GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Japon, Çin Feneri

kategorisinde 188 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Japon, Çin Feneri

1800 yıl kadar önce bir Uzak Doğu geleneğine bağlı olarak ortaya çıkan Çin feneri, Uzak Doğu'nun bir sembolü olarak dikkatleri çekiyor. Japon Feneri olarak da adlandırılan bu fenerler Uzak Doğu kültürlerinde mutluluk, uğur, kısmet anlamları taşıyor. Günümüzde Japonya, Çin, Tayland, Güney Kore gibi birçok ülkede günlük yaşam içerisinde yaygın olarak kullanılan bir aydınlatma aracı olarak karşınıza çıkıyor.

Dekoratif Bir Aydınlatma

Japon, Çin Feneri

Pirinç kâğıt, polyester kumaş gibi farklı materyaller kullanılarak renk renk üretilen Çin feneri modelleri kullanıldığı alana modern bir şıklık kazandırıyor. İç ve dış mekân kullanıma uygun olarak tasarlanan fenerler vazgeçilmez dekoratif aydınlatmalardan biri haline geliyor. İskelet yapısında ağırlıklı olarak çelik ve plastik malzemelerin kullanılmasıyla hafif bir yapı elde ediliyor. Akordiyon şeklindeki iskelet sayesinde Çin Feneri kolay bir şekilde taşınabiliyor. Hem taşınabilir olması hem de kolay monte edilmesi nedeniyle Çin Feneri parti ve düğün gibi organizasyonlarda sıklıkla tercih ediliyor. Sarkıt ampuller ile birleştirilerek avize özelliği kazandırılan fenerler ağaç veya direk aracılığıyla asıldığında bahçeye romantik bir hava kazandırıyor. Çin feneri ve Japon feneri başlık, ampullü ayaklık üzerine takıldığında abajur olarak kullanılabiliyor.

Göz Sağlığını Destekler

Japon, Çin Feneri

Çin feneri modelleri ışığı ortama homojen bir şekilde yayması sayesinde göz için sağlıklı aydınlatma alternatifleri arasında yerini alıyor. Balon biçiminde renkli kâğıt veya kumaşlardan tasarlanan Çin Feneri ortamda loş ve dengeli bir ışık bulunmasını sağlıyor ve şiddetli ışıktan kaynaklı yaşanan ışık hassasiyetini engellemiş oluyor. Bu sayede migren gibi ışığa duyarlı hastalıklara sahip kullanıcıların kullanımına elverişli hale geliyor.

Çevre Dostu

Japon, Çin Feneri

Fenerlerde akkor ampullere göre daha dayanaklı olan led ampullerin kullanılması %85 daha az enerji tüketilmesini sağlıyor. Elektiriğe bağlı olarak çalışan Çin Fenerlerinin dışında pil ve güneş enerjisiyle çalışan ürün alternatifleri de bulunuyor. Güneş paneli sayesinde güneş ışığını enerjiye dönüştüren Çin Fenerleri doğal yöntemlerle enerji elde etmenizi ve bu sayede tasarruf etmenizi sağlıyor. Pil ve güneş enerjisiyle çalışan modeller elektrik bulunmayan ortamları da rahatlıkla aydınlatmanıza olanak sağlıyor. Kullanılan materyaller nedeniyle maliyeti düşük olan Çin Fenerleri, kullanıcısına uygun fiyatlar aracılığı ile ulaştırılıyor. Bu sayede çevre dostu olan Çin ve Japon fenerleri cep dostu olmayı da başarıyor.

Çin ve Japon Fenerleri Hakkında Yararlı Bilgiler

  • Toz süpürgesi kullanarak lambanın düzenli olarak tozu alınabilir.
  • Güneş enerjisi kullanılan modellerde güneş panelini güneş ışınlarından maksimum fayda sağlayacak şekilde yerleştirmeniz, pilin kullanım ömrünü uzatabilir.
  • Güneş enerjisi kullanılan Çin Feneri modellerinde güneş panelinin temiz tutulması, pilin daha verimli şarj olmasını sağlayabilir.
  • Feneri darbe ve düşmelerden korumanız, dış yüzeyde yırtılma ve iskeletteki kırılmaları önleyebilir.
  • Feneri nem ve suyla temasa karşı korumanız, istenmeyen arızalar yaşanmasını engelleyebilir.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürünü satın almadan önce özelliklerde belirtilen çap bilgisini incelemeniz kullanacağınız ortama uygun tercih yapabilirsiniz.
  • Ürünün uyumlu olduğu ampul modellerine dikkat etmeniz doğru ampulü satın almanıza yardımcı olabilir.
  • CE sertifikalı ürünleri tercih etmeniz asgari güvenlik koşullarına sahip bir ürün almanızı sağlayabilir.
  • Çin Feneri farklı markalar tarafından üretildiğinden farklı satış fiyatları uygulanabilir.
  • Elektriğe bağlı olarak çalışan modellerde priziniz ile uyumunu kontrol etmeniz akım problemi yaşamanızı önleyebilir.