GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Akvaryum

kategorisinde 10793 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Akvaryum

Yeni bir akvaryum kurarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli ve temel konular; maliyet ve ebattır. Akvaryumunuzdan keyif almak ve başlangıç aşamasında doğru seçimler yapmak için bazı püf noktalarını bilmelisiniz. Tüm akvaryum modellerini ve en güncel akvaryum fiyatlarını burada bulabilirsiniz.

Gerçek Maliyeti Hesaplayın

Akvaryum

Genellikle tank büyüklüğüne bağlı olarak değişen akvaryum fiyatları, tek başına düşünüldüğünde, ortaya yanıltıcı bir tablo çıkarabilir. Akvaryum hobinizin gerçek maliyetini hesaplamak, doğru karar vermenize yardımcı olabilir. Gerçekçi bir maliyet hesabı yapmak için akvaryum tankı, başlık, ışıklandırma, ısıtıcı, filtre, çakıl, dekorasyon, su arıtımı, temizlik ve yem malzemelerinin kapsamlı bir listesini oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Küçük akvaryumlar fiyatları ile cazip olabilir ancak, yeterli tecrübeniz yoksa bakımında zorlanabilirsiniz.

Boyuta Karar Verin

Akvaryum

İlk kez akvaryum satın alacaksanız 40 litrenin altındaki tanklardan kaçının. Sanılanın aksine küçük akvaryumların bakımı, büyük akvaryumlara kıyasla çok daha zordur, çünkü toksinler küçük su hacminde çok hızlı bir şekilde birikebilir. Birkaç litre suda; sıcaklık değişimleri ve su kimyası değişiklikleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir ve balıklarınız için ölümcül bir alana dönüşebilir. İlk kez akvaryum sahibi olacaksanız daha büyük tankları tercih edin. Daha büyük bir tank yapabileceğiniz hataları daha çok tolere edebilir. Sadece büyüklük değil, tankın şekli de destekleyeceği balık sayısını etkiler. Oksijenin çoğu suya yüzeyden girer. Bu nedenle daha geniş yüzey alanları suya daha fazla oksijen girmesini sağlar. Boyuna uzun olan tanklardan kaçının ve enine uzun olanları seçin. Ekstra uzunluk balığa, yüksek bir akvaryumda olduğundan daha fazla yüzmesi için yer de verecektir.

Akvaryumun Yerini Belirleyin

Akvaryum

40 litreden daha büyük bir akvaryum, doldurulduğunda 90 kilodan daha ağır olacağından, bir raf veya masa yerine bir standa yerleştirilmesi gerekir. Akvaryumu koymak için en ideal alanlar doğrudan güneş ışığı almayan ya da balığa zarar verebilecek aşırı sıcaklık derecelerine maruz kalmayacağı yerlerdir. Akvaryum bakımı yapılırken, balıkların ve diğer nesnelerin tanktan çıkarılması gerekir bu durumda tankın etrafına su sıçraması kaçınılmazdır. Bu yüzden tankınızı ıslanmaya karşı hassas olmayan alanlarda konumlandırmalısınız. Yeni bir balık akvaryumu satın almadan önce, akvaryum kapasitesini; yaşayacak olan balığın ihtiyaçları, akvaryumun ihtiyaç duyacağı bakımı ve saklanacağı yeri göz önünde bulundurarak değerlendirin.