GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Biberon

kategorisinde 8210 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Biberon

Bebeklerin sağlığı için beslenmelerine dikkat etmek gerekir. Bebek beslenmesi için de en önemli alet biberon olarak öne çıkmaktadır. Biberonları kullanırken ise anne - babaların bakması gereken pek çok ölçüt bulunur. Biberonda kullanılan malzeme bebeğin sağlığı için, ürünün tasarımı da bebeğin rahat bir şekilde kullanabilmesi için iyi incelenmesi gereken ölçütler olmaktadır. Ayrıca bebeklerin biberona başlama ve biberonu bırakma dönemleri de dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta olma özelliği taşır.

  • Bebedor Biberon
  • Chicco Biberon
  • Wee Baby Biberon
  • Dr Brown Biberon
  • Philips Biberon

BPA Maddesine Dikkat!

Biberon

Ailelerin, bebekleri için satın aldığı biberonun malzemesine dikkat etmesi gerekir. Biberon çeşitleri; cam, plastik ya da silikon malzemeden oluşur. Ancak biberon şişesinin veya emziğin içerisinde kesinlikle Bisfenol A (BPA) maddesi bulunmaması gerekir. Cam biberonlar, sterilizasyonu kolay ürünler olarak öne çıkmaktadır. İçindeki suyu koruduklarından sağlıklı olan bu biberonlarda çatlama ve kırılma riski bulunur. Bu sebeple bebeklerin eline bırakılmaması gerekir. Plastik biberonlar, hafif yapıya sahipken kırılmaya karşı daha dirençli bir çizgi sergiler. Ancak bu biberonların BPA (Bisfenol A) maddesi içermediğinden kesinlikle emin olmak gerekir.

Silikon biberonlar ise Bisfenol A (BPA) maddesi içermez. İç yüzeyleri esnek olan bu biberonlar bebek tarafından kolay kavranır. Biberon modelleri ise ürünün şekline göre değişiklik gösterir. Yuvarlak ağızlı biberonlar, kolay kullanıma sahipken temizleme ve mama koyma noktasında kolaylık sunar. 30 derece olan köşeli biberonlarını temizlemek daha zor olsa da mama akışı rahat olur. Üçgen biberonlar ise elle kolay kavranır ve düşünce yuvarlanmaz.

Hava Geçiren Biberonlar Daha Avantajlı

Biberon

Hava geçiren biberonlar bebeğin doğal beslenme ritmini destekler. Sütün akışının kontrol edilmesini sağlayan bu biberonlar, emzirme ile biberondan beslenme farkını biraz olsun azaltır. Bu sayede geçiş sürecinde fayda sağlar. Bu tür biberonlar bebeğin hava yutmasına karşı da engel oluşturur ve bu sayede gaz sorunu noktasında yardımcı olur. Biberon zamanı içinse doğumdan sonraki 3 - 4 hafta beklemenin uygun olduğu belirtilir. Bebeğin annesinden emmeyi öğrenmesi gerekir. Anne sütüyle beslenen bebeklere biberon önerilmez. Ancak annenin meme başlarında çatlak varsa şiddetli ağrı oluyorsa ya da başka sebepler söz konusu ise biberon denenebilir.

Kolay Temizlenmesi Önemli

Biberon

Biberon fiyatları biberonun şekli ve malzemesine göre değişir. Biberonun temizliği ise bebeğin sağlığı açısından önemli olduğundan kolay temizlenebilir biberonlar tercih etmek gerekir. Biberonun kolay temizlenmesi şekli ile doğru orantı gösterir. Öte yandan, seçilen biberonun hacminin bebeğin yaşına ve beslenme ihtiyacına uygun olması önem teşkil eder. Biberon markaları bu noktada anne - babalara çeşitli seçenekler sunar. Kullanım şekli noktasında, bebeğe ilaç ya da vitamin vermek için 50 ml hacmindeki küçük biberonlar yeterli olmaktadır. Yeni doğanlar için 90 - 120 ml biberonlar uygunluk taşır. İlk aylarda 120 - 150 ml biberonlar yeterli gelirken 3 - 6 aylık bebekler için 240 - 260 ml hacmindeki biberonlar yeterli olur. İştahlı bebekler içinse 320 - 340 ml'lik alternatifler de bulunur.