Bilgisayar

Bilgisayar alırken dikkat etmemiz ve araştırmamız gereken birçok özellik var.
 
Anakart (mainboard ya da motherboard): Masaüstü bilgisayarınızın tüm iç bileşenlerinin bir araya toplandığı ana karttır.
 
İşlemci: İşlemciler bilgisayarların beyni gibidir, bilgisayarda yaptığınız her işlem işlemci tarafından işlenir ve yönlendirilir. Bilgisayarda grafik tasarım, 3D modelleme ya da mimarı çizim vb. grafiğe dayalı işlemler yapacak olan kullanıcıların, yüksek işlemcilere sahip PC ve Mac'ler kullanması önerilir. Ancak bilgisayarlarını yazı yazmak ya da internette gezinmek için kullanmak isteyenlerin yüksek işlemcilere çok ihtiyacı yoktur.
 
RAM: DRAM ve SRAM olmak üzere iki çeşidi bulunan RAM’in açılımı random access memory yani rastgele erişilebilir bellektir. Adından da anlaşılacağı üzere RAM’in amacı, o an üzerinde çalışılan iş hakkında depoladığı bilgileri ihtiyaç anında bizlere iletmektir. Sabit diskte hangi bilgilerin kalacağına, hangi bilgilerin silineceğine biz karar verirken, RAM’lerde yer alan bilgiler güncel ve kısa sürelidir.
 
Ses Kartı: En kolay ve dar tanımıyla ses kartları, bilgisayarın ses işlevlerini yerine getiren elektronik birimidir. Ses kartları, temelde dahili ses kartı ve harici ses kartları olarak ikiye ayrılır.
 
Modem Kartı: Bu kartlar bizi internete ve yine internet üzerinden yakındaki diğer bilgisayarlara bağlayan kartlardır.
 
Sabit Disk Sürücüsü (Harddisk ya da HDD): Veri depolanması amacı ile kullanılan manyetik kayıt ortamlarıdır.
 
Ekran Kartı: Ekran kartı bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan birimidir. Bu birimler anakartın üzerinde chipset şeklinde yerleşik olarak ya da PC kartı tipinde olurlar. Ekran kartı bilgisayarlarda oyun oynayan ya da grafik çizimleri yapan bilgisayar kullanıcıları için oldukça önemli bir parçadır.
 

Bilgisayar Fiyatları

Bilgisayar fiyatları, kullanım amacınıza bağlı olarak, iç bileşenlerine göre, değişir. Diğer bir deyişle, grafik tasarım için kullanacağınız bir masaüstü bilgisayarı ile yazışmalar için kullanacağınız bilgisayarınız arasında fark mutlaka olacaktır.  
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Marka

Tümünü Gör

Durum

Kargo Ücreti

Aynı Gün Kargo

Satıcı

Başarılı Satıcı
Günün Fırsatı (864)

Satıldığı Bölge

Akıllı Sıralama

Bilgisayar, Tablet

için 1180121 ürün bulundu.
Akıllı Sıralama

GittiGidiyor'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Sayfa Başına Dön