GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ütü Masası

kategorisinde 253 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ütü Masanızın Yanmaz Tablaya Sahip Olmasını İster Misiniz?

  Evet

  Arttırılmış ısı dayanıklılığına sahip ütü masaları

Ütü Masası

Ütü masası, her evde mutlaka bulunması gereken ürünlerin arasında yer alır. Ütü masaları, ütü yapmayı daha konforlu ve rahat bir hale getirirler. Görünüşlerine ve işlevsel özelliklerine göre ütü masaları farklı dallara ayrılırlar. Ütü masası modelleri arasında inceleme yaparak size en uygun olanını belirleyebilirsiniz.

Dolaplı Ütü Masası Modelleri

Ütü Masası

Eğer geniş bir eviniz varsa dolaplı ütü masası modellerine yönelebilirsiniz. Ütü masasında yer alan dolap kısmı size fazladan depolama alanı sağlayacaktır. Yıkanıp ütülenmeye hazır hale gelen kıyafetlerinizi dolap kısmında muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede ütülenecek olan kıyafetler dağınık bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca ütülenecek kıyafetler işlerinizin yoğun olduğu zamanlarda uzunca bir süre ütülenmeyi bekleyebilir ve tekrardan lekelenip tozlanabilirler. Ütü masasının dolap kısmı kıyafetlerinizi ütülecekleri zamana kadar temiz bir şekilde saklamanıza da olanak sağlar.

Isıya Dayanıklı Ütü Masası Modelleri

Ütü Masası

Ütü açık unutulduğu zamanlarda yangına sebebiyet verebilir. Bu tarz durumlardan kaçınmak için belirli bir süre sonra kendi kendini kapatan ütülerden satın alabileceğiniz gibi ısıya dayanıklı bir ütü masası satın alabilirsiniz. Isıya dayanıklı ütü masaları ısıya dayanıklı, yanmaz özelliğe sahip kumaşlar kullanılarak üretilirler. Isıya dayanıklı ütü masası kumaşları ayrı olarak da satılmaktadır. Dilediğiniz zaman ütü masasının kılıfını değiştirerek yenileyebilirsiniz.

Duvara Monte Ütü Masası Modelleri

Ütü Masası

Küçük alana sahip olan evlerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış birçok farklı ev eşyası bulunur. Duvara monte edilebilen ütü masaları da bu eşyalar arasında yer alır. Bu tarz ütü masaları kolay bir şekilde duvara monte edilirler.Kullanacağınız zaman ütü masasını açıp kullanmadığınız zamanlarda kapatarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Duvara monte edilen ütü masaları daha az yer kaplamasının yanı sıra estetik bir görünüme de sahiptirler. Bu yüzden istediğiniz alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

 • Ütü yaparken ütünün sıcaklığını ütüleyeceğiniz kumaşın cinsine göre ayarlarsanız kıyafetleriniz daha uzun süre boyunca dayanıklılığını koruyacaktır.
 • Ütü masasının kumaşını belirli aralıklarla değiştirmeniz hem ütü masasının kullanım ömrünü uzatır hem de yaptığınız ütünün kalitesini arttırır.
 • Ütü masasını belinizin hizasına göre ayarlamanız daha rahat bir şekilde ütü yapmanıza olanak sağlar. Fazla yüksekte veya alçakta olmamasına dikkat ediniz.
 • Yün, kadife veya ipek kumaşları ütülerken ütü bezi kullanmanız kumaşlarda herhangi bir deformasyon veya parlama meydana gelmesine engel olacaktır.
 • Ütülediğiniz kıyafetleri çok fazla bekletmeden askıya asmaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde ütülediğiniz kıyafetler tekrardan kırışabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Çamaşırların yıpranmaması ve ütünün işlevini tam anlamıyla yerine getirebilmesi için alacağınız ütü masasının zeminin sert olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Yan veya arka kısmında çamaşırları asmak için aparat bulunan ütü masalarını tercih ederseniz çamaşırlarınızı ütüledikten sonra şekli bozulmadan asıp sonrasında dolaba kaldırabilirsiniz.
 • Alacağınız ütü masasında priz kısmının bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Priz kısmı bulunan ütü masaları daha rahat bir biçimde ütü yapmanıza olanak sağlarlar.
 • Ütü yaparken ütüyü sıcak bir şekilde ütü masasının üzerinde unutmak çeşitli kazalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden yanmaz kumaşa sahip ütü masalarına yönelmeniz faydalı olacaktır.
 • Ütü masasının katlanabilir olma özelliğinin bulunmasına ve katlandıktan sonra fazla yer kaplamıyor olmasına dikkat ederseniz yer açısından tasarruf etmiş olursunuz.