GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Bisiklet, Zincir Pas Sökücü, Yağ Çözücü

kategorisinde 622 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bisiklet Zincir Pas Sökücü, Yağ Çözücü

Bisiklet tutkunlarının önem verdiği konulardan biri de bisiklet bakımıdır. Her mekanik alet gibi bisiklet de ilgili bölgelerine düzenli bakım yapılmadığında verimliliğinden kaybediyor. Bisiklet bakım onarım malzemeleri başında ise yağ sökücü ve pas sökücü sprey ürünler, cila parlatıcılar ve genel bakım yağları geliyor. Tozlu, çamurlu yollara maruz kalmış bisikletlere etkili bir temizlik yapabilmek için de özel temizleme şampuanları kullanılıyor.

Etkili Bakım İçin Pas Sökücüler

Bisiklet Zincir Pas Sökücü, Yağ Çözücü

Bisikletlerin genel bakım süreçlerinin olmazsa olmazı arasında bulunan bisiklet pas sökücü, yağlayıcı sprey ürünler özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde paslanmış olan kısımları kısa sürede çözüyor, zahmetsiz bir bakım uyguluyor. Kapalı bir yerde uzun süre kalmaktan dolayı paslanmış olan ya da suya, kire ve çamura maruz kalıp sonrasında temizlenmeyen bisikletlerde paslanma oluşuyor. Bu paslanmanın önüne geçmenin yolu pas sökücü spreylerdir. Ürünler silikon içermeyen formülüyle pasları anında çözüyor. Metal bölümlerde ise yağlayıcı etkiye sahip olup üstün koruma sunuyor. En önemli özelliklerinden biri de nem ve suyu bisikletinizin yüzeyinden uzak tutmasıdır. Paslanmaya yol açan başlıca iki faktör olan su ve nem bu özel formüllerle bisikletinizle daha zararsız bir şekilde temas ediyor, üstün koruma sağlıyor. Birçok markaya ait bisiklet bakım spreyleri ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yağı ve Kiri Yok Ediyor

Bisiklet Zincir Pas Sökücü, Yağ Çözücü

Spreyi bisikletinize püskürttüğünüz anda yüzeyler arasına ince bir film tabakası hakim oluyor. Oluşan bu tabaka metal yüzeyler üzerinde üstün koruma sağlıyor. Bunun yanında püskürtme paslanmış olan kısımların kısa sürede çözülmesine yardımcı oluyor. Bisiklet pas sökücü spreyler sürtünmenin azaltılmasına da katkıda bulunarak hem sürüş esnasında meydana gelen sesi önlüyor hem de deformasyon oluşturabilecek aşınmanın önüne geçiyor. Böylece bisikletinizin ömrü uzuyor. Bunun yanında yüzeylerdeki yapıştırıcı madde artıklarını ya da etiketleri de kolayca çıkararak pürüzsüz bir görünüm sunuyor. Pas sökücü solüsyonları uygulamadan önce iyice çalkalamanız ve bisikletinizle arasında 15-20 cm kadar mesafe bırakmanız öneriliyor. Bisiklet pas sökücü yağlayıcı kremler ise oldukça erişilebilir fiyatlarla tüketicilere sunuluyor.

Temizleme Şampuanı ile Bisikletinizi Parlatın

Bisiklet Zincir Pas Sökücü, Yağ Çözücü

Dış faktörlerden etkilenerek kirlenmiş olan bisikletinizi dakikalar içinde temizlemek bisiklet bakım şampuanlarıyla çok kolaydır. Temizleme şampuanı bisikletiniz için nano teknoloji içeriyor ve bu sayede inanılmaz bir temizleme gücüne sahip oluyor. Carbon fiber yüzeyler de dahil olmak üzere tüm materyaller üzerinde rahatlıkla uygulanabilir olan şampuanlar bisikletinizin fren balatalarına, hassas kablolarına ve aktarıcılarına zarar vermiyor. Şampuanı bisikletinizin her bir noktasına püskürterek sadece 3-5 dakika bekledikten sonra fırça ya da sünger yardımıyla ovalamanız yeterlidir. Çözünen kirler kısa sürede yok oluyor. Son aşamada ise bisikletinizi durulamanız gerekiyor.

Bisiklet Bakımı Püf Noktaları

  • Bakım yaparken basınçlı su yerine bir kova içerisindeki suyu kullanmalısınız.
  • Bisikletiniz sadece tozluysa ıslak bez yerine kuru ya da nemli bir bezle temizlik yapmanız yeterlidir.
  • Bisiklet lastiklerini sert bir fırçayla ve suyla temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Böylece lastiklerin durumunu da kontrol edebilirsiniz.
  • Bisikletinizin zincir bakımını olabildiğince sık yapmalısınız. Bu bisikletinizin vites performansını da olumlu etkiliyor.
  • Bisikletiniz hidrolik fren ise bakımı için profesyonel bir yardım almalısınız.

Zincir Yağlarken Dikkat Edilecekler

  • Zincirinizi yağlamadan önce ilk olarak zincirdeki yabancı maddeleri temizlemeli, sonrasında ürünleri uygulamalısınız.
  • Zincirin yapışkan olan dış yüzeyini bakım öncesinde temizleyici ya da bir parça kumaş yardımıyla temizlemelisiniz.
  • Yolda bisiklet kullanıyorsanız bakımını ayda en az 1 kez, arazi kullanımında ise 100 km'de bir uygulamalısınız.
  • Zincirinizi özellikle yağışlı havalardan sonra mutlaka temizlemelisiniz.
  • Zincirinizi bakım ürünleri içine batırarak değil, bu ürünleri zincire püskürterek kullanmalısınız.