GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Tuzlu Su Malzemeleri

kategorisinde 483 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tuzlu Su Malzemeleri

Evcil deniz canlı beslemek için çeşitli ekipman ve aksesuarlar bulunur. Canlı balık, bitki ve diğer canlıların yaşam alanı, restoran ve ofis gibi alanlarda bakılması için akvaryum ve cam fanuslar kullanılır. Akvaryumlar balık akvaryumları, bitki akvaryumları, omurgasız ve omurgalı hayvan akvaryumları olmak üzere geneli itibari ile dört tanedir. Akvaryum bakımını sağlamak için belli başlı tuzlu su malzemleri gerekir.

Balık Akvaryum Çeşitlerine Göz Atın!

Tuzlu Su Malzemeleri

Evcil deniz canlılarının bakımında hayvanın türüne göre bakım malzemeleri almak gerekir. Balık akvaryumları tatlı su ve tuzlu su akvaryumları olmak üzere ikiye ayrılır. Tatlı su akvaryumları kolay bulunan ve aşırı özene gerek durulmayabilen akvaryumlardır. Tatlı su akvaryumlarında su ve tuz dengesini ayarlama durumu bulunmadığından daha kolay olduğunu söylemek mümkündür. Tuzlu su akvaryumları ise nispeten daha zorlayıcı olabilir.

Tuzlu Su Akvaryumlarını Deneyin

Tuzlu Su Malzemeleri

Tuzlu su akvaryumlarında suyun nitrat, tuz ve azot gibi bileşenlerinin dengelenmesi ve bu değerlerin özenli bir biçimde takibatının yapılması gerekir. Bu akvaryumlar için pek çok tuzlu su ekipmanı ve dekor ürünü mevcuttur. Bunlardan ilk akla geleni tuzdur. Deniz tuzu, mineral tuz ve göl tuzu gibi çeşitleri olan akvaryum tuzları toz ya da plug şeklinde olabilir. Bunlar adet ya da kilogram ağırlık birimi üzerinden satışa sunulur.

Su Malzemeleri

Tuzlu Su Malzemeleri

Temel olarak, akvaryum bakımı ve dizaynı için pek çok ürün bulmak mümkün. Protein Skimmer çeşitleri tuzlu su akvaryumlarındaki yağlanmayı önler. Bunların tutuş dizaynları, kolay temizlik özellikli olanları ve farklı boyutlardaki akvaryumlara uygun ebatlı olanları bulunur. Haricen magnet tutucular ve pervane pompası da satılır. Sudaki tuz dengesini kontrol etmek için tuz ölçerler kullanılır. Bunlar da ayrıca satışa sunulur. Soğutucu fanlar önemli bir diğer malzemedir. Akvaryum soğutucu fanlar ısı kontrolü, yoğuşmalı soğutma ve balığın cinsine uygun ideal soğutma ayarı yapabilir ve termostatlı versiyonları da hayli işlevseldir. Fanlar tekli, ikili ve daha fazla sayıda olabilir. Hangisinin tercih edileceği noktasında akvaryumun boyutu ve iç hacmi devreye girer. Soğutucu fanların tatlı su balıkları için de son derece önemli olduğunu belirtmek gerekir. Bunlar dışında akvaryumlar için dozaj pompası, özel tutucu taban, kalsiyum reaktörü ve pek çok ürün bulunur.

Akvaryum Bakımına Dair Püf Noktalar

  • Tuzlu su akvaryumlarının daha uğraştırıcı olabildiğini unutmayın.
  • Tuz çeşitleri arasından balık için uygun olanı seçmeye dikkat edin.
  • Akvaryumun tuz dengesini kontrol etmek için tuz ölçer elzemdir.
  • Sıcaklık ölçer ile balıkların yaşamasına elverişli ideal ısıyı ayarlamak gerekir.
  • Tüm akvaryumların belirli aralıklarla temizlenmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Balık sayısına ve adedine göre akvaryum seçin.
  • Akvaryuma uygun hava motoru ve soğutucu almayı ihmal etmeyin.
  • Tuzlu su akvaryumu için Protein Skimmer alırken akvaryumun boyutlarını göz önünde bulundurun.
  • Akvaryumda evcil deniz canlılarına uygun habitatı yaratmaya özen gösterin.
  • Akvaryum satın alırken dekorasyon malzemeleri ekleme durumunu da hesaba katın.