

kategorisinde 3283 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Konnektör

Konnektörler, birçok farklı amaçla kullanılabilen bağlantı noktalarıdır. Günümüzde cep telefonlarında, bilgisayarlarda, tabletlerde ve televizyonlarda çok sayıda konnektör bulunur. Konnektörlerin en bilinenleri ise şarj girişleri, USB girişleri, HDMI bağlantı noktaları ve VGA girişleridir. Konnektörlerin her biri, farklı bir görev üstlenir. Şarj girişleri ve USB bağlantı noktaları, cep telefonu ve diğer cihazların kolaylıkla şarj edilebilmesine olanak tanırken, HDMI bağlantı noktaları ve VGA bağlantıları da bilgisayarlardan TV'lere görüntü ve ses aktarımı yapılmasını sağlar.

Şarj Girişleri

Konnektör

Konnektör çeşitleri arasında arj girişleri de bulunur. Şarj girişleri, elektrik kaynağı ve elektronik cihaz arasındaki bağlantının kurulmasına yardımcı olur. Sağlam bir şarj girişine sahip olan elektronik cihazlar, kolaylıkla şarj edilebilir ve kullanıma hazır hâle gelir. Elektronik cihazlarda bulunan şarj girişleri, birbirinden çok farklıdır. Örneğin, telefonlarda bulunan şarj girişleri ile dizüstü bilgisayarlarda yer alan şarj girişleri, birbirinden çok farklı bir yapıdadır.

USB Bağlantı Noktaları

Konnektör

USB bağlantı noktaları, günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Akıllı telefonlar ve tabletler, bir bilgisayar veya kablonun bağlandığı USB bağlantı noktası sayesinde kolaylıkla şarj edilebilir. Bilgisayarlarda bulunan USB girişleri sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden kolaylıkla veri aktarılabilir. Öte yandan USB kameralar ve mikrofonlar, bu bağlantı noktası sayesinde dizüstü bilgisayarlara bağlanabilir. Ayrıca, LED TV modelinde bulunan USB bağlantı noktası aracılığıyla yayınlar kaydedilebilir ve çeşitli multimedya formatları izlenebilir.

HDMI Bağlantı Noktaları ve İç Konnektörler

Konnektör

HDMI bağlantı noktaları, bilgisayarlardaki görüntüyü TV veya projeksiyon cihazı gibi yansıtıcı cihazlara aktarmak için sıklıkla kullanılır. Kaliteli bir HDMI bağlantı noktası sayesinde bilgisayardaki görüntü, kolaylıkla TV'lere aktarılabilir. HDMI girişi, kendinden önceki görüntü aktarma yöntemi olan VGA kablosuna göre sesleri ve görüntüleri daha kaliteli bir şekilde aktarabilir. HDMI girişi, günümüzde birçok sinema salonunun ve ev sinema sisteminin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Bilgisayarların, cep telefonlarının, tabletlerin ve TV'lerin içerisinde birçok bağlantı noktası bulunur. Bu bağlantı noktaları sayesinde söz konusu cihazlar, sağlıklı bir şekilde çalışır. Örneğin, tabletlerde ekranın anakart ile uyumlu çalışmasını sağlayan kısa bir kablo bulunur. İç konnektörlere bir diğer örnek ise dâhili harddisk ve bilgisayarların anakartı arasında bağlantı sağlayan kablodur. Bu konnektörler, herhangi bir zarar gördüğü zaman elektronik cihazlar, çalışamaz hâle gelebilir.