GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mikrodalga Fırın

kategorisinde 155 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kullanım Şekliniz?

  Hem buz çözmek, hem yemek pişirmek, hem de ızgara yapmak

  Izgaralı

Mikrodalga

Mikrodalga çeşitleri, dünden kalan akşam yemeğini tekrar ısıtır, buharda pişirir ya da derin dondurucudaki gıdaları hızlıca çözer. Bu gibi pratik ve işlevsel nedenler dolayısıyla mikrodalga fırın, sıklıkla tercih edilen bir mutfak ürünüdür. Ayrıca mini fırın, ızgara, yemek pişirme özelliklerinin yanı sıra mikrodalga fırın olan beyaz eşya modelleri de vardır.

Mikrodalga Fırın Çeşitleri

Mikrodalga

Sizin için en uygun olan mikrodalga modelleri, cihazı en çok ne için kullanmayı planladığınıza bağlı olarak değişir. Beyaz eşya markaları, farklı türde mikrodalga fırınlar üretir. Güç ve fiyat, fırınların pişirme kabiliyetinin güvenilir göstergelerindendir. Bu yüzden en iyi mikrodalgayı bulmak için biraz araştırma yapmak gerekir. Ev tipi mikrodalga fırınlar, çeşitli ebat ve stillerde kullanıcılara sunulur. Dört ana mikrodalga türü; tezgah üstü modeller, üst sınıf üniteler, mikrodalga çekmeceler ve kombinasyon mikrodalga fırınlar olarak ayrılır. Her birinin belirli avantajları vardır. Kompakt veya portatif mikrodalgalar olarak da adlandırılan tezgah mikrodalgaları; gıdaların yeniden ısıtılması, dondurulmuş gıdaların çözülmesi, patlamış mısır ve benzer yemeklerde pişirme görevleri için tüketiciler arasında en küçük ve en popüler seçim olarak bilinir. Tüketici raporlarına göre GE mikrodalga fırınları bu kategoride en çok satanlar arasında yer alır.

Tekli Mikrodalga Fırınlar

Mikrodalga

Tekli mikrodalga fırınlar, temel veya giriş seviyesi modelleri olarak bilinir. Bu tür, mikrodalga seçiminde en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Özellikle yalnız yaşayan veya kalabalık olmayan aileler için oldukça uygundur. Bunun yanı sıra tekli mikrodalga fırın modelleri ızgara ve konveksiyon gibi diğer mikrodalga modellerine göre nispeten daha uygun fiyatla sunulur. Tekli mikrodalga fırın, ızgara yapmak ve fırınlamak için kullanılamaz. Yalnızca en basit mikrodalga işlemleri, basit pişirme ve yeniden ısıtma için çok uygundur. Aynı zamanda bu tür mikrodalga fırınlar, tek tip ısıtma sağlar.

Konveksiyon Mikrodalga Fırınlar

Mikrodalga

Geleneksel bir mikrodalga fırın, yemek pişirmek için cam ve plastik kaplardan geçen mikrodalgalar yayar. Konveksiyonlu bir mikrodalga fırın, temel mikrodalga teknolojisini radyan ısı ve sıcak hava sirkülasyonu ile birleştirerek kızartma, kavurma ve ızgara yiyecekleri bir araya getirir. Konveksiyon mikrodalgalar, ısıtılmış havayı dolaşmak için bir ısıtma elemanının yanı sıra bir vantilatör de sunar. Bu, daha kapsamlı bir yemek pişirme işi ile sonuçlanır. Hız pişirici modelleri olarak da bilinen bu üniteler, daha büyük miktarlarda pişirme yapar. Bazı birimlerde pastırma ve çıtır ekmek gibi yiyecekleri pişirmek için bir tava da yer alır. Konveksiyon mikrodalga fırınlar, tek bir fırında birden fazla pişirme moduna izin verdiğinden biraz daha yüksek fiyatlı olabilir.

Mikrodalga Kullanımının Avantajları

 • Özellikle vakit sıkıntısı olanlar için hızlı ve pratik çözüm sunar.
 • Fırın kadar ısı yaymadığı için mutfağınızın buhar olmasını engeller.
 • Alevle ısıtmadığı için güvenli kullanım sağlar.
 • Besinler içerisindeki değerli vitamin ve minerallerin kaybolmasını önler.
 • Temizliği geleneksel fırınlardan daha kolaydır.

Mikrodalga Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Patlamış mısır pişirmekten veya patates pişirmekten daha fazlasını yapmak istiyorsanız, orta boy veya tam boy bir fırın almanız gerekir.
 • Tüm bir aile için tam bir yemek hazırlamak, büyük bir model ve yüksek güç gerektirir.
 • Tam boy fırınlar 1.000 ila 1.600 watt güç sağlıyor ve orta boy fırınlar 800 ila 1.000 Watt güç verir. Daha yüksek Watt, yiyecekleri daha çabuk ısıtır.
 • Kompakt mikrodalga fırınlar, yurt odalarında, ofislerde ve dairelerde iyi çalışır. Bu mini mikrodalgalar tekneler ve kamplarda da tercih edilir.
 • Küçük mikrodalgalar 500 ila 800 watt güç sağlar. Mikrodalga fırın fiyatları, modellerin özelliklerine ve donanımlarına göre farklılık gösterir.

GittiGidiyor BLOG

Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Özellikle çalışanlar ve öğrenciler için mutfağın olmazsa olmazı haline gelen mikrodalga fırınlar ankastre, solo, mini; ızgaralı, gömme ve endüstriyel mikrodalga fırın gibi modelleriyle satışa sunuluyor. Peki, mikrodalga fırın alırken nelere dikkat etmeli?

DEVAMINI OKU
Dondurulmuş Gıda Nasıl Çözülür & Nasıl Pişirilir?

Dondurulmuş Gıda Nasıl Çözülür & Nasıl Pişirilir?

Derin dondurucuda et, meyve ve sebzeleri nasıl saklamalı? Çözdürürken nelere dikkat etmeli ve nasıl pişirmeli? İşte detaylar!

DEVAMINI OKU
Vakti Olmayanlar İçin Pratik Hızlı Pişiriciler

Vakti Olmayanlar İçin Pratik Hızlı Pişiriciler

Çoğumuzun yemek yapmak için zamanı oldukça kısıtlı. Ne var ki hepimiz de hem lezzetli hem de sağlıklı bir şekilde beslenmek de istiyoruz. Zamandan tasarruf edip aynı zamanda lezzet ve sağlıktan da vazgeçmemek elbette mümkün. Nasıl mı? Pratik hızlı pişiriciler sayesinde.

DEVAMINI OKU