GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Selfie Çubuğu, Tripod

kategorisinde 4798 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Selfie Çubuğu, Tripod

Selfie çubuğu, akıllı telefonlarla fotoğraf çekme işlemi sırasında kol mesafesinin yeterli olmadığı durumlarda kullanılan bir araçtır. Selfie çubuklarında yer alan kıskaç bölümü, akıllı telefonları selfie çubuğuna sabitler ve telefon kamerasının etkin bir şekilde farklı açılarla kullanılmasını sağlar. Fotoğraf çekme işlemi sırasında kısalabilen ve uzayabilen akıllı çubuk, grup fotoğrafları çekmeyi kolaylaştırır ve yaklaşık 100 cm'e kadar uzayabilir.

Selfie Çubukları

Selfie Çubuğu, Tripod

Selfie çubukları, gövdelerinde yer alan deklanşör tuşlarıyla fotoğraf çekme işlemlerini kolaylaştırır. Kullanıcılar için rahat bir tutuş sağlayan selfie çubuğu aracılığıyla yapılan fotoğraf çekimleri, akıllı telefonların galeri bölümüne Bluetooth yöntemiyle veya otomatik olarak aktarılmaktadır. Selfie çubukları, özellikle mimari çekimlerde veya manzara çekimlerinde doğru fotoğraf açıları almaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca selfie çubuğu aracılığıyla video çekimleri de yapılabilir. Selfie çubuğu markaları, akıllı telefon sıkıştırma bölümlerini silikon içerikli malzemelerden üreterek akıllı telefonların selfie çubuklarına tutunmalarını kolaylaştırmıştır. Selfie çubuğu tavsiye ve yorumlarında en çok önerilen Yunteng, Xiaomi gibi selfie çubuğu markaları, Gittigidiyor'un zengin ürün skalasında yer almaktadır.

Akıllı Telefon Tripodları

Selfie Çubuğu, Tripod

Akıllı telefon tripodları 3 ayaklı yapılarıyla 360 derece dönebilen, yükseklik ayarı yapılabilen ve pratik bir kullanım sunan ürünlerdir. Dilediğiniz her açıdan fotoğraf çekebilmenizi sağlayan akıllı telefon tripodları, Bluetooth özellikleriyle akıllı telefonlara bağlanarak kullanılabilir. Akıllı telefon tripodlarının kumandalı çeşitleri de bulunmaktadır. Kumanda aracılığıyla bulunduğunuz noktadan fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Bazı akıllı telefon tripodları katlanarak selfie çubuğu formuna getirilebilir. İki farklı fonksiyon sunan ve selfie çubuğu olabilen tripodlar, iki ürünü bir arada kullanabilmenize yardımcı olur. Fotoğraf çekme işlemi sırasında titremelerden kaynaklanan netleme ve odaklama sorunlarını engelleyen tripod, net ve profesyonel fotoğraflar çekebilmenize katkıda bulunur.

Ahtapot Tripodlar

Selfie Çubuğu, Tripod

Tripod kategorisinde yer alan ve verimli ürün çeşitlerinden biri olan Ahtapot tripodlar, akıllı telefonların yanı sıra, fotoğraf makinelerine de uyum sağlayabilir. Fotoğrafların daha doğru açılarla çekilmesini sağlayan tripodlar, yatay ve dikey açılardan çekim yapabilmenize olanak tanır. Selfie tripodlarda bulunan yükseklik ve alçaklık ayarları, alınan fotoğraf kompozisyonlarında oluşabilen oran bozukluğu sorunlarını giderilebilir. LED flaş özelliği bulunan selfie tripod modelleri de bulunmaktadır. LED flaş özelliği bulunan ürünleri tercih ederek, loş ışıklı ortamlarda veya gece çekimlerinizde daha aydınlık fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Selfie Çubuğu Seçmenin Püf Noktaları

  • Ürünün telefonunuza uyumlu olup olmadığını, ürün açıklamasından öğrenebilirsiniz.
  • Ürünün uzunluğuna dikkat ederek sağladığı poz açıları hakkında fikir edinebilirsiniz.
  • Telefon tutacağı bölümünün maksimum ölçülerini telefonunuzla karşılaştırabilirsiniz.
  • Uzaktan kumandalı ürünleri tercih ederek daha pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz.
  • Yakınlaştırma özelliği bulunan ürünleri tercih ederek bu işlevi de kullanabilirsiniz.

Bunlara Dikkat

  • Akıllı telefonunuza uyumsuz bir ürün telefonunuzun yan panellerine zarar verebilir.
  • Ürünün üretim malzemeleri, dayanıklılığı hakkında fikir edinmenize yardımcı olabilir.
  • Bluetooth bağlantısı içeren ürünlerden satın alarak kablosuz kullanım sağlayabilirsiniz.
  • Ürün özelliklerinin telefonunuzun işletim sistemine uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  • Ürünün enerji durumunu kontrol ederek pil gücüyle çalışıyorsa pil türünü öğrenmelisiniz.