GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Ateş Ölçer

kategorisinde 619 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ateş ölçümü sırasında bebeğiniz çok hareket ediyor mu?

    Evet

    Temassız kullanılabilen ve 2 saniye altında ölçüm yapabilen ateş ölçerler

Ateş Ölçer

Derece ya da termometre olarak bilinen ateş ölçerler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün daha konforlu hale gelmektedir. Önceleri, ince cam tüp içindeki cıva elementinin ısıya göre hareket etmesiyle belirlenen vücut sıcaklığı artık dijital cihazlarla çok daha kolay ve hassas şekilde ölçülebilmektedir. Cam kırıldığında açığa çıkan cıva elementinin insan sağlığına olumsuz etkileri nedeniyle, kullanılması sakıncalı olan derecelerin yerini ateş ölçerler alırken yeni özellikleri de beraberinde getirmektedir. Günümüzde en fazla kullanılan ateş ölçerler koltuk altından ölçüm yapan basit nitelikteki alarmlı termometreler olsa da kulaktan, ağızdan, alından ya da makattan ölçüm yapan ateş ölçer çeşitleri de bulunmaktadır. Kızılötesini kullanarak temas kurmadan ölçüm yapabilen ateş ölçer modelleri olduğu gibi, kulaktan ya da alından temaslı ölçüm yapan modeller de bulunabilmektedir.

Hassas Ölçüm Yapan Elektronik Derece

Ateş Ölçer

Hasta oldukları ve fazlasıyla ilgiye ihtiyaç duydukları dönemlerde çocukların ateşini ölçmeye çalışmak problemli hâle gelebilir. Böyle durumlarda elektronik ateş ölçerler, hız ve doğruluk payı bakımından diğer ürünlere göre daha sağlıklı sonuçlar verebilmektedir. Bebeğinizin farkına varmadan temassız ateş ölçer ile ateşine bakmanız ya da hassas ölçüm yapmanız gereken durumlarda da yine elektronik ateş ölçerler devreye girmektedir. Küçük pil yardımıyla uzun süre kullanılabilen ve koruyucu kılıfı sayesinde istenilen her yere taşınabilen pratik ateş ölçer modelleri, ölçüm yapılacak bölgeye göre farklı özellikler gösterebilir. Son dönemlerde kulaktan ve alından ölçüm yapan cihazların daha fazla tercih edildiği görülebilmektedir.

Temaslı Ya da Temassız Ateş Ölçer Modelleri

Ateş Ölçer

Kulak ateş ölçer modellerini kullanırken cihaza takılan kulak filtresini her seferinde yenilemeniz gerekebilir. Aksi hâlde bebeğinizin enfeksiyon kapma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tarz modeller genellikle yedek filtreleri ile birlikte satılır. Ancak filtreleriniz tükendiğinde yeni filtre takviyesi yapmanız da mümkün olabilir. Kulaktan ateş ölçer modellerin aynı zamanda alından ölçüm yapan modelleri de bulunabilmektedir. Ölçüm tamamlandığında dijital sesle uyarı veren cihazlar, son ölçümü hafızasında saklayabilen modeller olarak da tercih edilebilir. Temassız ateş ölçer modelleri ise çok kısa sürede ölçüm yapabilme özelliği ile öne çıkmaktadır. Otomatik kapanma fonksiyonu ve belirli uzaklığa kadar ölçüm yapabilme özelliği sunan bazı modellerde, banyo suyu ya da biberon ölçümü yapabilme özelliği de bulunabiliyor.

Kullanıcı Tecrübeleri Yol Gösterici Oluyor

Ateş Ölçer

LCD ekranı aracılığıyla sıcaklık değerini okunabilir şekilde göstererek kullanım kolaylığı sunan modeller, uluslararası standartlara sahip özellikleriyle kullanıcıların da güvenini kazanmayı başarıyor. Ateş ölçer markaları arasında güvenilirliklerini ispatlamış isimler bulunuyor. Sadece ateş ölçer ya da termometre üretimi yapan markalar da bu alandaki teknolojik yeniliklere öncülük ediyor. Anne babaların çeşitli online platformlarda ateş ölçer tavsiyesi yaparken en fazla dijital ürünleri önerdikleri görülmektedir. Kullanıcıların, ateş ölçer almadan önce bu yorumları değerlendirmeleri doğru tercih yapmalarına yardımcı olmaktadır.

GittiGidiyor BLOG

Alışveriş Rehberi: Bebekler İçin Ateş Ölçerler

Alışveriş Rehberi: Bebekler İçin Ateş Ölçerler

Dijital termometrelerden kızılötesi ateş ölçerlere, cıvalılardan temassız modellere; bebeğinizin ateşini en ideal şekilde takip edebilmeniz için gerekli rehber burada!

DEVAMINI OKU
Kış Hastalıklarına Karşı Alabileceğiniz 5 Önlem

Kış Hastalıklarına Karşı Alabileceğiniz 5 Önlem

El hijyeninden yüz maskelerine, gıda takviyelerinden doğru beslenmeye; bulaşıcı hastalıklardan korunmak için alabileceğiniz önlemler burada!

DEVAMINI OKU
Çocuklarda Nezle ve Grip Nasıl Ayırt Edilir?

Çocuklarda Nezle ve Grip Nasıl Ayırt Edilir?

Havaların soğuması ve okulların açılması sizin için ne anlama geliyor? Evet, hayıflanmalarınızı duyar gibiyiz: "Yine hasta olacak bu çocuk!"

DEVAMINI OKU