GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bakım Kremi, Yağ

kategorisinde 9670 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Krem, Pişik Kremi, Yağ

Bebekler dünyanın en narin ve korumaya muhtaç varlıklarıdır. Bu sebeple aileler bebekleri için kullanacakları tüm ürünlerin seçiminde oldukça hassas olur. Genel olarak ciltleri en küçük etkiye dahi reaksiyon gösterir. Bu sebeple kullandığınız ürünler haricinde bebeğinizin cildini de çok iyi tanımanız gerekir. En sık yaşanan problemlerden biri pişiktir. Pek çok farklı sebepten ötürü oluşabilen bu cilt problemi için üretilen onlarca pişik kremi mevcuttur. Bu krem haricinde kullanabileceğiniz bebek yağı ve bebek bakım kremi gibi pek çok bebek kozmetiği ürünü vardır.

  • Sebamed Krem, Pişik Kremi, Yağ
  • Bepanthol Krem, Pişik Kremi, Yağ
  • Sudocrem Krem, Pişik Kremi, Yağ
  • Johnson's Baby Krem, Pişik Kremi, Yağ
  • Mustela Krem, Pişik Kremi, Yağ

Pişik Kremi Seçimi

Krem, Pişik Kremi, Yağ

Pişik çok büyük bir sorun olarak görülmese de bebekleriniz için bir hayli rahatsız edicidir. Bu sebeple hemen tedavi edilmesi gerekir. Bu konuda size en çok yardımcı olacak ürünler, pişik kremleri ve nemlendirici kremlerdir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktor tavsiyesi almanız en sağlıklı yöntemdir. Pişik için üretilen kremlerin de içerikleri ve uygulanış amaçları değişmektedir. Pişiğin hangi durumda olduğu doktorunuz tarafından belirlendikten sonra onun yönlendirmesi ile krem kullanımına geçebilirsiniz. Bu ürünler genel olarak bebeğin cildinin üzerinde ekstra bir tabaka oluşturarak pişik oluşma sebeplerini ciltten uzak tutan kremler, cildin verdiği tepkiyi azaltan kremler ve pişikte görülen mantarı tedavi eden kremler olarak ayrılmaktadır. İsterseniz pişiği hem tedavi eden hem de önleyen kremler de vardır.

Bakım Kremi ve Yağı

Krem, Pişik Kremi, Yağ

Bebeklerin diğer tüm sistemlerinin henüz tamamen gelişmemiş olduğu gibi, cildi de gelişimini henüz tamamlamamıştır. Bu sebeple seçilen ürünlerin özenle seçilmesi gerekir. Ancak henüz tam gelişmemiş olması bakıma ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Vücuduna banyodan sonra süreceğiniz yağ ile hem onu rahatlatabilir hem de deri soyulmalarının ve cilt kurumalarının önüne geçebilirsiniz. Özellikle herhangi bir petrol ürünü bulunmayan ve paraben içermeyen ürünleri seçmeniz en sağlıklı sonuçları almanızı sağlar. Bebek yağı seçimi yaparken minarel yağları değil de doğal yağları tercih etmelisiniz. Doğal yağ seçiminde de kendi cildinize iyi gelen tüm yağların bebeğinize de iyi geleceği düşüncesinde olmamalısınız. Yetişkin cilt yapısı ile bebek cilt yapısı oldukça farklıdır ve alerjik tepki alabilirsiniz. Bu yağlar bebeğinizin cildinde düzenli nemlilik sağlar. Kullanabileceğiniz bebek yağı markaları Sebamed, Dalin, Johnson's Baby gibi markalardır.

Bakım Kremi ve Yağ Seçiminde Önemli Noktalar

Krem, Pişik Kremi, Yağ

Bebek krem seçiminde de diğer tüm ürünler gibi, içeriğini iyi bildiğiniz ürünler almalısınız. Omega 6 içeren kremleri, cilt tarafından emilmediği ve dış yüzeyde kaldığı için tercih edebilirsiniz. Böylece bebeğinizi dış etkenlere karşı ekstra olarak korursunuz. Pişik önleyici kremler, pişik oluşumunu, deri kurumasını önler. Birçok nemlendirici krem, cildi yumuşattığı için bebeğinizi rahatlatır ve sakinleştirir. Pişik kremlerinin seçiminde ise ilk olarak bakılması gereken şey dermatolojik testlerden geçip geçmediğidir. Daha sonrasında ise bitkisel ürünleri seçmeniz bebeğin reaksiyon verme ihtimalini düşürür. Bu doğal ürünler, pişiğe karşı uzun süreli koruma da sağlar. Kullanabileceğiniz pişik kremi markaları Sebamed, Bepanthol, Mustela, Popolin gibi seçenekler içerir.

GittiGidiyor BLOG

Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?

Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?

Yumuşacık bir cilde sahip olmak, kendinizi mis kokulu ve pamuk gibi hissetmek mi istiyorsunuz? Bunun için tercihiniz mutlaka bebek yağından yana olmalıdır. Hem bebeklerin hem de yetişkinlerin rahatlıkla ve severek kullandığı bebek yağının faydalarını sizin için derledik!

DEVAMINI OKU
Yenidoğan Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yenidoğan Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

Pamuklardan bebek yağlarına, şampuanlardan sabunlara, ıslak mendillerden saç fırçalarına; yenidoğan bebeklerin olmazsa olmaz bakım ürünleri burada!

DEVAMINI OKU
Bebeklerde Pişik Sorunu İçin Öneriler

Bebeklerde Pişik Sorunu İçin Öneriler

Doğru bez kullanımından en iyi pişik kremlerine, ıslak mendil seçimlerinden kıyafet detaylarına; bebeklerde pişik oluşumunu engellemek için bu tavsiyelere göz atın!

DEVAMINI OKU