GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bebek Bezi

kategorisinde 2436 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Hangi tip beze ihtiyacınız var?

  Normal bebek bezi

  Tüm bedenler

  Külot bebek bezi

  3, 4, 5 ve 6 bedenler; 3 kg ve 15+ kg arası

  Mayo bebek bezi

  S-M ve M-L bedenler

Bebek Bezi

Tuvalet eğitimi alana kadar bebeklerin doğal ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan bebek bezi modelleri, hem pratik hem de konforlu olmalarıyla büyük kolaylık sağlıyor. Geleneksel kumaş bezlerle karşılaştırıldığında daha kullanışlı ve rahat olan kullan at hazır bezler, sıvıyı çabucak emerek bebeklerin daha huzurlu olmasına yarıyor. Markaların her yaş grubuna uygun bezleri bulunmaktadır. Özellikle yeni doğan bebekler için üretilen bebek bezi modelleri daha küçük, daha hassas kumaşlı ve daha steril olmaktadır. Daha ileri yaşlardaki çocuklar için üretilen bebek bezi çeşitleri ise daha büyük ebatlarda, daha emici ve daha kalın olarak tasarlanır. Bebek bezi sadece yaş grubuna göre değil, bebeğin cinsiyetine, boyuna ve kilosuna göre de değişiyor.

 • Prima Bebek Bezi
 • Sleepy Bebek Bezi
 • Huggies Bebek Bezi
 • Molfix Bebek Bezi
 • Canbebe Bebek Bezi

Bebek Bezi Modelleri

Bebek Bezi

Bezlerin modelleri, kullanım detayları, ölçüleri birbirinden farklı özellikler taşır. Bebeklerin ve çocukların rahat hareket edebilmelerine olanak sağlayan, 1 ve 6 arasında değişen farklı ebatlara sahip bebek bezi çeşitleri bulunmaktadır. 1 numaralı bebek bezi modelleri, daha çok yeni doğan bebekler için tercih ediliyor. 2 ve 4 kg arasındaki bebekler için rahat bir kullanım sunuyor. 3 ila 6 kg arasındaki bebeklere mini boy olarak da geçen 2 numaralı bebek bezi tavsiye ediliyor. 3 numaralı orta boy hazır bebek bezi, 4 ve 9 kg arasındaki çocuklar için kullanılıyor. 4 ve 5 numaralı ürünler daha çok 7 ila 20 kg aralığındaki çocuklar için ideal olmaktadır. Junior olarak adlandırılan 15 üstü kiloya sahip çocuklara ise maxi beden olarak geçen 6 numaralı bebek bezi tavsiye ediliyor. Bebek bezi bedenleri çoğunlukla uluslararası standartlara uygun olarak üretilir. Ancak bazı markalardaki ürün çeşitliğinden kaynaklı olarak farklılıklar da gösterebilir.

Bebek Bezi Markaları

Bebek Bezi

Çok sayıda ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken birbirinden farklı bebek bezi markası kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan bebek ve çocuk bezi üretiyor. Farklı üretim teknolojileriyle üretilen bu ürünlerin kendilerine has özellikleri, avantajları ve fonksiyonları bulunuyor. Sıvıyı anında içine çeken ve hava geçirgenlik özelliğine sahip bu bezler gün boyu rahat bir kullanım sunmaktadır. Cırt cırtlı, ipli ya da klipsli bağlama seçenekleri bulunan hazır bebek bezi, esnekliğiyle de hareket özgürlüğü sağlamaktadır. Prima, Molfix, Canbebe, Huggies, Sleepy gibi birbirinden farklı bebek bezi markası cilde dost ve güvenilir özellikleriyle bebeklerin gün boyu rahat etmesine yardımcı oluyor. Bebeklerin altını değiştirirken nemlendirici, doğal içeriğe sahip losyonların ve alkolsüz yapıdaki ıslak mendillerin kullanılması da oldukça faydalı olur.

Bebek Bezi Fiyatları

Bebek Bezi

Ürünün kalitesi, markası, numarası, kumaş dokusu, kullanım yaş aralığı gibi özelliklere bağlı olarak bebek bezi fiyatları da farklılık göstermektedir. Esnek yan bantları, sıvıyı emme gücü, sızdırmayan bariyer sistemi gibi özellikler ürünün kalitesini belirler. Yüksek hava geçirgenlik özelliğine sahip, ipeksi dokusuyla yumuşak bir temas sunan, kullanımı kolay olan ürünler bebek kadar ebeveynlerin de rahat etmesini sağlıyor. İçerisinde daha fazla sayıda bez bulunan ultra boy, mega boy, aylık kullanım paketleri gibi ürünler daha avantajlı olmasıyla dikkat çekiyor. Paketin içerisindeki bez sayısına göre de bebek bezi fiyatları değişiklik göstermektedir. Özellikle markaların avantajlı olan çoklu paketleri bütçe dostu olmasıyla ön plana çıkıyor.

Bebek Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bebeğin cinsiyetine uygun olan bezler tercih edilmeli. Çünkü idrar, kız bebekte ve erkek bebekte farklı noktalardan yayılır. Bu yüzden bebek bezleri üretilirken kız ve erkek bebek olarak ayrılır.
 • Sağlık açısından açık bezler değil, pakette olan bezler tercih edilmelidir. Bebekler, son derece hassas oldukları ve bez bölgeleri mikroplara açık olduğu için temizliğe dikkat etmek gerekir.
 • Her bebeğin kilosu farklıdır. Bez satın alırken bebeğin kaç aylık olduğuna değil kilosuna dikkat edilmelidir. Bebeğin kilosuna uygun olmayan bez sızdırma yapar ve bu da bebeği huzursuz eder.
 • Emiş gücü yüksek olan ürünler tercih edilmelidir. Bu hem bebek hem de ebeveyn açısından rahatlık sağlar. Bebeğin pişik olmasının önüne geçilirken sizin de sürekli bez değiştirmeniz gerekmez.
 • Bebeğin cildi için hava alan bezler doğru bir tercih olur. Böylece cilt tahrişi engellenir ve sıcaklık nedeniyle oluşabilecek zararlı bakterilere geçit verilmez.

Göz Önünde Bulundurulması Gereken Diğer İpuçları

 • Bezin ergonomik olması bebek için önemlidir. Bu sızdırmanın önüne geçerek bebeğin konforlu olmasını sağlar.
 • Bezin bebeği çok sıkmaması ya da çok gevşek olmaması gerekir. Yan bantlar bu nedenle önemlidir. Bantların sağlam olup olmadığını üst üste birkaç kez açıp kapayarak kolayca test edebilirsiniz. Kalitesiz ise bu denemede yapışkan yapışmayacaktır.
 • Sevimli figürler bebek bezi seçiminde önemlidir. Bebekler ellerini ve ayaklarını kullanmaya başladığında bezlerini çıkarmak için uğraşırlar. Ancak bebeğin ilgi duyacağı sevimli figürler bezi sevmesini sağlayacaktır.
 • Bez satın alırken hijyenikliği için üzerindeki CE TSE onaylarının olmasına dikkat edin.
 • Bebek bezinden bebeğinizin sağlığını kontrol etmeniz de mümkün oluyor. Bunun için ne sıklıkta idrar yaptığını, idrarının rengini, miktarını, dışkının şeklini kontrol edebilirsiniz. Dikkatinizi çeken bir durum olduğunda vakit kaybetmeden doktorunuzla iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

GittiGidiyor BLOG

Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her anne-baba, bebeği için bez seçerken onu en rahat ettirecek doğru ürünü bulmak ister ve bebeğinin hassas cildine zarar gelmesinden endişelenir. Ancak bir bebeği en çok rahat ettirecek doğru ürünü bulabilmek için birçok markanın farklı ürününü denemek gerekebilir.

DEVAMINI OKU
Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Alt değiştirme masalarından örtü ve bezlere, açacağınız müzikten oyalayıcı oyuncaklara, alt açma minderlerinden ıslak mendillere; bu ipuçları ile alt değiştirme aktiviteniz çok daha rahat ve kolay geçecek.

DEVAMINI OKU
Bebeklerde Pişik Sorunu İçin Öneriler

Bebeklerde Pişik Sorunu İçin Öneriler

Doğru bez kullanımından en iyi pişik kremlerine, ıslak mendil seçimlerinden kıyafet detaylarına; bebeklerde pişik oluşumunu engellemek için bu tavsiyelere göz atın!

DEVAMINI OKU