GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Bilgisayar, Tablet

kategorisinde 1652041 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bilgisayar, Tablet

Sunduğu olanaklar, hayatı inanılmaz bir biçimde kolaylaştırması ve bilgiye çabuk ulaştırması ile bilgisayarlar ve tek bir ekran ünitesinden oluşan tabletler, modern yaşamın en vazgeçilmez teknolojik araçlarındandır. İçine girmediği ev bulunmayan bilgisayar ve bilgisayarın mobil türü olan tabletlerin öğrenciler, öğretmenler, iş adamları ya da kadınları ve eğlence düşkünleri için bilgisayar ve tablet etkili bir yardımcıdır.

 • Lenovo Bilgisayar, Tablet
 • Samsung Bilgisayar, Tablet
 • Apple Bilgisayar, Tablet
 • Dell Bilgisayar, Tablet
 • Toshiba Bilgisayar, Tablet

Bilgisayarı İşlevselleştiren Araçlar: Bilgisayar Donanımları

Bilgisayar, Tablet

Bilgisayar modelleri denince ilk akla gelen, iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılan bilgisayar donanımları; ekran, çalışma hızı, depolama kapasitesi, veri analiz kabiliyeti, seslerin netliği gibi pek çok hususu doğrudan ilgilendiriyor ve etkiliyor. Bilgisayarın çalışması için gereken tüm donanımların içinde bulunduğu kasada yer alan iç donanım aparatları; anakart (mainboard), RAM, işlemci (CPU), ekran (grafik) kartı, sabit diskten oluşuyor; kasanın dışında bulunan monitör, yazıcı, klavye, mouse, Bluetooth, hoparlör ve tarayıcı gibi birimler, bilgisayarın dış donanımları arasında yer alıyor. İç ve dış donanım birimlerinin tamamı, bilgisayarın işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesini sağlayarak kullanıcıya yardımcı olmaktadır. Bilgisayar kasası başta olmak üzere toplama bilgisayar yapan oyun tutkunları için geliştirilen PC modelleri de en çok tercih edilen bilgisayarlar arasındaki yerini almaktadır. Farklı donanım ve güç özellikleri bulunan laptop, yani dizüstü bilgisayar modelleri ise en revaçta olan teknolojik ürünler olarak tercih edilmektedir. Portatif olması, taşınabilmesi ve hafif olması sebebi ile hem iş yerinde, hem kişisel kullanımda büyük avantaj sağlayan laptop modelleri Samsung, Asus, Casper, Huawei, HP ve Apple gibi dünya devi markalar tarafından piyasaya sürülmektedir.

Tableti Daha Etkili Kullanmak İçin Tablet Aksesuarları

Bilgisayar, Tablet

Mobil bilgisayar olarak da adlandırılan tablet modellerini etkili ve rantabl kullanmak, performansını artırmak, tableti daha hızlı şarj etmek ve tabletin zarar görmesini engellemek için markalar, aksesuar olarak farklı araçlar üretmektedir. İPad modellerini güneş enerjisi ile şarj etme aksesuarı; araç için üretilen Samsung tablet için uygun tablet tutucu aksesuar; Asus için imal edilen vantuz tutucu; marka ayrımı olmaksızın kullanılabilen modern çizileriyle Bluetooth hoparlörler, oldukça kullanışlı ürünler olarak kullanıcıların ilgisini çekiyor. Söz konusu tablet modelleri olduğu zaman her ne kadar Apple, Samsung ve Asus gibi markalar ön planaç çıkıyor olsa da, sitemizde pek çok farklı teknoloji markasının farklı donanım ve özelliklere sahip tablet modellerine ve her bütçeye uygun tablet fiyatlarına rastlamanız mümkündür. Tabletler, özellikle mobil teknoloji ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olmakla birlikte, küçük ebatları, inceliği ve hafifliği sayesinde keyifli bir kullanıcı deneyimi vadetmektedir. Tabletlerle e-postalarınızı hareket halindeyken takip edebilir, birbirinden eğlenceli oyunlar indirerek vakit geçirebilir ya da özel çizim uygulamalarından faydalanarak yeteneklerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun tablet modelleri ve fiyatları burada sizleri bekliyor.

Arızalanmaya ya da Bozulmaya Karşı Tablet Yedek Parçaları

Bilgisayar, Tablet

Pek çok markanın bozulma ve arızalanmalara karşı ürettiği tablet yedek parça ürünlerinin çeşitliliği bilgisayarlara göre daha azdır. Genellikle tek parça halinde bulunan tabletin parçalarından biri bozulduğunda ya da işlev göremediğinde bu parça değiştirilmek durumunda kalınıyor. Genellikle ilk olarak tabletlerin bataryaları işlevlerini yitiriyor ve bir süre sonra yenisi ile değiştiriliyor, böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında tableti eskisi gibi kullanabilmek için orijinal ya da muadil bir tablet bataryası ya da bilgisayar bataryası alınmak zorunda kalınıyor. Bunun yanında bilgisayar şarj cihazı da arızalandığı için değiştirilmesi gerekiyor; cihazınızın daha hızlı şarj olabilmesi için markalar, hızlı şarj cihazları üretiyor. Çok kullanıldığı için dokunmatik panelin zarar görebileceği düşünülürse Samsung, Reeder, iPhone gibi markaların ürettiği dokunmatik touch paneller ile ile tabletinizi eskisi gibi kullanıyorsunuz. Sony Xperia tablet ekran filmi gibi eşsiz ürünler de stantlarda boy gösteriyor. Bilgisayarlarınız ya da tabletleriniz için uygun donanım, çevre birimleri, yazılım ve network ürünlerini burada bulabilir, geniş ürün ve marka yelpazesi sunan GittiGidiyor ile keyifli bir teknoloji alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Sunucu modellerinden tablet aksesuarlarına, hoparlör modellerinden kulaklık çeşitlerine pek çok farklı teknolojik donanım ve yazılımı burada bulabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar modelleri için Dizüstü Bilgisayar, Laptop sayfamızı ziyaret edebilir, kulaklık, hoparlör, klavye ve mouse gibi araçlar için Çevre Birimleri kategorimizden faydalanabilirsiniz.

İpuçları

 • Bluetooth mouse, bilgisayarla işlem yapma hızınızı artırır.
 • Bilgisayar alırken RAM'in kapasitesine dikkat edilmeli.
 • Medya özellikli kullanımlar için büyük ekranlı bilgisayarlar tercih edilmeli.
 • Laptop bilgisayarlar, her zaman daha pratik bir seçenek olur.
 • Ekran çözünürlüğü yüksek olmalı. IPS ve LED panelli ekranlar tercih edilmeli.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Tabletler, koruyucu kılıf ile etkili bir şekilde korunabilir.
 • Çocuklarınız için tablet alacaksanız, kırabileceklerini düşünerek 7 inçten büyüğünü tercih etmemelisiniz.
 • Tabletiniz, mümkün olduğu kadar ince olmalı.
 • Tabletin şarj süresi uzun olanı seçilmeli.
 • Çocuklarınız için aldığınız tabletlerde zararlı sitelerden çocuğunuzun korunması için koruyucu programlar kullanılmalı.

GittiGidiyor BLOG

Öğrenciler İçin İdeal 15 Dizüstü Bilgisayar

Öğrenciler İçin İdeal 15 Dizüstü Bilgisayar

En çok ihtiyaç duyulan ve yaygın olarak kullanılan teknoloji ürünü bilgisayardır. Bilgisayara duyulan ihtiyaç orta öğrenimden yükseköğrenime tüm öğrenciler için artıyor. Peki, öğrenciler için en uygun dizüstü bilgisayar hangisi? Öğrenciler için bilgisayar önerileri arayışındaysanız yazımızın devamını okumalısınız.

DEVAMINI OKU
Oyun Bilgisayarı Önerileri

Oyun Bilgisayarı Önerileri

Teknolojideki hızlı ilerleme sayesinde bilgisayarlar, kullanım alanına göre donanımlar kullanılarak üretiliyor ve ekstra özellikler sunuyor. Oyun bilgisayarları da oyun sektörünün küreselleştirdiği gamer'ların en büyük yardımcısı oluyor. Siz de yeni nesil oyunları akıcı şekilde oynamak için oyun bilgisayarı önerileri arayışındaysanız blog yazımız tam da size hitap ediyor.

DEVAMINI OKU
Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayarınızın açılmasını dakikalarca bekliyor, bilgisayar oyunları oynadığınız sırada takılmalar mı yaşıyorsunuz? O bilgisayar hızlandırma yöntemleri nelerdir sorusunun yanıtı bulabileceğiniz bu yazımızı okumalısınız.

DEVAMINI OKU