GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Bluetooth Kulaklık

kategorisinde 17074 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bluetooth Kulaklık

Bluetooth, kısa mesafelerde kablosuz bağlantı sağlayan bir teknoloji olma özelliği taşımakta. İlk olarak 1994 yılında tanıtılan bu teknoloji, bağlantı sağlarken radyo frekanslarını kullanır. Zaman içerisinde kullanım alanı giderek yaygınlaşan Bluetooth teknolojisi, günümüzde kulaklıklara kadar girmiş durumda. Söz konusu teknolojiye sahip olan kulaklılara Blutooth kulaklık denir. Bluetooht kulaklık, çeşitli multimedya cihazları ya da telefonlar ile eşleşip bu cihazlardan çıkan sesi kablosuz olarak direkt kullanıcıya iletme görevini yürütür. Bir diğer deyişle Bluetooth kulaklıklar cihaz ile kullanıcı arasında kablosuz bağlantı kuran ses aygıtı olarak öne çıkmakta.

 • Baseus Bluetooth Kulaklık
 • Samsung Bluetooth Kulaklık
 • Apple Bluetooth Kulaklık
 • JBL Bluetooth Kulaklık
 • Ttec Bluetooth Kulaklık

Kablo Sorunu Ortadan kalkıyor

Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklı modelleri, konfor için basit ama etkili çözümler sunar. Bluetooth kulaklık kullanıcıları, bir iş yaparken kablo ile uğraşmak zorunda kalmaz. Zira klasik kulaklıklar, kablolu şekilde üretilir ve çok defa kullanıcısının hareket imkânını kısıtlar. Ayrıca, bu kulaklıklar bir yere takıldığında yere düşer ve tekrar kulağa takmak için bu aksesuarları temizlemek gerekir. Bluetooth kulaklık ile bu tür sorunlar büyük oranda ortadan kalkar. Bluetooh kulaklık kullanıcıları, multimedya cihazlarından çıkan ses dalgalarını dinlerken çevredekileri rahatsız etmez. Bu noktada Bluetooth kulaklığın ses yalıtımı konusunda ortaya koyduğu performansa dikkat etmek gerekir. Zira bazı kulaklıklar, çevreye rahatsızlık verebilecek derecede ses yayabilir. Bluetooh kulaklık, telefon kullanımı konusunda büyük bir yardımcı olarak dikkat çeker.

Trafikte Daha Güvenli Sürüş

Bluetooth Kulaklık

Bluetooh kulaklık, sadece konfor için değil; güvenlik noktasında da etkili bir rol oynar. Pek çok kişi, telefon ile konuşurken elindeki işe odaklanamaz. Özellikle araç kullananlar için bu durum, ciddi bir güvenlik sorunu hâline de gelir. Telefon görüşmeleri, Bluetooth kulaklık ile yapıldığı zaman sürücü, yola daha fazla odaklanabilir. Yeni nesil araçlarda kendiliğinden Bluetooth özelliği olsa da trafikteki her araç, bu teknolojiye sahip olamaz. Dolayısıyla direksiyon başında telefonla konuşmamak en iyisi olsa da acil durum ihtimaline karşı Bluetooth kulaklık tavsiye edilir. Yine PC başında çalışan bir kişi ya da bebeğiyle ilginenen bir anne de telefonla konuşurken Bluetooth kulaklık kullandığında daha az odaklanma sorunu yaşar.

Aktarım Netliği İçin Yeni Versiyon

Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık fiyatları, ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte 'Bluetooh kulaklık çeşitleri alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak edenler için beş ana başlık bulunur. Bunlar; bağlantı teknolojileri, menzil, batarya süresi, ses deneyimi ve fiyat olarak sıralanır. Bağlantı noktasında Bluetooth teknolojisi, geliştikçe Bluetooth 3.0, Bluetooth 4.2 gibi isimler alır. Aktarım netliği ve bağlantı stabilitesinin daha iyi olması için Bluetooth versiyonu daha yeni olan kulaklıkları tercih etmek gerekir. Konu kablosuz bağlantı olunca ürünün Bluetooh kulaklık menzili de önem taşır; çünkü fazla menzil, daha uzun mesafeden bağlantı anlamına gelir. Fiyat noktasında ise büyük oranda Bluetooth kulaklık özellikleri belirleyici olur. Ancak, bu ürünler, fiyat seviyeleri itibarıyla geniş kullanıcı kitlesine hitap edebiliyor. Bluetooth kulaklık çeşitleri ise tasarım noktasında pek çok modele ayrılmakta.

Artılar

 • Kablosuz kullanım sayesinde kabloya takılma riski ortadan kalkar.
 • Yapılan işe daha fazla odaklanma imkânı verir.
 • Trafikte güvenli sürüşe katkı sağlar.
 • Pratik kullanımıyla kullanıcılarına kolaylık sunar.
 • Uygun fiyatları sayesinde kolaylıkla ulaşılabilir.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bağlantı versiyonu, aktarım kalitesi için önem teşkil etmektedir.
 • Batarya süresi kısa olan bir cihazı sık sık sarj etmek gerekir.
 • Uzun mesafeden bağlantı için cihazın menzil özelliği önem taşır.
 • Ses frekans aralığı, ses kalitesini direkt ilgilendirir.
 • Pek çok Bluetooh cihazı bulunur ve iyi ürün-uygun fiyat için araştırma yapmak gerekir.