GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bahçe, Dış Ortam Aydınlatması

kategorisinde 13250 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bahçe, Dış Ortam Aydınlatması

Evinizin bir bahçesi ya da balkonu varsa burayı etkili bir şekilde aydınlatmak ve aydınlatma ürünlerini bir dekorasyon aracı olarak kullanmak çok önemli. Bahçelerin genişliğine, bahçede bulunan eşyalara ve ağaç gibi nesnelere bağlı olarak kullanılabilecek birçok aydınlatma ürünü bulunuyor. Klasik duvar aydınlatmaları, sarkıt aydınlatmalar, led projeksiyon aydınlatmaları ve yerden aydınlatmalar en popüler ürünler arasında bulunuyor. Dış ortamlar için aydınlatma ürünü tercih ederken hem aydınlatma etkisi hem de dekoratif etkisi göz önüne alınmalı.

Ekonomi Dostu ve Etkili Aydınlatma

Bahçe, Dış Ortam Aydınlatması

Son zamanlarda en çok kullanılan aydınlatma ürünlerinin başında güneş enerjili lambalar geliyor. Bu ürünlerde güneş panelleri ürünün boyutuna göre üzerine montelenmiş şekilde ya da üründen ayrı bir şekilde kullanılıyor. Hem enerji tasarrufu yapmak hem de etkili bir aydınlatma ürününe sahip olmak istiyorsanız bu ürünler tam da size göre. Tercih edebileceğiniz birçok modeli bulunuyor. İsteğinize ve kullanacağınız dış ortama bağlı olarak model tercihi yapabilirsiniz; bu modeller genel yapıları itibariyle duvara monteli, tavan sarkıtlı ya da yere gömülü şekilde kullanılabilir. Güneş panelli aydınlatma ürünlerini özellikle büyük yapılı bahçelerinizde ana aydınlatma unsuru olarak kullanabilirsiniz.

Sarkıt Aydınlatmalar Bahçenize Ambiyans Sağlıyor

Bahçe, Dış Ortam Aydınlatması

Eğer bahçenizde uzun yapılar ya da ağaçlar bulunuyorsa diğer aydınlatma ürünlerinin yanında mutlaka sarkıt aydınlatmalara da sahip olmalısınız. Sarkıt aydınlatmalar tek başlarına büyük bir alanı ışıklandıramıyor olsalar da tek başlarına bahçenizin atmosferini değiştirmek konusunda oldukça başarılılar. Sarkıt aydınlatmalar farklı tarzlarda ve farklı yapılarda bulunabiliyor. Son zamanlarda, ağaç feneri adı verilen sarkıt aydınlatmalar basit yapıları ve etkili ışıklandırma yapabilmeleri sebebiyle oldukça popüler. Ancak basit tasarımlardan ve ışıklandırma oyunlarından ziyade bahçenizin genel dekorasyonuna uyum sağlayacak detaylı ürünler arıyorsanız sizler için bunlar da üretiliyor. Kullanıcılara ahşaptan metale kadar varan geniş bir yapı seçeneği sunan sarkıt aydınlatmaların sarkıtları da hasır iplik, zincir ve tel gibi farklı yapılarda olabiliyor. Bahçenizin dekoruna ve zevklerinize göre tercih edebileceğiniz bu ürünler, herkesi memnun edebilecek ve bahçelerin ambiyansını kökten değiştirebilecek türden.

Saplamalı Aydınlatma Ürünleri ile Bahçelerinizi Aydınlatın

Bahçe, Dış Ortam Aydınlatması

Saplamalı aydınlatmalar genel yapıları itibariyle oldukça hoş tasarımlara sahipler. Bu ürünler kendi etraflarını çok rahat bir şekilde aydınlatabilirler. Etkili aydınlatmalarının yanı sıra bahçeleriniz için benzersiz bir görüntü oluşturabilirler. Özellikle bahçelerinizde çimlerden ayrı toprak, taş ya da tahtadan yol elemanları kullanıyorsanız bunları öne çıkarmak için kullanabilirsiniz. Saplamalı aydınlatmalar bahçelerinizin genel dekoruna uyum sağlayabilecek yapıda üretiliyorlar. Geniş renk ve materyal seçenekleriyle bahçeniz için en uygun aydınlatma ürünü saplamalı aydınlatmalar olabilir.

Etkili Aydınlatma İçin...

  • Bahçeleriniz geniş bir yapıdaysa tek bir aydınlatma tipi yeterli olmayabilir.
  • Bu sebepten genel aydınlatmanızı led projektör gibi ürünlerle sağlarken çevresel aydınlatmanızı da saplamalı aydınlatmalar yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz
  • Bahçelerinizde çok fazla ağaç bulunuyorsa tek nokta odaklı aydınlatmalar yerine ağaç fenerlerini ve sarkıt aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem bahçenizi daha iyi ışıklandırabilir hem de daha estetik bir görüntü elde edebilirsiniz
  • Geniş bahçeleri aydınlatırken güneş enerjili ürünleri kullanarak tasarruf yapabilirsiniz.
  • Dış ortamda kullanılacak aydınlatma ürünlerinin su geçirmez yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Bahçenizde özellikle göz önüne çıkmasını istediğiniz bir nokta ya da bir yapı bulunuyorsa aydınlatma ürünlerini burada yoğun olarak kullanabilirsiniz.
  • Aydınlatma ürünlerini bahçenizde kullandığınız mobilyaların tasarımına uyumlu türlerde seçerek yarattığınız ambiyansı bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.
  • Uzaktan kontrol edilebilen aydınlatma ürünlerini tercih ederek enerji israfının önüne geçebilirsiniz.
  • Dış ortamlarda aydınlatma oranına dikkat ederseniz ışık kirliliğinin önüne geçebilir ve gözlerinizin gereğinden fazla yorulmasını önleyebilirsiniz.
  • Genel ışıklarınızı daha güçlü aydınlatma ürünleriyle gerçekleştirirken bölgesel ışıklandırmalarınızı daha düşük güçte aydınlatma ürünleriyle gerçekleştirirseniz bahçenizde çok daha etkili bir görünüme sahip olabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Balkon ve Bahçeleriniz için Aydınlatma Fikirleri

Balkon ve Bahçeleriniz için Aydınlatma Fikirleri

Yaz akşamlarında bahçe ve balkon keyiflerinize bambaşka bir hava katacak aydınlatma fikirlerini keşfetmeye ne dersiniz?

DEVAMINI OKU
En Yaratıcı Aydınlatma Modelleri

En Yaratıcı Aydınlatma Modelleri

Aydınlatmalar, modern ev dekorasyonun en vazgeçilmez parçalarından biri. Eskiden yuvarlak formlu cam lambalar ya da şıkır şıkır avizelerle sınırlı olan aydınlatma modelleri, artık akıllara durgunluk verecek kadar çeşitli ve kişisel. İşte ''Keşke benim olsa!'' demekten kendinizi alamayacağınız güzellikteki, cin fikirli aydınlatma modelleri:

DEVAMINI OKU
Led Ampul Nedir? Doğru LED Ampul Nasıl Seçilir?

Led Ampul Nedir? Doğru LED Ampul Nasıl Seçilir?

Düşük enerji tüketimi ve farklı renk seçenekleriyle sıklıkla tercih edilmeye başlanan LED ampul nedir? Modern dünyanın bizlere sunduğu son teknoloji ürünü LED ampuller hakkındaki detayları sizler için derledik.

DEVAMINI OKU