GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Test, Termometre

kategorisinde 773 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Test, Termometre

Akvaryum termometreleri ve akvaryum test kitleri, su kalitesini ve ısısını ölçmeyi sağlar. Değişen su değerleri, balık ve bitkiler üzerinde ciddi etkilere sahip olacağından, doğru ürünlerle ve düzenli olarak suyun incelenmesi gerekir. Nitrat, nitrit ve amonyak testleri ile su kalitesini ölçebilir ve zamanında önlem alabilirsiniz. LCD, yüzer ve dijital akvaryum termometre ürünleri ile su sıcaklığını her zaman kontrol edebilir, doğru sıcaklıkta kalmasını sağlayabilirsiniz.

Su Kalitesini Test Edin

Test, Termometre

Akvaryum suyunun test edilmesi balıklar için sağlıklı bir ortamın korunmasında kilit bir bileşendir. Su kimyasının değişmesi hem balıklar hem de bitkiler üzerinde ciddi zararlara neden olabilir. Amonyak, nitrat, nitrit, demir, bakır, PH, sertlik vb. farklı işleve sahip, farklı testler, suyun geniş bir yelpazede değerlendirilmesini ve gerekli önlemlerin erken dönemde alınmasını sağlar. Örneğin akvaryum demir testleri, aşırı ekili veya üreyen bitkilerin bulunduğu tanklarda kullanılır. Karbonbat akvaryum testi, pH'ın stabilitesini ölçer.

Uygun Fiyatlı Çözümleri Deneyin

Test, Termometre

Çubuk akvaryum termometreleri akvaryum paketlerinin bir parçası olarak sunuldukları için tatlı su akvaryumlarında en yaygın kullanılan termometredir. Genellikle LCD termometreleri ve bazen tam olarak doğru olmayan bir tanımla "dijital" termometreler olarak da adlandırılırlar. Bazı modellerde dijital ekran bulunmasına rağmen, termometre gerçekten dijital değildir. Genel kullanım için yeterince hassas, çok yönlü, kullanımı kolay ve ucuzdur. Çoğu dikey bir ölçekle tasarlanmıştır, ancak yatay olanları da mevcuttur. Su sıcaklığını daha doğru ölçmek için akvaryumun içine yüzer veya ayakta duran termometreler yerleştirilebilir. Mevcut akvaryum termometre modelleri, tankın içine bir vantuzla yapışan termometreleri, bir klipsle asılanları, suda serbest halde dolaşanları ve dipte durması için ağırlık kazandırılmış modelleri içerir.

Yüksek Doğruluk Elde Edin

Test, Termometre

Dijital termometreler, tankın içerisindeki dijital göstergeye bağlanan, kalıcı veya geçici olarak tanka yerleştirilmiş bir sondadan oluşur. Bazıları kablosuz olarak bağlanırken, diğerleri probu fiziksel olarak ekrana bağlayan bir kabloya sahiptir. Genel olarak, dijital akvaryum termometre modellerinin çoğu pillidir. Birkaç üst uç model duvara takılabilir. Sensör probu genellikle ekrana bağlanır. Bazı modellerde, hem sensörü hem de ekran tankın içine yerleştirilir. Bazıları, sıcaklık istenen aralığın altına veya üstüne düştüğünde alarm çalabilecek sesli bir uyarı özelliği sunar. Düşük fiyatlı dijital modellerin çoğu uyarı vermez ve birden fazla ölçeği göstermez. Genellikle bir noktada sabitlenmelerine rağmen, tankın sorunlu bir alanında okuma yapmak için kolayca hareket ettirilebilirler.

Termometre İpuçları

  • LCD termometreleri kullanırken, doğrudan güneş ışığına ve ısı kaynağına yakın yerleştirmeyin.
  • LCD termometre dümdüz bakıldığında en iyi değeri gösterir. Termometreyi görmek için eğilmeniz gerekiyorsa, ideal bir konumda değildir.
  • Tankınızın büyük ve çok sayıda balığınız varsa, yüzer termometre uygun bir seçim değildir.
  • Dijital termometre seçerken, prob kablosu uzunluğunu kontrol edin.
  • Pilli termometrelerde, tankta pil sızıntısı riski olabileceğini unutmayın.

Su Testi Yaparken Bunlara Dikkat

  • Amonyak testi, genellikle NH3 ve NH4 için sonuç verir.
  • Nitrat testi, yosun büyümesini engellemek için kullanılır.
  • Fosfat testleri, en çok tuzlu su akvaryumlarında tercih edilir.
  • PH'daki olası değişiklikleri önlemek için PH testi kullanılır.
  • Oksijen testleri, genellikle yoğun balık nüfusuna ve bitkiye sahip tanklarda tercih edilir.