GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

İşlemci

kategorisinde 1475 adet ürün bulundu.
|
Filtrele
İşlemci'yi kuracağınız cihazda genellikle ne yapmayı planlıyorsunuz?

  Yüksek Kalitede Grafik Gerektiren İşler Yapmak

  AMD Ryzen 9, AMD Ryzen 7, Intel Core i7, Intel Core i9

  Yüksek Çözünürlüklü Oyunlar Oynamak

  AMD Ryzen 5, Intel Core i5

  Belge düzenlemek, İnternet tarayıcısı kullanmak

  AMD Ryzen 3, Intel Core i3

İşlemci

Bilgisayar dünyasının ilerlemesinin arkasındaki itici güç, hiç şüphesiz ki işlemcilerin gelişimidir. İşlemcilerin her geçen gün artan işlem kapasitesi ve yetenekleri, bilgisayarların performanslarının yükselmesini sağlamaktadır. Elde edilen yüksek işlem gücü de günlük işlemlerin yapılmasında ve profesyonel ihtiyaçların karşılanmasında kullanıcılara hem zaman hem de emek tasarrufu sağlamaktadır.

Intel İşlemci Ailesi

İşlemci

İşlemci dünyasının önde gelen markalarından olan Intel, bugün dünya üzerindeki milyarlarca bilgisayarın arkasındaki güç olarak karşınıza çıkmaktadır. Farklı bilgisayar sistemleri ve kullanım amaçlarına uygun olarak işlemci çeşitleri üreten Intel firması, özellikle genel kullanıcılar için ürettiği i7, i5 ve i3 işlemciler ile tanınmaktadır. Özellikle üst segment oyunlar ve programlar için gerekli performansı sağlamak amacıyla kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen işlemciler, Intel i7 işlemci ailesidir. Günümüzde 8 çekirdek ve 4,90 GHz işlem gücüne kadar üst düzey performans sağlayan bu işlemci ailesi, kendi içerisinde de farklı varyasyonlara ayrılmaktadır. Profesyonel ve yarı profesyonel kullancıların ihtiyaçlarına uygun olarak optimize edilen i7 işlemciler, Intel ailesinin amiral gemisi konumundadır. Intel i5 işlemci ailesi ise günlük ihtiyaçlar ve profesyonel gereklilikler arasındaki geçiş sınıfının bir ürünü olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bilgisayarınızdan beklediğiniz yüksek performans gerektirmeyen işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmenin yanında profesyonel bazlı çalışamalarınız için de bir başlangıç adımı niteliği taşıyan Intel i5 işlemciler, fiyat / performans karşılaştırması açısından kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Intel ürünleri arasındadır. Intel i3 işlemciler ise işlemci fiyatı bakımından tercih edilirken, yüksek işlem gücüne ihtiyaç duymayan kullanıcılarn gereksinimlerini karşılamaktadır.

AMD İşlemci Ailesi

İşlemci

Özellikle oyunlar söz konusu olduğunda birçok kullanıcının ilk tercihi, AMD işlemci ailesi olmaktadır. Oyunların gerektirdiği yüksek ve hızlı işlem gücü, AMD işlemci ailesinin farklı ürünlerinde onlarca seçenek hâlinde sunulmaktadır. Özellikle AMD markasının en son nesil güçlü işlemcilerinin başında gelen Rzyen işlemciler, dünya çapında elektronik spor meraklılarının da bir numaralı tercihi konumundadır. AMD Ryzen serisi; Ryzen 7, Ryzen 5, Ryzen 3 ve Ryzen Threadripper olmak üzere 4 faklı segmentte son nesil bilgisayar teknolojisinin ve gücünün farkını, kullanıcılara hissettirmektedir. 8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla desteklenen 4.0 GHz. işlem gücünün yanında hız aşıttırıcı özelliği ile 4.0 GHz. gücün de üzerine çıkabilen Ryzen işlemci ailesi, teknolojide kullanılan ZEN mimarisinin mükemmel bir örneğidir. -Intel ve AMD işlemci aileleri dünya çapında işlemci teknolojisinin lider markaları olarak gerek işlemci fiyatları gerekse de işlemcilerinin performanslarıyla kullanıcılara mümkün olan en çok ürün çeşitliliğini sağlamaktadır. İşlemci özellikleri açısından ise Intel ve AMD, günlük ve yarı profesyonel kullanımlarda benzerlik göstermektedir. Bilgisayarların birçok faklı bileşeninin aynı anda devrede olmak zorunda olduğu oyun sektörü açısından AMD, şu anda dünya çapında çokça rağbet gören bir markadır. Sadece işlemci özellikleri ile değil; aynı zamanda ürettiği ekran kartlarıyla da tercih edilen AMD, günümüzde elektronik spor meraklılarının ve organizasyonlarının da gözdesidir.

GittiGidiyor BLOG

İşlemci Nedir, Nasıl Çalışır? İşlemciler Hakkında Her Şey!

İşlemci Nedir, Nasıl Çalışır? İşlemciler Hakkında Her Şey!

Bilgisayarın "beyni" tabirinin kullanıldığı işlemci, donanım teknolojilerindeki gelişmelerle boyut olarak küçülürken işlev olarak büyümeye devam ediyor. Peki, işlemci nedir, nasıl işlevlere sahiptir, çalışma sistemi nasıl? Soruların cevapları için yazımızın devamını okumalısınız.

DEVAMINI OKU
Bilgisayarın Elektrik Tüketimini Azaltmanın Yolları

Bilgisayarın Elektrik Tüketimini Azaltmanın Yolları

Artık faturaları azaltalım diyorsanız bilgisayarın elektrik tüketimini azaltmanın yolları yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz!

DEVAMINI OKU
Dizüstü Bilgisayarın İçindeki Parçaları Tanıyoruz

Dizüstü Bilgisayarın İçindeki Parçaları Tanıyoruz

Dizüstü bilgisayar alırken hiç şüphesiz karşınıza anlaşılması zor teknik detaylar çıkmıştır. Bu terimleri ve mükemmel bir dizüstü bilgisayar için ihtiyacınız olan teknolojileri açıklıyoruz.

DEVAMINI OKU