GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çamaşır Makinesi

kategorisinde 362 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ne kadar çamaşır yıkıyorsunuz?

  5-6 kg

  Tek kişi için

  7-8 kg

  Çekirdek aileler, çamaşırlarını biriktirmeden yıkayanlar için

  9 kg ve üstü

  Geniş aile, çamaşır biriktirenler ve yorgan-battaniye yıkayanlar için

Çamaşır Makinesi

Çamaşırlarını ideal sürede ve kusursuz şekilde yıkamayı amaçlayanların gereksinimlerine yanıt veren en iyi çamaşır makinesi modelleri, temel çamaşır yıkama fonksiyonlarının yanı sıra alternatif özelliklerle gelebiliyor. Çamaşır makinesi fiyatları, sunulan ilgili özellikler çerçevesinde farklılık gösteriyor. Makinenin kullanım senaryosu, konumlandırılacağı alan ve markanın ürüne entegre ettiği teknik beceriler doğrultusunda kullanıcıların yönelebileceği onlarca farklı seçenek ortaya çıkıyor.

 • Bosch
 • Siemens
 • Samsung
 • Profilo
 • Vestel
Yüksek Yıkama Kapasitesi

Yüksek Yıkama Kapasitesi

Çamaşır makinesi markaları, ortaya koydukları ürünleri, birçok parametreye göre çeşitlendiriyor. 3.5, 4.5 ve 5 kg çamaşır makinesi modelleri, temel düzeyde yıkama fonksiyonlarını beraberinde getiriyor. Ön yıkama, zaman erteleme, sesli uyarı ve su taşma emniyeti gibi kabiliyetlerle desteklenen modeller, farklı enerji sınıflarında üretiliyor. Yıllık 160 kWh civarı elektrik ve 7000 litre civarı su kullanan çamaşır makinesi çeşitlerini bütçe dostu fiyatlarla satın almak mümkün. Kalabalık ailelerin tercih edebileceği, daha geniş yıkama kapasitesi sunan cihazlar da mevcut. 12 kg çamaşır makinesi ve daha üzeri kapasiteli makineler, tek seferde, yüksek miktarda çamaşırı yıkamak isteyenlerin alışveriş listelerine giriyor. Yıllık 260 kWh civarı elektrik ve 13000 litre civarı su kullanan cihazlar, fiyat-performans segmentinde yer alabiliyor.

Çamaşır makinelerinin sahip olduğu yıkama kapasitelerinin yanında farklılık arz eden başka teknik özellikler de bulunuyor. Modellerin, çamaşırları yıkamalarının ardından kurutma esnasında ulaşabildiği maksimum dönüş hızı baz alınarak belirlenen devir hızı, bu özellikler içerisinde yer alıyor. Arçelik çamaşır makinesi, Altus çamaşır makinesi, Beko çamaşır makinesi, Vestel çamaşır makinesi, Ariston çamaşır makinesi, Bosch çamaşır makinesi, Indesit çamaşır makinesi, Miele çamaşır makinesi, Samsung çamaşır makinesi modelleri, geniş yıkama kapasitesi ve yüksek devir hızıyla gelebiliyor.

İşlevsel Çamaşır Makineleri

İşlevsel Çamaşır Makineleri

Hava kirliliği, olumsuz mevsim şartları ya da hijyen gibi gerekçelerle çamaşırlarını balkon ve benzeri havalandırma alanlarına asmaktan kaçınan ve bu nedenle kurutma özelliğine sahip çamaşır makinesi edinmek isteyenler için de sayısız ürün bulunuyor. Çamaşır yıkama kapasitesine yakın ağırlıklarda kurutma özelliğiyle güçlendirilen kurutmalı çamaşır makinesi modelleri kırışıklık önleme başta olmak üzere yıkama, sıkma ve kurutma sırasında oldukça hassas çalışıyor. Sektörün önde gelen markalarının geliştirdiği çok sayıda kurutmalı çamaşır makinesi pratik özellikleriyle kullanıcıların bu yöndeki ihtiyaçlarına çözüm getiriyor.

İleri seviye enerji verimlilik sınıfında boy gösteren bu modeller, çalışma esnasında düşük oranda elektrik sarf ediyor. Yıkama ve kurutma sürecinde, yıllık bazda değerlendirildiğinde hayli az enerji tüketen kurutmalı çamaşır makineleri, konumlandırıldıkları segmente bağlı olarak su tüketimi ve ses seviyesi açısından da farklılıklar sergiliyor.

Üst Düzey Teknolojiler

Üst Düzey Teknolojiler

Etkili yıkama, sıkma ve tercih edilen modele göre kurutma fonksiyonlarını dört dörtlük sunan ürünler, yeni nesil teknolojiler sayesinde elektronik kontrol ve gösterge panelleriyle zenginlik kazanıyor. Köpük tarama, su kontrolü, sayısı yirmiye yaklaşan yıkama programı, çok yönlü güvenlik çözümleri ve daha nice imkan Miele, Electrolux, Bosch ve LG çamaşır makinesi modelleriyle birlikte, yerli markaların modellerinde de kendine yer buluyor. Bosch çamaşır makinesi fiyatları, Vestel çamaşır makinesi fiyatları ve diğer tüm beyaz eşya üreticilerinin geliştirdiği ürünlerin fiyatları, cihazların teknik özellikleri doğrultusunda şekilleniyor.

Kullandığınız çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi, devir hızı, enerji verimlilik seviyesi ve diğer özelliklerinden memnun değilseniz, gereksinimlerinize uygun modelleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Üst Düzey Teknolojilerin Avantajları:

 • Üstün leke çıkarma teknolojileri sayesinde yeni çamaşır makinesi modelleri, çamaşırları en inatçı kirlerden bile arındırır. Özel yıkama programı seçeneklerine sahip modeller, hassas çamaşırları, narin bebek giysilerini ve farklı türlerdeki kumaşları temizlerken dokuların korunmasını sağlar.
 • Kurutma fonksiyonlu modeller, çamaşırların kısa sürede kullanılabilir olmasına yardım eder.
 • A sınıfı çamaşır makineleri çamaşırın miktarı fark etmeksizin kullanıcıların zamandan, enerjiden ve sudan tasarruf etmelerini mümkün kılar.
 • Buharlı havalandırma özelliğini taşıyan modeller çamaşırları sadece buharla temizleyerek kötü kokulardan arındırabilir.
 • Akıllı deterjan dozajlama sistemine sahip çamaşır makinesi modelleri, seçilen programa ve tamburun doluluk oranına göre deterjan ve yumuşatıcı oranını otomatik olarak belirler.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Çamaşır makinesi satın alırken marka ve modelden bağımsız olarak enerji verimlilik sınıfına dikkat edilmeli, zira düşük verimlilik sınıfında yer alan ürünlerin tükettiği enerji oldukça yüksek olabilir.
 • Doğrudan gereksinim duyulmayan ve sürekli kullanılmayacak özellikleri taşıyan çamaşır makinelerini edinmek yerine daha farklı modeller tercih edilebilir.
 • Program sayısı ve çeşitliliği, kullanıcılar için belirleyici kriterlerden. Günlük yaşamdaki kullanım senaryolarına ayak uydurabilecek çamaşır makinelerini tercih etmek yerinde olur.
 • Hassas bünyeye sahip olan ya da kendisinin ve çocuklarının sağlığına dikkat eden kullanıcılar, antialerjik özelliğe sahip modellere yönelebilir.
 • Günün ilerleyen saatlerinde çamaşır yıkamak durumunda olanlar çalışma, sıkma veya kurutma esnasında düşük düzeyde ses üreten modelleri tercih edebilir.

GittiGidiyor BLOG

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çamaşır makineleri; boyutları, program sayıları, kaç kg çamaşırı aynı anda yıkayabileceği gibi özelliklerle her marka ve model için değişkenlik gösterebiliyor. Bu çeşitlilik çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli sorusunu gündeme getiriyor. Sorunun yanıtı için blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

DEVAMINI OKU
Hızlı-Kolay Çamaşır Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı-Kolay Çamaşır Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

"Islak çamaşırları hemen nasıl kurutacağım?" derdine sık sık düşenlerdenseniz eğer, doğru yerdesiniz. Hızlı ve kolay çamaşır kurutma yöntemlerine dair bütün detaylar blog yazımızda!

DEVAMINI OKU
Hangi Beyaz Eşya Nasıl Temizlenir?

Hangi Beyaz Eşya Nasıl Temizlenir?

"Hangi beyaz eşya nasıl temizlenir" yazımızı inceleyerek beyaz eşya temizliği hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabilir, beyaz eşyalarınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

DEVAMINI OKU