GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Bebek Yuvası Set ve Aksesuar

kategorisinde 27 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bebek Yatakları

Yataklar, huzurlu ve konforlu bir uyku için en önemli ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Özellikle bebeklerin sağlıklı gelişimi ve mutluluğu için iyi bir gece uykusu şart. Bu da bebek yatağı seçerken dikkatli davranmayı gerektiriyor. Bebek yatağı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları; yatak ölçüleri, yatağın kumaş dokusu ve üretildiği malzemeler oluyor.

Bebek Yatağı Seçimi Neden Önemli?

Yatak

Yanlış yatak seçimi bebeklerin omurga gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle bebek yatağı seçiminde yatağın üretildiği malzemelerin mutlaka dikkate alınması gerekiyor. Yatak üreticileri bebekler için özel modeller üretiyor, bu modellerin ortak özelliği yüksek densiteli olması ve bebeğin omurga gelişimini desteklemesi. Siz de bebek yatakları arasından seçim yaparken farklı özellikte yatakları karşılaştırarak bebeğinize en uygun olanını belirleyebilirsiniz.

İdeal Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

Yatak

Sağlıklı bir uyku için bebek yatağının nefes alabilen dokuya sahip olması çok önemli. Ayrıca yatağın çok yumuşak olmaması da omurga gelişimi açısından öneriliyor. Yatağın yapıldığı malzeme de çok önem taşıyor. Yatak kılıfının ve dolgu malzemelerinin zararlı kimyasallar içermemesi, kılıfın bebek cildiyle temasa uygun ve istendiğinde yıkanabilir olması yatak seçiminde önemsenmesi gereken başlıca konular. Ayrıca satın alacağınız yatağın bebeğinizin beşiğine ya da park yatağına tam anlamıyla uyumlu olması öneriliyor. Yatakla beşiğin arasında iki parmaktan fazla boşluk olması istenmeyen kazalara davetiye çıkarabiliyor. Ortalama 1,5-3 yaş arasında ise bebek yatağından çocuk yatağına geçilmesi gerekebiliyor.

Dolgu Malzemesine Göre Yatak Seçimi

Yatak

Dolgu malzemesine göre yatakları sünger yatak, yaylı yatak, paket yaylı yatak ve visco yatak, lateks yatak ve organik yatak olarak sınıflandırmak mümkün. Bebek yatak çeşitleri çoğunlukla paket yaylı olarak ya da organik dolgu malzemesinden üretiliyor. Ayrıca aileler bebekleri için genellikle ortopedik bebek yatak modelleri arasından seçim yapıyor. Ortopedik bebek yatakları Kanz, BabyHope gibi markalarda bulunabiliyor. Bebek yatak modelleri genel olarak 65 x 95, 70 x 110, 60 x 120 cm gibi ölçülerde üretiliyor. Bebek yatak fiyatları yetişkin yataklarına göre daha ekonomik fiyatlar sunuyor. Bebek yatak tavsiyesi olarak en çok önerilen yatakların ise pamuklu ve bambu yataklar olduğu biliniyor.

GittiGidiyor BLOG

İdeal Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

İdeal Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bebek yatağı bebeğiniz için konforlu, sizin için ise pratik olmalı. Bu konuda seçim yaparken nasıl ilerlemelisiniz? Basit gibi görünen ama önemli detaylar barındıran bu konuya sizin için ışık tutuyoruz.

DEVAMINI OKU
Bebekler İçin Beşik Nasıl Seçilir?

Bebekler İçin Beşik Nasıl Seçilir?

Yenidoğan bebekleri için yatak odası hazırlıklarının başında bebek beşikleri gelir. Bebeğinizin ilk zamanlarında en çok vakit geçireceği yer olan bebek yatakları malzemesinden ergonomisine, birçok anlamda önem kazanır.

DEVAMINI OKU
Bebeklerde Aylara Göre Uyku Rehberi

Bebeklerde Aylara Göre Uyku Rehberi

Bebeklerin hangi ayda nasıl bir uyku modunda olduklarını bilmeye ne dersiniz?

DEVAMINI OKU