GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bisiklet Kilit Sistemi

kategorisinde 1391 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bisiklet Kilit Sistemi

Bisiklet sporuyla ilgilenenler ve günlük yaşamda bisiklet kullanan bireyler, açık hava koşullarında bir takım kişisel güvenlik önlemleri almak durumunda kalıyor. Bu önlemlerin en başında ise kötü amaçlı şahıslara karşı alınan güvenlik önlemleri geliyor. Bisikletlerin belirli bir alana sabitlenmesini ve bu alanda güvenli bir şekilde beklemesini sağlayan bisiklet kilitleri, hem çocuk bisikletlerinde hem de yetişkin bisikletlerinde kullanılıyor.

U Kilit Sistemleri: Yüksek Güvenlik Önlemi

Bisiklet Kilit Sistemi

Bisikletler kullanım süresi içerisinde açık alanlarda bırakılabiliyor. Dış ve iç mekanlarda kullanılan bisiklet kilitleri, bisikletleri hırsızlık, kayıp gibi olumsuz durumlardan koruyabiliyor. U kilit sistemleri, bisikletler için alınan en yüksek güvenlik önlemleri arasında yer alıyor. Bisikletlerin jant ve tekerlekleri arasından geçirilen U kilitler, bisikletin bağlanacağı noktadan da geçirildikten sonra kilitleniyor. Ağırlıkları yaklaşık 1.46 kilogramı bulan U kilitler, tamamen döküm, titanyum ya da güçlendirilmiş sert çelik gibi dayanıklı metallerden elde ediliyor. U kilitlerin en az 4 adet kilit noktalarının olması ve hırsızlık vakalarına karşı direnç gösterebilmeleri da en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Lazer kesimli anahtarları yardımıyla açılan U kilitler, kesme, kırma gibi darbelere karşı da yüksek dayanıklılık gösterebiliyor. U kilitler yüksek güvenlik sunduğu için hem kısa vadeli hem de uzun vadeli kilitlemeler için tercih ediliyor.

Anahtarlı Kablolu Kilitler: Korumayı Artırın

Bisiklet Kilit Sistemi

Anahtarlı kablolu kilitler, bir ya da birden fazla bisiklet için kullanılan bisiklet kilidi modelleri arasında yer alıyor. Kablo boyutu 150 cm, 50 cm, 30 cm, 25 cm gibi farklı boylar arasında değişiklik gösterebilen anahtarlı kablolu kilitlerin, sert plastik ve kalın kablo tabakasının altında sert ve dayanıklı tel örgüler bulunuyor. Genellikle iki adet anahtarı bulunan kablolu kilitler, özellikle kısa süreli kilitlemeler için tavsiye ediliyor. Bisiklet üzerine aparatlar yardımıyla sabitlenebilen kablolu kilitlerin dış materyalleri PVC maddeden üretildiğinden bisikletlerin dış yüzeylerinde çizilme ya da yıpranma gibi problemleri engelliyor. Yale, Onguard, Sedona, Baytec, Zhongli gibi profesyonel markaların kilit modelleri, kategori içerisinde incelenebiliyor.

Şifreli Kilitler: Doğru Güvenlik Yöntemi

Bisiklet Kilit Sistemi

Kablolu şifreli kilitler, genellikle kısa süreli kilitlemeler için tavsiye edilen modeller arasında yer alıyor. Ancak U şifreli kilitlere ve döküm zincirden elde edilen modellere de şifreleme sistemi uygulanabiliyor. Bu modeller garaj kilidi, umumi alan kilidi gibi uzun süreli kilitleme gereksinimlerinde de kullanılabiliyor. Şifreli kilitler, 4 haneli, 5 haneli değiştirilebilir şifreli modeller sunuyor. 12 x 1000 mm, 185 x 15 mm gibi farklı uzunluk ölçüleri bulunan kablolu ve şifreli kilitler, motosikletler ve elektrikli bisikletler için de kullanılabiliyor.

Satın Alma İpuçları

  • Otopark, iş yeri, sokak, cadde, park gibi alanlarda uzun süre kilitleme işlemi yapacaksanız bu durumda U kilitleri tercih etmeniz faydalı olabilir.
  • PVC kaplamalı bisiklet kilitleri tercih ederek bisikletinizin kadro bölümünü ve jantlarını koruyabilirsiniz.
  • Kenar bölümlerinden büyüyebilen ve küçülebilen ayarlı U kilitleri tercih ederek bisikletinizi alana göre kilitleme imkânı elde edebilirsiniz.
  • Katlanabilir, büzgülü ve kumaş kaplamalı anahtarlı kilitleri tercih ederek aynı zamanda bir disk kilidine sahip olabilirsiniz.
  • Bisiklet kilidi ürünlerinin her biri farklı ölçülerde satışa sunulabilir. Satın almadan önce ürün açıklamalarını inceleyerek ölçü bilgisi alabilirsiniz.

Bunlara Dikkat

  • Kısa süreli kullanımlar için uygun olan kilitler, uzun süreli kullanımlar için tavsiye edilmez. Bu durumda güvenlik önlemi yetersiz kalabilir.
  • Bisiklet kilitlerinin yedek anahtarları, kayıp ihtimaline karşın farklı bir alanda saklanabilir.
  • Bisiklet kilitleri güvenli araçlar olsalar da bisikletlerin bağlandıkları noktaların da oldukça dayanıklı ve güvenli olması gerekir. Kilitleri kullanırken bisikletinizi doğru alana sabitlediğinizden emin olmanız fayda sağlayabilir.
  • Bisiklet kilitleri, kullanım dışı kalmaları durumunda paslanma gibi olumsuz etkenlere maruz kalmaması için açık durumda olmaları ve varsa koruma kılıfı içerisinde saklanmaları önerilir.
  • Alarmlı bisiklet kilitlerini tercih ederek her türlü çalıntı durumu için önlem alabilirsiniz.