GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Akvaryum Bitkileri

kategorisinde 1601 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Balık, Su Canlısı

Akvaryum ortamında bakılmaya uygun birçok balık ve bitki çeşidi bulunur. Bu canlıların her biri kendi habitatında farklı ortamlara sahiptir. Bu yüzden akvaryum içeriğini hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk konu, canlının doğal ortamına yakın bir yaşam alanı sunmaktır. Su içerisindeki yaşam, bir hayli hassas olduğundan dolayı birçok dikkate alınması gereken husus bulunur.

Bakacağınız Canlıyı İyi Araştırın

Balık, Su Canlısı

Akvaryum yaşamına uygun binlerce bitki ve balık çeşidi bulunur. Bunların her biri farklı ortam bekler. Örneğin challenger cins köpek balıkları et ile beslenip yalnız bakılabilirken, Taiwan bee karides türü toplu halde yosunlar ile beslenir. Bu yüzden özellikle istediğiniz bir balık türü varsa, öncelikle beraber yaşayabileceği diğer cinsleri bulmanız önerilir. Örneğin diğer balıkları yiyerek, sadece et ile beslenen challenger köpek balığı türü, ciklet balıkları ile aynı akvaryumu paylaşabilir. Her tür kendine has özelliklere ve beslenme alışkanlıklarına sahip olduğundan, birbirine zarar verebilecek balıkları araştırmanız doğru olur.

Benzersiz Görüntüler Elde Edebilirsiniz

Balık, Su Canlısı

Birbirinden renkli ve farklı türlere sahip akvaryum canlıları, evinizde eşsiz bir harmoni oluşturabilir. Özellikle balık türleri kendi içerisinde rengarenk türlere sahiplik yapar. Örneğin ufak ve estetik görüntülerden hoşlanan biriyseniz, melek balığı gibi türler benzersiz görünüşleri ile sizi büyüler. Daha büyük ve heybetli balık türleri ilginizi çekiyorsa, kimi zaman boyları 1 metreyi geçen ve diğer balık çeşitlerine göre büyümeye daha meyilli olan vatoz türleri, beklentilerinizi karşılar. Ancak akvaryum canlısı yetiştirmenin, ev dekorasyonundan öte bir olay olduğunu unutmamak gerekir.

Sıra Dışı Bitki Türleri Besleyin!

Balık, Su Canlısı

Son dönemlerde iyice popüler olan akvaryum bitkileri, size kendi yaşam alanınızı yaratma imkanı sunar. Hayli heyecan verici olan bu durum, beraberinde büyük bir sorumluluk da getirir. Balık ve diğer akvaryum canlıları gibi hassas yaşam koşulları bekleyen bu bitkiler, uygun filtreleme, basınç ve gübreleme göremezse kısa sürede ölür. Akvaryum bitkisi almaya karar verdiyseniz öncelikle; bu bitkinin hangi aralıklarla gübrelenmesi gerektiğini, ne kadar su ve basınç istediğini ve ne genişlikte bir akvaryum içerisinde bulunması gerektiğini araştırmanız önem arz eder. Bu akvaryum genişliğine göre su hacmine uygun, saatte 300/600/1000/1200 litre su filtreleyen cihazlardan birini edinmeyi ihmal etmemek gerekir.

Balık & Su Canlısı Faydaları

  • Düzenli bakıma sahip akvaryumlar benzersiz görüntüler ortaya koyar.
  • Doğru cinslerdeki balıkları bir arada yaşatmak, balıkların daha mutlu olmasını ve dolayısıyla daha çok çoğalmasını sağlar.
  • Uygun büyüklükte akvaryum ve gübreleme ile canlılar kolayca büyür.
  • Piyasada, birçok balık ve bitki türü bulunduğundan, her zevke ve cebe hitap edecek çeşit rastlanır.
  • Akvaryum bitkileri ile kendi yaşam alanınızı kurma şansı yakalarsınız.

Balık ve Su Canlıları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aynı ortamda barınamayan, birbirlerine zarar verebilen balık türleri araştırılmalı ve hayvanlara eziyet edilmemelidir.
  • Akvaryum canlılarının her biri farklı doğal ortam beklentisine sahiptir. Bakılacak canlı hakkında geniş bir araştırma yapılması bu yüzden önemlidir.
  • Bitkiler adına en önemli konulardan biri gübrelemedir. Hangi aralıklarla, hangi miktarda gübreleme yapılacağı öğrenilmelidir.
  • Filtreleme cihazları gibi canlılar adına hayati önem taşıyan aletlerin, düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşır.
  • Balık veya bitkinin boyutuna uygun akvaryum tercihi, canlının kısa sürede büyüyüp gelişmesine fayda sağlar.