GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Şehir, Tur Bisikleti

kategorisinde 1540 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi bisiklet tipi için arıyorsunuz?

Şehir, Tur Bisikleti

Bisiklet kullanmak hem insan sağlığı için hem de çevre için oldukça faydalıdır. Dünya genelinde her geçen gün kullanıcı sayısı artan bisikletlerin, kullanıldığı yerlere göre çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin hepsinin özellikleri farklıdır. Nerede kullanacağınıza göre size en uygun seçimi yapmanız daha konforlu ve uzun süreli bir bisiklet hayatınız olacağı anlamına gelir. Günlük hayatınızda, şehir içinde kullanmak için tercih edebileceğiniz şehir ve tur bisikletleri, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Hem ulaşım aracı hem de hobi amaçlı olarak kullanılan bu modellerin renk renk ve boy boy ayrı modeli bulunur. Hangi amaç için bisiklet alacağınıza karar verdikten doğru seçimi yapabilirsiniz.

Şehir Bisikletlerinin Farkları

Şehir, Tur Bisikleti

Kullanım alanlarına göre ayrılan bisikletlerin doğal olarak birçok farklı özelliği vardır. Kadro geometrisi, tekerlek tipi gibi bazı özellikler bu modellerde direkt olarak değişir. Şehir bisikleti modellerinin ilk göze çarpan farkı kadro şeklidir. İkinci olarak ise eşya taşıma amacı ile kullanılan bagajlar için ön ve arka tarafında özel delikler bulunur. Tekerlekleri ise dağ bisikletleri gibi çok kalın, tırtıklı değil, daha düzdür. Ancak yol bisikletleri gibi de çok ince ve dümdüz değildir. Yol tutuş olarak üst seviyede olan bu modeller az direniş yaratır. Vites konusunda ise tahmin edilenen aksine her tip bisiklette aynı tarz vites sistemi kullanılmaz. Tur ve şehir bisikletleri için özel olarak tasarlanmış vites sistemleri vardır. Diğer bisiklet çeşitlerine göre biraz daha ağır bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi ise yük taşıma için daha güçlü bir kadroya sahip olmasıdır. Bu modellerde genel olarak günlük veya tur yükleri taşıyabilirsiniz. Ona uygun olarak kadro seçimleri de daha dayanıklı ham maddelerden yapılır. Birçok kategori altında pek çok marka ve model bulunur. Ürünlerin özelliklerine ve ham maddelerine göre fiyat aralığı değişir. Kendinize en uygun ürünü inceleyerek bulabilirsiniz.

Neden Tur Bisikleti?

Şehir, Tur Bisikleti

Şehir bisikleti seçimi yapmak ilk başlayacaklar için pek önemli bir konu değil gibi gelir. Ancak bir süre kullanımın ardından neden bu kadar önemli olduğunun farkına varılmaktadır. Bisikletin, kadro boyundan sele türüne kadar pek çok konuda sizinle tam uyum göstermesi performansınızı direkt olarak etkileyen unsurlardandır. Doğru seçilmeyen bisikletlerin size öncelikli kötü etkisi, sizi bisikletten uzaklaştırabilmesidir. Sürüş keyfinizi direkt olarak etkileyeceği için konforlu bir sürüş deneyimi yaşayamazsınız. Ürün açısından bakıldığında ise yanlış zeminlerde kullanım, ürünün ömrünü kısaltabilir. Bu sebeplerden dolayı ilk bisikletiniz bile olsa tercih yaparken bazı konulara özel olarak dikkat etmeniz gerekir. Şehir, tur bisikleti almaya karar verdikten sonra size uygun kadro boyutunu bulmalısınız. Fren ve vites mekanizması oldukça önemli noktalar. Bu mekanizmaların sizin açınızdan ne kadar kullanışlı olduğunu incelemeniz gerekir. Gerekli bilgilere ulaştıktan sonra bisiklet tercihinizi yapabilirsiniz.

Şehir Bisikleti Kullanmanın Avantajları

Şehir, Tur Bisikleti

Bisiklet sporuna henüz başlamadıysanız ve başlamaya hevesiniz varsa şehir, tur bisikletleri sizin için güzel bir başlangıç olabilir. Bisikletleri, şehir içerisinde kısa mesafelerde rahatlıkla kullanabilir ve günlük antrenmanlarınızı yapabilirsiniz. Belki iş yerinize gidip gelebilir, belki de alışverişlerinizi bu bisiklet yardımı ile yapabilirsiniz. Size yeni bir ulaşım aracı olacağı gibi, sağlığınıza da büyük katkısı olur. Ayrıca diğer teknik bisiklet modellerine göre genel olarak şehir bisiklet fiyatları daha uygundur. Bütçe olarak da sizi zorlamayacağı ve kullanımı çok pratik olduğu için iyi bir tercihtir.

Tur / Şehir Bisikleti Almak İçin 5 Sebep

  • Pratik kullanıma sahiptir.
  • Oldukça dayanıklı olduğu için uzun süreli kullanım sunar.
  • Günlük eşyaları rahatlıkla taşıyabilecek yapıya sahiptir.
  • Güçlü yol tutuşu vardır.
  • Diğer modellere göre daha fazla aksesuar seçeneği vardır.

Bisiklet Alırken Dikkat Edilecek 5 Nokta

  • Nerede ve niçin kullanacağınıza karar vermelisiniz.
  • Kullanım alanınıza uygun model almak en doğrusudur.
  • Bisikleti görünüşüne göre değil, özelliklerine göre tercih edebilirsiniz.
  • Kadro boyunu kendinize en uygun şekilde seçmelisiniz.
  • Vites ve fren sisteminin kullanılabilirliğini ölçmeden tercih yapmayın.