GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Sağlık

kategorisinde 1688 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Balık Sağlık Ürünleri

Akvaryum suyunu düzenli olarak test etmek ve çeşitli kimyasallarla su yapısını düzenlemek, su kalitesini artırır ve uzun ömürlü bir akvaryum florası sağlar. Tatlı/ tuzlu suları ve zararlı atıkları, akvaryum sağlık ürünleri ile kolayca temizleyebilir, balıklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Bakteri mayaları, su testleri ve akvaryum suyu düzenleyicileri ve filtreler gibi akvaryum sağlık ürünleri ile tankınızın su kalitesini yükseltebilir, su canlılarınız için ideal ortamı yaratabilirsiniz.

Suyu Bakterilerle Zenginleştirin

Sağlık

Her şey doğru şekilde yapıldığında, akvaryum sağlığına yardımcı bakteriler ürer. Bakteriler, balık atıklarında bulunan amonyak ve nitritin parçalanmasına yardımcı olur. Sudaki zararlı bileşenler kontrol edilmezse akvaryum ölümcül hale gelebilir. Akvaryumunuzu ilk kurduğunuzda, bu faydalı bakterilerin büyümesini ve azot döngüsünü teşvik etmeniz gerekir. Suyu sağlıklı bakterilerle tohumlamak için bakteri ve azot döngüsü ürünlerini kullanabilirsiniz.

Su Testlerini Deneyin

Sağlık

Su kalitesini çeşitli testlerle ölçebilirsiniz. Amonyak, nitrit, nitrat ve pH seviyelerini belirlemek çok sayıda test bulabilirsiniz. Sağlıklı bir akvaryum için normal pH aralığı 6,5 - 8,2; klor ve kloramin 0.0 mg / L, amonyak 0,0 - 0,25 mg / L, nitrit 0,0 - 0,5 mg / L, Nitrat 0 - 40 mg / L, sertlik 100 ila 250 mg / L, alkaliklik 120 ila 300 mg / L olmalıdır. Şebeke suyundaki kimyasallar su canlıları için ölümcül olabilir. Bu nedenle suyun temizlenmesi gerekir. Su düzenleyici ürünleri sudaki farklı bileşenleri nötralize etmenize yardımcı olur. Klor, kloramin, amonyak, nitrit ve nitrat seviyelerini azaltmak için özel su düzenleyicileri kullanabilirsiniz.

Filtre Performansını Artırın

Sağlık

Akvaryumlarda biyolojik, mekanik ve kimyasal olmak üzere 3 tür filtrasyonu yöntemi uygulanır. Akvaryumunuzda amonyak ve nitritleri nötrleştirmek ve kirletici maddeleri gidermek için her üç tipe de ihtiyaç vardır. Bu yaygın akvaryum filtreleme sistemleri, 3 yöntemi de kullanır: Çakıl altı filtresi: Çakıl yatağının altındaki oluklu bir plaka suyu sürekli olarak dolaştırır. Güç filtresi: 200 litreye kadar olan tanklar için ideal olan güç filtresi, çok sayıda balığın bulunduğu akvaryumlar için çakıl altı filtresi ile birleştirilebilir. Harici güç filtresi: Akvaryumun arkasında bulunan bu stil, tanktan su çeker ve değiştirilebilen bir kartuştan geçirir. Kapak filtresi: 200 litre ve daha büyük akvaryumlar için idealdir.

Akvaryum Bakımı İpuçları

  • Su sıcaklığını her gün kontrol edin.
  • Haftalık bakımda tankın %10'unu temiz suyla değiştirin.
  • Suyun pH, amonyak, nitrit, nitrat, sertlik, alkalilik ve klorini test edin.
  • Aylık bakımda deponun %25'ini temiz suyla değiştirin.
  • Filtreyi inceleyin; gerekirse kartuş, karbon ve ön filtreyi durulayın veya değiştirin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Nitrit, balıkların kanındaki oksijeni azaltır.
  • Balık ölümlerinin büyük bölümü amonyak ve nitrat zehirlenmesinden kaynaklanır.
  • Nitrat yosun oluşumunu teşvik eder, bu yüzden düşük tutulması gerekir.
  • Sertlik sudaki kalsiyum ve magnezyum seviyelerini belirtir. Musluk suyunuzun sertliğini sertlik testleri ile test edin.
  • Düşük alkalilik, tankın pH seviyesinde aniden balıklarınız için ölümcül olabilecek bir değişikliğe neden olabilir.