Buzdolabı

Tüm yiyecek, içecek ve diğer gıda maddelerinin taze kalmasını sağlarken teknolojinin gelişmesiyle "akıllı" hale de gelerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıran buzdolabı modelleri; kullanım alanı, yapısı, tükettiği enerji, sunduğu iç hacim ve daha birçok unsura bağlı olarak sınıflandırılıyor. Buzdolabı markaları tarafından geliştirilen modeller arasından seçim yapmadan önce, ürünü nereye konumlandıracağınızı, hangi amaçlarla kullanacağınızı, üründen ne gibi teknik özellikler beklediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Farklı Teknolojili Buzdolapları

Farklı Teknolojili Buzdolapları

Dış ortamın sıcaklığı ne olursa olsun, ayarlanan dereceye göre iç ısısını muhafaza eden buzdolapları, tüm yiyecek ve içeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlıyor. Buzdolaplarını soğutmaktan sorumlu olan evaporatör mekanizmaları, yapısal bakımdan farklılık gösteriyor. Bu farklılık, statik soğutmalı modellerin dondurucu bölmelerinde karlanma oluşmasına zemin hazırlarken yeni nesil NoFrost buzdolabı modelleri herhangi bir şekilde karlanmıyor. özellikle uzun soluklu kullanımlarda buzdolabının dondurucu haznesini temizlemek istemiyor ve ilgili bölümü daha verimli değerlendirmeyi hedefliyorsanız, klasik derin dondurucu teknolojisine sahip modeller yerine NoFrost modeller sizin için ideal seçenek haline geliyor. NoFrost teknolojisi; Arçelik buzdolabı, Vestel buzdolabı, Beko buzdolabı, LG buzdolabı, Miele buzdolabı, Grundig buzdolabı, Profilo buzdolabı, Regal buzdolabı ve Altus buzdolabı modelleri ile ulaşılabilir oluyor. Bunun yanında bazı markaların Cool Plus, Twin Cooling, Triple Cooling, Low Frost, Smart Frost gibi yeni nesil NoFrost teknolojileri de bulunuyor.

İç bölümü LED aydınlatmalarla donatılarak rafların detaylı şekilde görülebilmesini sağlayan modellerin bölgesel soğutma, çabuk soğutma ve aktif ısı kontrolü gibi mekanizmaları olabiliyor. Açık bırakılan kapıyı kullanıcıya sesli uyarı sistemleriyle bildiren ürünler, yaşanması muhtemel sorunları en başından engelliyor.

Enerji tüketimi ise buzdolabı tercihi sürecinde, üzerinde önemle durulması gereken etmenlerden biri olarak değerlendiriliyor. Beyaz eşya markaları "A" ve üzeri enerji verimlilik sınıfında pek çok model geliştiriyor, bu sayede buzdolabı ölçüleri ve iç hacimleri değişse bile cihazlar düşük enerji tüketerek çalışabiliyor.

Buzdolabı Seçiminde önemli Kriterler

Buzdolabı Seçiminde önemli Kriterler

Mutfağın veya buzdolabının yerleştirileceği alanın genişliği, satın alınması planlanan buzdolabının boyutlarının da hesaba katılmasını gerekli kılıyor. İç hacim, kapı sayısı, raf sayısı ve diğer unsurlar, buzdolabının genişliği, derinliği ve yüksekliğini etkiliyor. özellikle gardırop tipi buzdolabı çeşitleri, oldukça yüksek iç hacme sahip oldukları için kapladıkları alan hayli fazla olabiliyor. Geleneksel yapıda veya kombi formundaki çift kapılı buzdolabı modelleri kullanıcıların yeni nesil ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Geniş aileler çift ya da dört kapılı, gardırop tipi buzdolaplarını tercih ediyorlar.

Buzdolaplarının kapı sayısı, hem buzdolabı fiyatları hem de işlevselliği açısından kullanıcıların seçimlerini büyük ölçüde etkileyebiliyor. Evlerindeki kısıtlı alana konumlandırmak üzere küçük boyutlu çözüm arayanlar, tek kapılı buzdolabı çeşitlerine yönelebiliyor. Mini buzdolabı fiyatları enerji verimliliği de dikkate alındığında erişilebilir aralıklarda kalıyor. Buzdolabını dekorasyonun bir parçası olarak görenler ise renkli buzdolabı ya da siyah buzdolabı çeşitlerine ilgi gösteriyor.

Akıllı Buzdolabı

Akıllı Buzdolabı

Teknolojiyle birlikte buzdolapları da giderek akıllanıyor. Beyaz eşya sektörünün önde gelen markaları, ürettikleri buzdolaplarını mobil işletim sistemleri, gelişmiş Wi-Fi olanakları ve kapsamlı uygulama desteğiyle güçlendiriyorlar. Dijital kontrol paneli, bilgilendirme amaçlı kullanılan geniş ekran, buzdolabı içindeki ürünlerin son kullanma tarihlerinin yaklaştığının bilgisini mesaj olarak ileten akıllı sistemler ve çok daha fazlası günceli yakalayan teknolojilerle donatılan buzdolaplarında boy gösteriyor. Bosch buzdolabı modelleri, Siemens buzdolabı modelleri, Electrolux buzdolabı modelleri, Ariston buzdolabı modelleri, Samsung buzdolabı modelleri ve Sharp buzdolabı modelleri bu bakımdan çeşitlilik sunuyor.

Sahip olduğunuz buzdolabının iç hacmi, enerji sınıfı gibi özelliklerinden memnun değilseniz, yeni nesil teknolojilerle desteklenen buzdolabı modellerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

 • Bosch Buzdolabı
 • Arçelik Buzdolabı
 • LG Buzdolabı
 • Samsung Buzdolabı
 • Siemens Buzdolabı
 • Vestel Buzdolabı

Yeni Nesil Buzdolaplarının Artıları

 • En yeni buzdolabı modellerinin kullandığı güncel teknolojiler enerji tüketimini ve sesi azaltırken performansı artırıyor.
 • Gardırop tipi buzdolapları geniş iç hacimleri sayesinde daha fazla yiyecek-içeceği uzun süre depolamanızı sağlarken ince duvar kalınlıklarıyla mümkün olduğunca az yer kaplıyor.
 • Derin dondurucu bölmeleri, mevsim meyve ve sebzelerinin farklı zaman dilimlerinde de tüketilebilmesine imkan tanıyor, bunu yaparken de üstün havalandırma ve koku giderme teknolojileriyle donmuş yiyeceklerin doğal tatlarını uzun süre koruyor.
 • Gelişmiş uyarı sistemlerine sahip buzdolapları açık kalan kapı, son tüketim tarihi yaklaşan gıda ürünü gibi farklı senaryolarda kullanıcıları bilgilendirebiliyor.
 • Multimedya oynatabilme becerileriyle donatılmış buzdolapları mutfakta daha keyifli zaman geçirilebilmesine fırsat tanıyor.

Buzdolabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Elektrik tüketimi konusunda hassas olan kullanıcılar, ürünlerin hangi enerji sınıfında yer aldıklarını dikkatle incelemelidir. Zira enerji verimlilik sınıfları arasındaki değişimler, toplam elektrik tüketimini oldukça değiştirebilir.
 • Kullanıcılar mutfaklarının yerleşimine göre kapı yönleri ihtiyaca göre sağa ya da sola doğru değişebilen buzdolabı modellerini tercih edebilir.
 • Inox yapısında buzdolabı edinenlerin yüzey temizliği için özel solüsyonlar ve temizleme bezleri kullanması gerekebilir. Aksi takdirde dolabın yüzeyinde lekeler kalabilir.
 • Evinde sıklıkla elektrik kesintisi olan kullanıcıların, derin dondurucu bölmesi altta olan modelleri tercih etmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
 • Yaz aylarında meşrubatları için hazırda buz olmasını arzu edenler, seçimlerini buz makineli buzdolaplarından yana yapabilir.
Filtreler

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Toplam Net Hacim

Soğutucu Net Hacmi

Dondurucu Net Hacmi

Kapı Sayısı

Enerji Sınıfı

Renk

Ücretsiz Kurulum/Montaj

Garanti

Garanti Süresi

Kutu

Kargo Ücreti

Kargo Süresi

Başarılı Satıcı
Günün Fırsatı

Buzdolabı Soğutucu

kategorisinde 406 modelde 1106 adet ürün bulundu.
Sırala :

Akıllı Sıralama

Akıllı Sıralama

GittiGidiyor'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Sayfa Başına Dön