GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Beşik

kategorisinde 1049 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi yaş aralığı için arıyorsunuz?

Beşik

Geçmişten günümüze birçok farklı tasarım ile gelen beşik modelleri, bebeğin doğumu öncesinde en çok araştırılan konu başlıklarından birisi olmaktadır. Hem bebeğin içerisinde rahat ve güvenli bir şekilde barınabileceği hem de evin içerisine şıklık katacak bir beşik seti arayan anne ve babalar, piyasadaki birçok farklı model sayesinde hayallerindeki mobilyaya ulaşabilmektedir. Çocuğun yaş grubuna ve kullanım amacına göre değişiklik gösteren birçok modele sahip beşik çeşitleri, satın alacak kişilerin farklı zevk ve beklentilerini karşılamak amaçlı sunulur. Satın alacak kişilerin, öncelikle nasıl bir beşik istediklerine karar vermeleri büyük önem arz ederken uzmanlar tarafından önerilen belli başlı birkaç konuya da dikkat edilmesi gerekir.

Beşik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beşik

Konu hakkında birçok farklı uzman tarafından birbirinden bağımsız yorumlar yapılsa da karar verilirken başlıca; "güvenlik, konfor, ergonomik tasarım ve fiyat" gibi özellikler ön plana çıkar. Öncelikle bebeğin güvenliğine herhangi bir tehdit oluşturabilecek durumlardan kaçınılması önerilir. Anne ve babaların, sağlamlık ve malzeme kalitesi gibi başlıklara özen göstermesi gerekirken beşik etrafındaki korkuluk boyları dahil birçok detay büyük öneme sahip olmaktadır.

Popüler Beşik Markaları

Beşik

Bebeğin yatağı kolayca benimsemesi ve rahatça uyku çekebilmesi adına en önemli konu olan konfor, yatağın içerisindeki materyal kalitesi ile doğru orantılı olarak görüldüğü için dikkat edilmesi gereken bir başka detay haline gelir. Günümüzde değişen ve gelişen mobilya tasarımlarına paralel olarak ergonomi konusunda çağ atlayan beşik markaları, gerek kolayca sökülüp takılabilen gerekse taşınabilirlik konusunda rahatlık sağlayan üretimleri sayesinde anne ve babalara fayda sağlamayı başarır.

Her Zevke Uygun Beşik Modelleri

Beşik

Günümüzde artan üretim imkanları sayesinde farklı birçok tasarıma sahip beşik modelleri bulunabilir. Böylece teknik konularda anne ve babaların için rahatlatan bu modeller, evlere kattığı şıklık ile yüzleri güldürmeyi başarır. Basit ve şık tasarımları tercih edenlere sade ürünler önerilirken oda içerisindeki canlılığı artırmak isteyenler ise renkli tasarımları kullanır. Ayrıca bir diğer önemli husus olan beşik fiyatları, piyasada bol şekilde bulunabilen modeller sayesinde çözüme kavuşur. Sahip olduğu özellikler ve kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösteren beşik modelleri fiyatları, her bütçeye uygun olarak beğeniye sunulmaktadır.

Avantajları

  • Birçok farklı çeşit ile kullanıma sunulan beşik modelleri, her kullanıcının beklentisine hitap etmeyi başarmaktadır.
  • Genişletilebilen ergonomik tasarımlar sayesinde uzun süreli kullanımlar sunabilen beşikler, tasarımsal açıdan da göze hitap edebilen modeller ile dikkat çekmektedir.
  • Gelişen teknolojiye paralel olarak, bebeğin sağlığına zarar vermeyecek materyallerden üretilen beşikler, anne ve babaların içini rahatlatıyor.
  • Piyasada birçok farklı marka ve modelin sunulmasından doğan rekabet nedeniyle her bütçeye ve her cebe uygun beşik bulunabiliyor.
  • Gelişen üretim teknikleri nedeniyle uzun süreli kullanımlarda sorun yaşatmayacak birçok beşik modeli bulunabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Bebeğin yaşına ve hedeflenen kullanım süresine uygun modellerin tercih edilmesi öneriliyor.
  • Hafif malzeme, tekerlekli ayak ve katlanabilir özelliklere sahip beşikleri tercih etmeyen anne ve babalar, taşıma ve ergonomi gibi konularda, ilerleyen dönemlerde sorun yaşayabiliyor.
  • Fiyat konusunda bütçede kısmaya giden aileler, ilerleyen dönemlerde dayanıklılık konusunda sorunlar çıkarabilen beşikler alabiliyor.
  • Tasarımın ön plana çıktığı modellerde, sağlamlık gibi konularda sorunlar yaşanabilmektedir.
  • Çeşitliliğin yüksek olmasından dolayı doğru beşik modelini seçmek zorlaşabilir.

GittiGidiyor BLOG

Bebekler İçin Beşik Nasıl Seçilir?

Bebekler İçin Beşik Nasıl Seçilir?

Yenidoğan bebekleri için yatak odası hazırlıklarının başında bebek beşikleri gelir. Bebeğinizin ilk zamanlarında en çok vakit geçireceği yer olan bebek yatakları malzemesinden ergonomisine, birçok anlamda önem kazanır.

DEVAMINI OKU
Anne Yanı Beşik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anne Yanı Beşik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anne yanı beşik modelleri sayesinde bebekler hem güvenli hem huzurlu uyuyor. Yenidoğan bebeğiyle yoğun bir tempo içerisinde olan anneler ise minimumda yoruluyor!

DEVAMINI OKU
İdeal Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

İdeal Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bebek yatağı bebeğiniz için konforlu, sizin için ise pratik olmalı. Bu konuda seçim yaparken nasıl ilerlemelisiniz? Basit gibi görünen ama önemli detaylar barındıran bu konuya sizin için ışık tutuyoruz.

DEVAMINI OKU