GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Şerit LED

kategorisinde 5466 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Şerit LED

LED lamba çeşitli amaçlar için son derece kompakt tasarımlara sahip, hem konut hem de ticari aydınlatma uygulamaları için ekonomik ve çok yönlü bir seçenektir. Geleneksel akkor lambalara kıyasa daha verimli ve daha parlak bir aydınlatma çözümü sunan şerit LED lambalar, çok fazla ısı üretmez ve uzun ömürlüdür. Esnek ve kendinden yapışkanlı şerit tasarımları sayesinde geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Şerit LED İle Çarpıcı Alanlar Tasarlayın

Şerit LED

12 voltluk esnek LED şerit lamba, en popüler LED ürünüdür. Şeritler, kolay montaj için çift taraflı yapışkan banta sahiptir. Genellikle 10 mm genişliğinde ve 3 mm kalınlığındadır. Çok az ısı üreten LED şeritler, dar alanlardaki uygulamalar için mükemmeldir. 12V DC LED şeritler 5 metre, 24V DC LED şeritler ise 10 metrelik makaralar halinde satılır. Bununla birlikte farklı ihtiyaçlar için şerit boyunca yer alan çizgilerden kesilerek, istenilen uzunlukta hazırlanabilir. Önerilen uzunlukları aşarsanız ışığın parlaklığı azalabilir.

En İyi LED'i Seçin

Şerit LED

LED şerit ışıkları satın alırken, uzunluk başına LED sayısına bakmak önemlidir. Daha parlak ve daha yüksek ışık kalitesi için, metre başına en fazla LED ampul içeren şerit ışıklara seçmeniz gerekebilir. Ampullerin seyrek olması, temiz ve sabit bir ışık çizgisi yerine gölgeli aydınlatmaya neden olabilir. LED'lerin parlaklığı lümen cinsinden ölçülür. LED şeritlerini nasıl kullandığınıza bağlı olarak, belirli bir lümen seviyesini tercih etmeniz gerekebilir.

RGB LED İle Eşsiz Atmosferler Yaratın

Şerit LED

Şerit LED'ler tek renk ya da çok renkli (RGB) olabilir. En basit şerit LED'ler, sıcak beyaz, nötr beyaz, soğuk beyaz, kırmızı, yeşil, mavi ve mor olarak tek renk ışık yayar. Renk değiştiren RGB şeritler kırmızı, yeşil ve mavi renk kombinasyonları ile oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir. RGB LED şeritler, renkleri değiştirmek veya seçilen tek bir renkte kalmak için bir kontrol cihazı gerektirir. Renk sıcaklığı, bir LED'in üretebileceği çeşitli beyaz renkleri ayırt etmenizi sağlar. Sıcaklık, ışığın ne kadar "sıcak" veya "soğuk" olduğunu gösterir. Sıcaklık, Kelvin cinsinden ölçülür.

Şerit LED'lerin Avantajları

  • Şerit LED modelleri kullanışlı, kurulumu kolaydır ve uzun ömürlüdür. Herhangi bir nedenle şeritlerin yerini değiştirmek istediğinizde, şeridi söküp yapıştırmak kolaydır.
  • Enerji tasarrufludur ve kullanım ömrü boyunca minimum bakım gerektirir. Ortalama kullanım süresi yaklaşık 50.000 saattir.
  • Esnek şerit tasarımı sayesinde, erişilmesi zor alanlara ve köşelere kolay uygulanır.
  • Aydınlatma çözümüne ihtiyaç duyulan her alan için LED şerit kullanılabilir. Tavan ve araç içi uygulamaların dışında TV konsoları, çocuk odaları, dolaplar ve diğer alanlarda değerlendirilebilir.
  • Geleneksel aydınlatma seçeneklerinden farklı olarak, geniş renk yelpazesine sahip şerit LED'ler, çevrenize lüks bir hava kazandıran zarif bir parıltıya sahiptir.

Şerit LED Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Güç kaynağı göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biridir. Akıllı şerit LED'lerin çoğu güç tasarrufludur ve 12 volt gücünde çalışır.
  • LED şeritler, herhangi bir dekora uyan büyüleyici bir ton aralığına sahiptir. Düz renkli veya çok renkli şeritlerden birini seçebilirsiniz.
  • LED ışık şeritlerinizi nerede kullanacağınıza karar verdikten sonra; mobilyalarınızı, odanızı veya arabanızı tamamlayacak ve zenginleştirecek bir renge karar verebilirsiniz.
  • LED şeritleri nereye kuracağınıza bağlı olarak, hava koşullarına dayanıklı ürünleri seçmeniz gerekebilir. Suya maruz kalabilecekleri bir yerde LED kullanmak istiyorsanız, ışıklarınızın su geçirmez olduğundan emin olmanız gerekir.
  • LED ışıklarınızın uzunluğu, satın alma işlemini yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir özelliktir. Özellikle araç içi uygulamalarda detaylı bir ölçüm yapıp uzunluğu belirlemeniz gerekebilir.