GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Çevirici, Çoğaltıcı

kategorisinde 12302 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çevirici, Çoğaltıcı

Teknolojik gelişmeler her ne kadar hayatı kolaylaştıran özelliklere sahip olsa da zaman zaman kullanılan cihazdan elde edilen verimi artırmak yorucu olabilmektedir. Kablo çevirici gibi yardımcı ürünler de teknolojinin karmaşasını kolaylaştırmayı amaçlar. Dijital ve analog çıkışlar arasında çevirici ürünlerin tercih edilmesi, son dönemlerde gelişen teknoloji nedeniyle sinyallerin farklı kanallardan gelmesi ile paralellik gösterir. VGA girişine sahip olan bir monitöre VGA çıkışı bulunmayan bir anakart ile veri akışı sağlayabilmek için çevirici bir kabloya ihtiyaç duyulmaktadır. Çevirici, çoğaltıcı ürünler ile aynı girişten birden çok port elde edilebilir.

Analogdan Dijitale Geçiş

Çevirici, Çoğaltıcı

HDMI çıkışa sahip olan bir cihazda VGA çeviriciye ihtiyaç duyuluyorsa işlemi gerçekleştirebilmek için güç girişi bulunan bir ara devreye ihtiyacınız vardır. HDMI pinlerini direkt olarak VGA girişine aktaran basit adaptörler, istenen seviyede bir görüntü kalitesi sağlayamaz. Çoklu kullanım kombinasyonlarına sahip olan kablo çevirici adaptörler, ihtiyaçları daha rahat karşılayacaktır. Dijitali analog sinyale çevirmek içinse HDMI'dan VGA'ya geçiş yapabilmek için çevirici cihazın harici güç almalıdır. Adaptör yardımı ile kablo çevirici, içerisinde bulunan devre sayesinde görüntü akışını sağlar.

Kablo Çoğaltıcı ile Profesyonel Veri Aktarımı

Çevirici, Çoğaltıcı

HDMI girişi bulunan LCD TV, bilgisayar ve projeksiyonda görüntü paylaşmanın en kolay yolu olan kablo çoğaltıcı, yazılım ihtiyacı hissetmeden tak-çalıştır özelliği ile tasarlanmaktadır. Sabit bir disk üzerinden ya da eski modele sahip bilgisayar üzerinden sürekli erişim sağlanması gereken durumlarda kullanışlı olan kablo çoğaltıcı, farklı özellikler ile ön plana çıkıyor. Mini Display Port modellerinde, birden fazla dişi ve erkek dönüştürücü girişi olduğunu görebilirsiniz.

Verilerin Tek Elden Kontrolü

Çevirici, Çoğaltıcı

Çevirici adaptör yardımı ile 2,5 inç ya da 3,5 inç boyutuna sahip olan sabit disklerdeki verileri bir arada tutarak USB üzerinden bu verilere erişim imkânı elde etmek mümkündür. Ürünlerde 1, 2 ve 3 çıkışa sahip olan alternatifler bulunuyor. USB portları sayesinde sinyal transferi yapabilirsiniz. Pek çok modelde "Tak-Çalıştır" ve "Hot-Swap" desteği de yer almaktadır. İhtiyaç duyduğu enerjiyi HDMI'den alabilen cihazların ise ekstra bir güç kaynağına ihtiyacı olmadığını söylemekte yarar var. Fonksiyonları gibi çevirici, çoğaltıcı fiyatları da çeşitlilik gösteriyor.

Artıları

  • Eski model dijital cihazlar ile de maksimum görüntü kalitesi sağlanır.
  • Küçük ebatlara sahip olmaları sayesinde rahatlıkla taşınabilmektedir.
  • Gelişen teknolojiye uyum sağlamak için kolay bir kullanım avantajı sunar.
  • Priz yapısı nedeni ile özellikle yurt dışından alınan elektronik eşyalar, adaptör sayesinde kullanılabilmektedir.
  • Network kartı ile problemli bilgisayarların performansını artırabilirsiniz.

Eksileri

  • Çoğaltıcı kablo çalışırken cihazda bulunan kablolardan birinin çıkması hâlinde görüntü kesintiye uğrayabilir.
  • Dijital cihaza bağlanan kabloların sayısı artmaktadır.
  • Güç kablosuna ihtiyaç duyan çoğaltıcı kablolar; bu ihtiyacını, bağlı olduğu dijital cihazdan karşılar.
  • Güç kablosu olmazsa cihazın pil süresinde belirgin bir azalma ile karşılaşırsınız.
  • Cihaz ile uyumlu çevirici kullanılmazsanız istenen verim sağlayamayabilirsiniz.