GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Selfie Çubuğu

kategorisinde 1725 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Selfie Çubuğu

Akıllı telefonların fotoğraf ve video özelliklerinin gelişmesiyle birlikte her an her yerde görüntü kaydetmek, kolaylaşmıştır. Daha geniş perspektifli ve profesyonel görüntüler için tripod ve selfie çubuğu gibi araçlara ihtiyaç vardır. Siz de cihazınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun selfie çubuğu ve tripod modellerini satın alarak tek başınıza profesyonel görüntülerin keyfini çıkarın.

Selfie Çubuğu ve Tripod Kullanımı

Selfie Çubuğu

Selfie çubuğu, herhangi bir dijital kamerayı veya akıllı telefonu üzerine konumlandırarak fotoğraf veya video çekmek için kullanılır. Bu anlamda sefie çubuğu, çekimin insan koluyla kendi başına mümkün olmayan açılar ve mesafelerden yapılmasına izin verir. Fotoğraflara ve videolara perspektif ve heyecan katmanıza yardımcı olur. Selfie çubuğu, standart tripod yuvasına sahip herhangi bir cihazla veya kameralı telefonla birlikte verilen telefon tutucusuyla bağlanabilir. Selfie çubuğu fiyatı, kalite ve özelliklere göre farklılık gösterebilir. Fotoğrafçılıkla daha yakından ve profesyonel anlamda ilgilenenler, selfie çubuğu yerine tripod tercih edebilmektedirler. Çok daha fonksiyonel ve geniş kapasiteli olan tripod modelleri de bulunur.

Tüm Anılarınızı Ölümsüzleştirin

Selfie Çubuğu

İnsanlar, yeni bir yere seyahat ettiklerinde genellikle dijital fotoğraf veya videolarını çekerek gördükleri her şeyi hatırlamak ister. Ancak, aynı zamanda tüm bu fotoğraf ve videolara kendilerinin dâhil olması da önem arz eder. Bir grup fotoğrafı çekmeniz gerektiğinde veya tek başınıza seyahat ettiğinizde, yakındaki bir yabancıdan güzel bir fotoğraf çekmesini istemek, her zaman mümkün olmayabilir. Aynı zamanda, saniyelik ve birkaç pozdan oluşan bu fotoğrafların çoğu, istediğiniz sonucu vermeyebilir. Selfie çubukları, portatif ve hafif olmaları dolayısı ile çokça tercih edilirken, dijital kamera ve fotoğraf makineleri için genellikle tripod tercih edlir. Tripod, kamerayı güvenli ve sabit bir şekilde tutmak için tasarlanmış üç ayaklı bir cihaz özelliği taşır.

Tripod ile Profesyonel Çekimler

Selfie Çubuğu

Tripod, merkezi bir direk ve yüksekliği ayarlanabilir ayaklarla tasarlanır. Tripoda cihaz yerleştirildikten sonra sıkıştırılarak yerinden oynamaması için sabit hâle getirilir. Bir tripod, temelde, fotoğrafın veya videonun titreşimsiz ve net görüntülerle yakalanmasına yardımcı olmayı amaçlar. Ayrıca, elverişli ortam ışığının olmadığı durumlarda yavaş deklanşör hızları (uzun pozlama) kullanarak fotoğraf çekmeye izin verir. Tripodlar, aynı zamanda bir fotoğrafçının tam olarak aynı görüntüyü farklı zamanlarda yakalamak istediği durumlarda da yaygın olarak kullanılır. Örneğin farklı pozlarda aynı sahneyi farklı anda yakalayarak HDR görüntüleri oluşturulabilmektedir. Tripod fiyatları da modellerin özelliklerine ve ekstra donanımlarına göre değişebilmektedir. Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik selfie çubuğu ve tripod modellerini cazip fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Selfie Çubuğu Kullanımının Avantajları

  • Selfie çubuğu, bir fotoğrafta hem kendi yüzünüzü göstermek hem de arka plan manzarasını elde etmek için de bir seyahatçinin mükemmel çözümdür.
  • Selfie çubukları sayesinde açı ve ışığı, kendinizin doğru şekilde ayarlayabildiğiniz fotoğraflar çekilebilir.
  • Ayrıca, her ne kadar selfie çubuğunu sadece dik açıyla yönetmek pratik olsa da çubuğun kendisini görmeden harika fotoğraflar veya videolar çekmek de mümkündür.
  • Selfie çubuğu, aynı zamanda kolunuzu her zaman havada tutacak güce sahip olmadığınızda; çok sayıda fotoğraf veya uzun video çekmek için de harika bir alternatif sunar.
  • Portatif ve kolay taşınabilir olduğu için her yere kolayca götürebilirsiniz.

Tripod Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cep tripodları, spontane aile grubu fotoğrafını çekmeye çalıştığınızda ve selfie çekmek istediğinizde gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir.
  • Masaüstü tripodlar, grup resimleri ve kameranın düz bir yüzeye yerleştirilmesi gereken zamanlarda mükemmeldir.
  • Seyahat tipi Tripod'lar taşıması kolay bir boyuta daraltılabilir.
  • Orta görevli tripodlar, hafif taşınabilir ve ağır stüdyo tripodları arasındaki boşluğu doldurur.
  • Stüdyo tripodları genelde profesyonel fotoğrafçıların etki alanıdır.