GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Tekerlek Lastik Grubu

kategorisinde 6866 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tekerlek Lastik Grubu

Bisikletinizden daha iyi bir verim almak için bisiklet tekerleklerinin iyi durumda olması gerekir. Şehir içi ve dağ bisikletlerini sürerken bisikletin kullanım amacına uygun olarak üretilmiş lastikleri tercih etmelisiniz. Uygun bisiklet lastikleri ile zemine daha iyi uyum sağlayıp güvenli bir şekilde yol alabilirsiniz. Şehir bisikletlerinin lastikleri incedir. Bu sayede asfalta daha iyi uyum gösterip kolayca hızlanmanızı sağlayan bu lastikler markalar tarafından farklı boyutlarda üretilir. Bisiklet modelinize uygun boyuttaki şehir bisikleti lastiğini marka seçimini yapıp hemen satın alabilirsiniz. Dağ bisikletleri kalın yapılı ve tırtıklı yüzeye sahip lastiklerle sürülür. Dağ yollarındaki kesici ve sert cisimlere karşı dayanıklılık yaratan bu lastikler uzun ömürlü ve güvenli bir kullanımı bir arada yaşatarak ekonomik avantaj yaratır. Fiyatları ve ebatları göz önüne alınarak filtrelenebilen lastikler arasından bisikletinize en uygun modeli hemen satın alabilirsiniz.

İç ve Dış Lastik Setleri

Tekerlek Lastik Grubu

Bisikletinizi güvenle sürebilmek ve ıssız yollarda hasarlı lastiklerle ilerlemek zorunda kalmamak için dayanıklı iç ve dış lastik setlerinden satın alabilirsiniz. Bu setleri bisikletinizin sepetinde ya da çantanızda taşıyarak uzun mesafeli yolculuklarınızda yaşayabileceğiniz aksaklıklara karşı önlem alabilirsiniz. Bisiklet lastiğinizde yer alan ölçü bilgileri üzerinden sizin için en uygun boyutlara sahip iç ve dış lastik çeşitlerini öğrenip sipariş edebilirsiniz. Avantaj sağlayan cazip bisiklet lastiği fiyat seçenekleri sayesinde bisikletinizden daha sağlıklı bir şekilde faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Kaymayı Önleyen Desenler

Tekerlek Lastik Grubu

Bisiklet lastiklerinin kabartılı yapısı zemine daha iyi tutunarak kaymanızı önler. Özellikle dağ lastiklerinde zorlu toprak yollara ve çakıllı arazi şartlarına uyum sağlamak için daha yoğun şekilde yerleştirilmiş olan tırtıklar sayesinde frenleme mesafeniz kısalır. Eğimli arazilerde ve keskin virajlarda işlerinizi kolaylaştıran bu tip lastikler güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilmeniz için ideal bir seçimdir. Bir bisiklet tamircisine taktırabileceğiniz yeni tekerlekleri dilerseniz kendiniz de takabilirsiniz. Uygun ekipmanları satın alarak bisikletinizi ters çevirip mevcut lastikleri sökebilirsiniz. Bisikletinizi ters çevirirken düz bir zemine yerleştirerek devrilme sorununun önüne geçip rahatça çalışabilirsiniz. Yeni lastiklerinizi taktıktan sonra vida bağlantılarını gerçekleştirerek bisikletinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yağışlı Havalarda Konforlu Kullanım

Tekerlek Lastik Grubu

Sahip oldukları desenlerle su olukları yaratan bisiklet lastikleri suyun tahliye edilmesini sağlar. Bu sayede asfalt zemini ile lastiğinizin arasına girerek teması zorlaştıran yağmur sularının yarattığı kızaklama tehlikesinden korunursunuz. İşiniz gereği düzenli olarak bisiklete biniyorsanız lastiklerinizin havasını her gün sabah saatlerinde kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Doğru basınçla şişirilmiş lastiklere sahip olmanız daha az yorularak daha güvenli şekilde mesafe alabilmenizi sağlar. Lastikler az şişmiş haldeyken daha kötü bir frenleme performansı sergiler. Fazla şişmiş lastiklerse patlamaya uygun hale gelip ufak darbelerde tehlike yaratabilir. Bisiklet lastiklerinin üzerinde yer alan sivri ve ince lastik parçaları azaldıkça lastiklerinizin kullanım ömrü azalıyor demektir. Ayrıca lastiğinizdeki kanalların yüksekliği azaldıkça tekerleriniz yola daha zor tutunmaya başlar.

Bilmeniz Gerekenler

  • Lastik siboplarının kapaklı yapısı havanın dışarı kaçmasını önler.
  • Ufak çaplı kesiklerde lastiklerinizi yama ile de tamir edebilirsiniz.
  • Yarış bisikletleri için uygun olan lastikler daha fazla tırtığa sahiptir.
  • Yuvarlanma direncini azaltan modern lastikler daha az enerji tüketerek pedal çevirebilmenize yardımcı olur.
  • Sırt desenleri ve bükülebilir lastik yapısı viraj alırken konforunuzu artırır.

Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Lastiklerin üzerinde yer alan basınç değerlerine uygun şekilde şişirme işlemi uygulayınız.
  • İç lastiğin janta tam oturması sorunsuz bir sürüş için önem taşımaktadır.
  • Sürüş yapacağınız bölgenin zeminine ve hava şartlarına uygun lastikleri tercih ediniz.
  • Çamurlu zeminlerde geniş yarıklara ve kanallara sahip bisiklet lastiklerini kullanabilirsiniz.
  • Fren şiddetini azaltarak lastik ömrünü uzatabilirsiniz.