Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Bilim, Mühendislik

kategorisinde 4 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bilim, Mühendisik

Modern teknoloji, bilim ve mühendislik alanında imza atılan birbirinden önemli çalışmalar sayesinde gelişiyor. Bilim ve mühendislik alanlarına ışık tutan kitaplar ise teknoloji ve kültür meraklısı çok sayıda okurun yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Bilim insanlarının yaşamlarına, çalışmalarına, bilime katkılarına ve modern bilim dünyasının felsefesine açıklık getiren bilim ve mühendislik kitapları, farklı markalar ve yayınevleri tarafından okurların beğenisine sunuluyor.

Bilim İnsanlarının Hayatlarını Okuyun

Bilim, Mühendisik

Bilim ve mühendislik kategorisinde, dünya tarihine damga vurmuş önemli bilim insanlarının ve mühendislerin biyografilerini içeren yayınlar dikkat çekiyor. Stephen Hawking, Nikola Tesla, Marie Curie, Isaac Newton, Graham Bell, Alfred Nobel ve Thomas Edison gibi çok sayıda bilim insanının yaşam öykülerini okurlarla buluşturan biyografik eserler, alanında uzman araştırmacıların imzasını taşıyor. Her biri bilimin farklı bir alanında adeta devrim yaratmış olan tarihi şahsiyetlerin biyografileri, okurlar üzerinde yaşam ve başarı konusunda da motive edici bir etki uyandırıyor.

Bilim Kuramlarını Keşfedin

Bilim, Mühendisik

Bilim, çok sayıda düşünür ve kuramcının birbirinden önemli teori ve kuramlarıyla katkıda bulunması sayesinde daima güncel kalıyor. Bilim üzerine yazılmış teori ve kuram kitapları ise dünyanın ve evrenin sınırlarını aşmayı hayal eden okurlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Elisabeth Ströker'den Bilim Kuramına Giriş, James T. Kushing'den Fizikte Felsefi Kavramlar, Stephen Hawking'den Zamanın Kısa Tarihi, Steven Rose'dan 21. Yüzyılda Beyin, Onur Koç'tan Daha İyi Bir Dünya İçin Yapay Zeka, Sean Carroll'dan Zamanın Kozmolojik Tarihi ve Michael Tomasello'dan İnsan İletişiminin Kökenleri gibi yayınlar, bilimi felsefeyle buluşturuyor. Bilim hakkındaki farklı görüşlerin ve önermelerin yer aldığı kuram ve yorum kitapları, bilime ve yaşama geniş bir perspektiften bakmanıza da yardımcı oluyor.

Çocuklarınızı Bilimle Tanıştırın

Bilim, Mühendisik

Bilim ve mühendislik yayınları arasında çocukların bilime ilgi duymasına yardımcı olan son derece eğitici kitaplar da bulunuyor. Bilimsel konu ve kavramları çocukların anlayabileceği bir dil ve üslupla işleyen yayınlar, çocuklarınıza analitik düşünme, araştırma, gözlemleme ve sorgulama gibi yetenekler kazandırmanıza da olanak tanıyor. Bir Nefeste Büyük Bilim İnsanları, 315 Akıl Oyunuyla Bilmeceler Dünyası, Zaman Yolculuğu gibi yayınlar, çocuklarınızın hayal dünyalarını genişletirken dünyayı ve yaşamı daha geniş bir açıdan algılamalarına da imkan tanıyor. Bilim ve mühendislik içerikli çocuk kitapları, uygun fiyat seçenekleriyle de övgü topluyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Bilim ve mühendislikle ilgili araştırmanıza yeni başlıyorsanız giriş seviyesindeki kitapları okuyarak temel bilgileri öğrenebilirsiniz.
  • Bilim ve mühendislik kitaplarındaki metinleri daha iyi anlamak için kategoride bulunan bilim sözlüklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Ünlü bilim insanlarının kendi çalışmalarını anlattıkları yayınları satın alarak bilim hakkındaki görüş ve buluşlarını inceleyebilirsiniz.
  • Mühendislik kavramlarını açıklayan yayınları inceleyerek mühendislik alanları ve temelleri hakkında geniş bir kültür edinebilirsiniz.
  • Çeşitli hastalıkları ve sendromları açıklayan tıp kitaplarından satın alarak insan sağlığı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Akademisyenlerin imzasını taşıyan bilim ve mühendislik kitaplarını ilgili derslerinizde yardımcı kaynak olarak kullanabilirsiniz.
  • Bilim insanları tarafından yazılmış kitapları makale, tez ve araştırmalarınızda referans olarak gösterebilirsiniz.
  • Bilimin henüz ispatlayamadığı konularda yazılmış farklı teori kitaplarını karşılaştırmalı okuyarak görüş ayrılıklarını gözlemleyebilirsiniz.
  • Set halinde satılan bilim kitaplarını tercih ederek daha ekonomik koşullarla daha çok sayıda kitaba sahip olabilirsiniz.
  • Bilim ve mühendislik kitapları, farklı marka ve yayınevleri tarafından basıldıkları için birbirinden farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir.