GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Ocak

kategorisinde 1020 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ocak yüzeyi malzeme tercihiniz?

  Cam

  Ocak Yüzeyi

  Emaye

  Ocak Yüzeyi

  Metal

  Ocak Yüzeyi

  Paslanmaz Çelik

  Ocak Yüzeyi

  Seramik

  Ocak Yüzeyi

Ocak

Ocak, en sevilen tarifleri pişirmek, aileniz ve sevdikleriniz için mükemmel yemekler hazırlamak için kullanılan mutfaktaki en önemli beyaz eşya ürünlerinden birini temsil eder. Bununla birlikte, bir mutfak tadilatı sırasında veya bir ev inşa ederken en uygun ocak modelinde karar vermek zor olabilir.

Ocak Çeşitleri

Ocak

Ocak markaları, hem elektrikli hem de gazlı modeller üretmektedir. Hangi ocak modeli olursa olsun, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığına emin olarak satın almanız gerekir. Ocaklar, herhangi bir evde en sık kullanılan cihazlardan biri olduğundan, zaman içinde en çok bozulan beyaz eşya modelleri olarak bilinir. Tercih ettiğiniz ocağın kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat ederek yatırımınızı ve bütçenizi koruduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ocak fiyatları genel olarak modellerin türlerine, boyutlarına, ekstra fonksiyonlarına ve markalarına göre farklılık gösterebilir. Bir ocak seçerken, fiyat, boyut, tip, renk ve görünüm gibi pek çok dikkat edilmesi gereken faktör yer alır. Doğru ocağın seçilmesi, yemeklerinizin başarısında ve ev dekorasyonunda uzun vadede büyük bir fark yaratır.

Gazlı Ocak Modelleri

Ocak

Gazlı ocak çeşitleri, birkaç ayrı sızdırmaz gaz yakıtlı brülörden oluşur. Bu brülörler, tencere ve tavaları destekleyen demir ızgaraların altında oturmaktadır. Gaz brülöründen çıkan açık alevler, tencere tabanının etrafını sarar ve ısıyı yüzeye eşit olarak dağıtır. Hane halkları, genellikle gazlı ocakları tercih ederler. Çünkü gazlı ocak modellerinde ısı daha fazla kontrol edilebilmektedir. Alevler, yemeğe yavaş yavaş etki eder ve daha da önemlisi brülör kapatıldığında ocak çabucak soğur. Yemek pişirmek konusunda geleneksel yöntemlerden hoşlananlar için gazlı ocak modelleri mükemmel bir alternatiftir.

Elektrikli Ocak Modelleri

Ocak

Bu noktada evinizin enerji kaynağına göre seçim yapmanız gerekir. Elektrikli ocak modelleri, gaz erişiminin olmadığı evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. 220 voltluk bir priz bağlantısının olmaması durumunda, gazlı ocakları tercih etmek gerekir. Ocak seçerken önemli olan diğer bir nokta da hangi türde ve ne sıklıkta yemek yaptığınızı belirlemektir. Mutfak konusunda acemi olanların fiziksel alev özelliği sunmaması ve yavaş pişirmesi nedeniyle elektrikli ocakları kullanmaları avantaj sağlayabilir. Ayrıca elektrikli ocaklar, pürüzsüz ve şık yüzeyleri dolayısıyla mutfağınızda harika bir görünüm yaratır.

Elektrikli Ocakların Avantajları

 • Mutfak profesyonelleri, pişirme için en iyi performansı sunduğu için elektrikli ocakları önerirler.
 • Elektrikli ocaklar ısıyı daha eşit şekilde yayar.
 • Geleneksel gazlı ocakların yerine elektrikli ocaklar pürüzsüz, cam-seramik bir yüzeyin kapladığı manyetik bobinlerden oluşur.
 • Ayrıca bu modeller, elektromanyetizmaya dayandığı için sadece ocak üzerine indüksiyonla uyumlu bir metal kap veya tava yerleştirildiğinde ısınır.
 • Elektrikli ocaklar, alevle çalışmadıkları için yangın tehlikesine karşı daha avantajlıdır.

Ocak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ocak seçerken ilk olarak, geleneksel hepsi bir arada tezgah üstü ocak seti ve ayrı bir duvar tipi ocak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir.
 • Her iki seçenek için de maliyet aralığı beyaz eşya markaları doğrultusunda çeşitlilik gösterir.
 • Özellikle eski bir ocağı değiştiriyorsanız genellikle en pratik seçenek, fırın ve ocağın bir arada olduğu modellerdir.
 • Yerleşik bir ocak ve profesyonel olarak monte edilmiş bir duvar fırın, mutfağa modern bir görünüm kazandırır.
 • Ocak aynı zamanda mekânın dekorasyonuyla da uyumlu şekilde seçilmelidir.

GittiGidiyor BLOG

En İyi Yemek Hangi Tencerede Pişer?

En İyi Yemek Hangi Tencerede Pişer?

Yemek pişirmeyi sevenler için evin en önemli eşyaları genellikle mutfakta olur ve mutfak alışverişi yaparken de oldukça seçici davranırlar. Eğer siz de onlardan biriyseniz ve mutfağına tencere alışverişi yaparken en iyi yemek hangi tencerede pişer diye merak edenlerdenseniz, bu makalemiz sizin için.

DEVAMINI OKU
Ankastre Set Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ankastre Set Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Mutfakların önemli ihtiyaçlarından olan ankastre setler her evin olmazları olmazları arasına girmiş durumda. Eğer mutfağınız için ankastre sete ihtiyacınız varsa ya da elinizdeki ankastre seti değiştirmek istiyorsanız yazımızda yer alan detayları atlamayın!

DEVAMINI OKU
İdeal Mutfak Düzeni Nasıl Olur?

İdeal Mutfak Düzeni Nasıl Olur?

Özellikle yemek yapmayı sevenler için evin en keyifli ve özen gösterilen yerlerinden biri mutfak. Bir anda dağılabilen, toplandığında keyfimizi yerine getiren mutfak düzeni nasıl olur konusu düzen sevenlerin vazgeçilmez gündemlerinden.

DEVAMINI OKU