GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Bebek Beslenme

kategorisinde 16978 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bebek Beslenme

Bebekler için en doğru besin anne sütü olmasına rağmen bir süre sonra takviye ek gıdalarla desteklenmesi gerekebiliyor. Anne sütü dışında takviye olarak alınan sıvı gıdalar ve daha sonra devam eden katı gıdalar ise bebek beslenmesinin temelini oluşturuyor. Ancak zorunlu sebeplerden dolayı anne sütü dışında takviye almak zorunda kalan bebekler için anne sütüne adapte edilerek üretilen formül mamalar öneriliyor. Mamalara geçişle birlikte başlayan beslenme rutinleri ise diğer bebek beslenme gereçlerinin de kullanılmaya başlanmasına sebep oluyor. Biberon, önlük ve eğitici yemek setlerinden oluşan bebek beslenme gereçleri fiyatları ve işlevleri karşılaştırıldığında ebeveynlere ekonomik seçenekler sunuluyor.

Bebek Beslenme Gereçleri - Biberonlar

Bebek Beslenme

Bebekleri beslemek için erken dönemden itibaren kullanılmaya başlayan biberonlar, beslenme gereçleri içerisinde en uzun süre kullanılanlar arasında yer alıyor. Mama, anne sütü ve su dahil tüm sıvıların konulabildiği biberonların, ilk dönemlerde sterilize edilmesi ise büyük önem taşıyor. Bebek beslenme markaları, biberon sterilize makineleri üreterek bu soruna da bir çözüm getiriyor. İlerleyen dönemlerde ise beslenme gene bebekler için üretilen ve ilk yemek terbiyelerini aldıkları setler ile devam ediyor. Kırılmayan malzemelerden yapılan ilk su bardakları, tabak, çatal ve kaşık setleri hem çocukların eğlenmesini hem de basit beceriler kazanmasını sağlıyor.

Bebek Önlükleri

Bebek Beslenme

Bebeklerin ilk kez kaşıkla beslenmeye başlaması ile birlikte bebek önlükleri de önem kazanıyor. Anneler daha çok leke tutmayan, sıvıyı emen ve sık sık yıkanmaya karşı dayanıklı olan önlükleri tercih ediyor. Bebeklerin giysilerinin kirlenmesini olduğu gibi, ıslanmalarını da önleyen önlük fiyatları anneleri memnun ediyor.

Bebek Maması ve Hazır Püre-Çorba Çeşitleri

Bebek Beslenme

Bebeklerin beslenmesinde anne sütünden sonra en önemli rolü üstlenen bebek mamaları, farklı çeşitleri ile beslenmeye destek oluyor. Çeşitlilik annelerin aklını karıştırsa bile, hemen hepsi bebekler için özel olarak üretilen mamalar, besleyici özellikleri ile bebeklerin gelişimine ilave katkı yapıyor. İlerleyen aylarda ise beslenmeye dahil olan hazır meyve püreleri ve bebek çorbaları ise özellikle yolculuklarda annelerin yardımına koşuyor. Her biri özenle ve gıda kodekslerine uygun olarak üretilen mama, hazır meyve püresi ve bebek çorbaları uygun fiyatları ile bebeklerin beğenisine sunuluyor.

Artılar

  • Bebek beslenmesinde anne sütüne evde hazırlanan hazır mamalar ile destek yapılıyor.
  • Anne sütü yeterli gelmeyen bebekler için 1 yaşına kadar destek oluyor.
  • Hazır püre ve çorbalar anne ve bebekleri için yolculuklarda, acil durumlarda sağlıklı bir alternatif oluşturuyor.
  • Biberonlar sadece bebeğin beslenmesi için değil, su içmek için de kullanılıyor.
  • Bebeklerin erken dönemde yemek yeme alışkanlığını kazanması için yemek setlerinin kullanılması öneriliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mamaya başlamadan önce muhakkak doktora danışılması gerekiyor.
  • Her mamanın her çocuğa uygun olmayacağının mutlaka bilinmesi gerekiyor.
  • Mamalar anne sütünün yerini tutmayacağı gibi, çocuklarda daha fazla gaza ve kabızlığa sebep olabiliyor.
  • Mama, hazır püre ve çorbaları alırken önerilen ay ve yaş bilgilerine muhakkak dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Ürünlerin son kullanım tarihi geçmeden tüketimesi gerekiyor.

GittiGidiyor BLOG

Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerin beslenme esnasında kullanacağı minik kaşık ve çatallar, en ideal mama tabak ve kaseleri, olmazsa olmaz mama sandalyeleri hakkında detayları keşfetmeye ne dersiniz?

DEVAMINI OKU
Bebek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerin sağlığı, fiziksel gelişimi, zihinsel süreçleri için doğru beslenmeleri oldukça önemlidir. Piyasada var olan bebek maması isimleri kafanızı karıştırıyor, hangi mamanın bebeğinizin ihtiyaçlarını en etkili şekilde karşılayacağı konusunda endişe duyuyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için bebek maması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detayları derledik.

DEVAMINI OKU
Bebek Maması Tarifleri

Bebek Maması Tarifleri

Kabaklı ve havuçlu pürelerden pazılı ve buğdaylı mamalara, avokadolu somondan elmalı sütlaca; kolayca hazırlayabileceğiniz bebek maması tarifleri burada!

DEVAMINI OKU