GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Yemleme Cihazı

kategorisinde 345 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yemleme Cihazı

Tatile giderken balıkları beslemek için kullanılan yemleme cihazı, belirli periyotlarda akvaryuma yem bırakarak balıklarınızın aç kalmasını önler. Kolay kullanımları ile balık sahipleri için uzun vadeli çözüm sunan yemleme cihazları, farklı modeller sunar.

Otomatik Yemleme Makineleri Çeşitleri

Yemleme Cihazı

Yem hacmi, gün içinde yemleme sayısı ve kullanım özellikleri ile farklılaşan yemleme makineleri, en az 12 saate bir olmak üzere yemleme yapar. Günde 2 defa yemleme yapan cihazlar dışında balık türüne göre 4 kez veya 6 kez yemleme yapan ürünler de bulunur. İki adet kalem pil ile çalışan makineler, kontrol paneli ve kontrol düğmeleri ile kolayca ayarlanabilir. Genellikle pul granül yemlerde çalışan ürünler, balık türüne bağlı olarak farklı yem türleri ile de çalışabilir özellik taşır. Farklı balık türlerini besleyenler için ise 3 mm'ye kadar tüm yem çeşitleri ile çalışan ürünler oldukça uygun bir kullanım sunar. Yem bırakma zamanı ve yemleme sayısının yanında yem miktarını da ayarlayabileceğiniz ürünleri makine çeşitleri arasında bulabilirsiniz. Zamanlayıcı düğmesi ile kolayca ayarlanan yemleme cihazlarını Warmtone, Sera, Yınshen, Venys veya JBL gibi markalardan temin edebilirsiniz.

Kolay Kullanım için Dijital Ekranlı Yemleme Makineleri

Yemleme Cihazı

Yemleme cihazı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri olan dijital ekranlı yemleme makineleri kolay ayarlanabilir yapıdadır. Açma kapamadan yem bırakma sayısına kadar tüm özellikleri ekrandan görerek kolayca ayarlayabilirsiniz. Dijital göstergesi ile yemleme sayısı gibi temel özellikleri görerek takip etmenize imkan veren ürünler, ayrıca modeline bağlı olarak yem miktarını ve bir seferde ne kadar yem bırakılacağını görmenizi sağlar. Özellikle sık sık uzun seyahate çıkanların tercih edebileceği dijital ekranlı yemleme makinelerinde pil göstergesi de bulunur. Pil durumunu kolayca göreceğiniz cihazlar, siz tatildeyken pilin bitmesi gibi olumsuz durumların önüne geçmenize olanak tanır.

Büyük Akvaryumlar için Geniş Hacimli Yemleme Makineleri

Yemleme Cihazı

Yemleme makinesi çeşitleri, yem alma kapasitesi ile birlikte akvaryum büyüklüğüne bağlı olarak seçilir. Büyük akvaryumlar için 250 ml ve üzerinde yem alma kapasitesi bulunan ürünler balıkların aç kalmaması için tercih edilmelidir. Ayrıca büyük akvaryumlar için tasarlanan yem cihazları arasında yem haznesi arttırılabilen ürünler, uzun süreli tatile çıkanlar için doğru seçim olacaktır. Büyük akvaryumlar için tasarlanan yemleme cihazlarını Dophin, Resun gibi markalardan farklı yemleme cihazı fiyatlarıyla bulabilirsiniz.

Yemleme Cihazı Alırken Bilmeniz Gerekenler

  • Otomatik yemleme makineleri akvaryumun büyüklüğü ile orantılı seçilmelidir.
  • Yemleme cihazının yem bırakma miktarı akvaryumdaki balık sayısı için yeterli olmalıdır.
  • Uzun süreli tatile çıkanlar cihazın pil seviyesini kontrol etmelidir.
  • Daha çok yemlenmesi gereken yavru balıklar için günde 5-6 kez yemleme yapan makineler tercih edilmeli.
  • Yemleme cihazının tıkanmaması için kullandığınız yem türüne uygun ürünler seçilmelidir.

Yemleme Makinesi Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

  • Manuel yemleme de yapan otomatik yem makinesi çeşitlerinin saati geldiğinde tekrar yemleme yapacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Yemlerin vitaminlerini kaybetmemesi için hava bağlantısına dikkat edilmelidir.
  • Akvaryum güneş ve ışık alan bir ortamdaysa yemlerin ışıktan etkilenmemesi önlenmelidir.
  • Aynı akvaryumda farklı cinste balıklar besliyorsanız iki farklı yem haznesi olan yemleme cihazları daha uygun bir kullanım sunacaktır.
  • Yem makinesi temizleneceği zaman ürün mutlaka kapatılmalı ve pilleri çıkarıldıktan sonra temizliği yapılmalıdır.