GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bebek Dekorasyon

kategorisinde 4827 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bebek Dekorasyon

Her aile için heyecan verici olan bebek bekleme süreci, yapılması gereken birçok işi de beraberinde getirir. Aileye yeni katılacak olan bu minik bireyin vakit geçireceği ve uyuyacağı odanın dekorasyonu ise heyecan verici olduğu kadar aynı zamanda streslidir. Renkler, kullanılacak aksesuarlar, mobilyaların birbiriyle uyumu, kullanışlılığı, güvenliği ve hijyen gibi unsurlar çoğu ebeveyn için kafa karıştırıcı olabilir. Bazı kilit noktalar ise bebek odası dekorasyonu konusunda işleri oldukça kolaylaştırır.

Bebek Dekorasyon Fikirleri İçin Alışveriş İpuçları

Bebek Dekorasyon

İlk yıllarında bağışıklık sistemlerinin henüz tam gelişmemiş olması ve duygusal gelişimleri sebebiyle dekoratif detaylardan önce bebek odasını bu genel duruma uygun hale getirmek gerekir. Öncelikli olarak bebeğin yatacağı odanın mutlaka ebeveyn odasına yakın konumlandırılmış olması ve iyi ışık almasına dikkat edilmelidir. Bebeğin kaliteli ve kesintisiz bir uyku uyuması için gürültüden uzak bir yerde olması gerekir.

Bebek Odası Tekstil Ürünleri

Bebek Dekorasyon

Bebek odası dekore etmek ebeveynlerin en keyif aldığı iştir. Bu noktada çoğu anne baba kendini kaybederek fazla eşya satın alır veya bebeğin işine yarayabilecek en önemli noktaları gözden kaçırabilir. Bunun için bebek dekorasyon modelleri seçerken yalnızca birbiri ile uyumuna ve dış görünümüne değil, güvenli ve hijyenik oluşuna da dikkat edilmelidir. Genellikle bebeklerin sağlıklı solunum yapabilmesi için ahşap olan modeller önerilmektedir. Ahşap dışındaki ürünler satın alınacaksa mobilya üzerindeki cila oranının çok yüksek olmamasına özen gösterilmelidir. Bebeğin vücuduyla en çok temas eden tekstil ürünlerinin mutlaka kaliteli olması gerekir. Ürünlerin pamuklu ve antibakteriyel yapıda olması bebeğin sağlığı için daha iyi bir tercih olacaktır. Halı grubundan seçim yaparken de aynı şekilde antibakteriyel özellik taşıyan, tüy çıkaramayan ürünler tercih edilmelidir. Bebek eşyalarının yerleşimi ve konforu, duygusal gelişimi ve sağlığı açısından sanıldığından fazla önem taşır. Bu sebeple beşiğin ışık alan ve ısıya yakın yerlere yerleştirilmesi gerekir.

Bebek Odası Mobilyaları

Bebek Dekorasyon

Ebeveynler için birçok seçenek sunan bebek dekorasyon markaları arasında seçim yaparken markanın genel ürün kalitesi, referansları ve ürün skalası öncesinde araştırılmalıdır. Sonrasında ürün alımına başlarken markaların sunduğu tüm ürün paketlerini bir anda almak yerine ihtiyaca yönelik ürünler ile işe başlamak kullanım açısından daha avantajlı olacaktır. Üstelik bebek dekorasyon fiyatları göz önüne alındığında en küçük detayına kadar her ürünü aynı anda almak bütçe açısından yorucu olabilir. İlk etapta bebeğin en önemli mobilya ihtiyacı beşik, alt açma masası, giysi dolabı ve şifonyerdir. Yalnızca bir yıl kullanılabilen portatif beşikler yerine sonradan büyüyebilen çekmeceli ve bazalı olan modeller, uzun vadeli kullanım açısından daha avantajlıdır. Ayrıca yatağın bebeğin güvenliğini sağlayacak yükseklikte olması ve yan kısımlarının sonradan yıkanabilecek şekilde çıkarılabilir olması gerekir. Nitelikleri arttıkça bebek dekorasyon fiyatları da değişiklik gösterecektir. Bu sebeple gereğinden fazla uygun fiyatta olan ürünlerin satın alınmadan önce iyice araştırılması gerekir.