GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

LED Ampul

kategorisinde 15333 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

LED Ampul

Geleneksel ampullerden şık tasarımları ve işlevsellikleriyle ayrılan LED ampuller, enerji tüketimleri bakımından diğer ampullere göre %90'a varan tasarruf sağlarlar. Standart tek tip ampullerle kıyaslandıklarında onlarca çeşide sahip olup aynı zamanda hem çevre dostudurlar hem de kullanım bakımından ekstra fonksiyonel özelliklere sahiptirler.

Hem Doğa Dostu Hem Tasarım Harikası

LED Ampul

LED ampul kullanıldıkları ortamı aydınlatmakla kalmıyor sahip oldukları şık tasarımlarla bulundukları her ortama ayak uydurabiliyorlar. Tasarımlarındaki çeşitliliğin yanı sıra sundukları ışık rengi alternatifleri sayesinde de atmosferi istediğiniz gibi değiştiriyorlar. Farklı renklerdeki led ampuller evde, ofiste hatta açık mekanlarda bile performanslarından hiçbir şey kaybetmeden uzun yıllar boyunca kullanılabiliyorlar. Düşük enerji tüketimleri de doğanın korunmasına yardımcı oluyor. Çalıştıkları süre boyunca standart ampuller gibi aşırı ısınma yapmıyorlar ve değiştirilmek istendiğinde elle rahatça değiştirilebiliyorlar. Ayrıca -30 dereceye varan çok düşük sıcaklık ortamında bile kaliteli ışık yayabiliyorlar.

Hangi Led Ampulü Tercih Etmelisiniz?

LED Ampul

Yaşam alanınızın büyüklüğü ne olursa olsun, kullandıkları elektrik enerjisini en yüksek verimle ışığa çeviren led ampul modelleri standart ampullere oranla çok daha fazla aydınlatma sağlayacaktır. Tercihiniz ister lokal bir aydınlatma isterseniz de genel aydınlatma olsun, ampulünüzü seçerken lümen değerine dikkat etmelisiniz. Lümen, ampulün yayacağı ışığın gücünü belirtir ve kullanım alanınıza göre tercih edeceğiniz led ampulün en belirleyici özelliklerden biridir. Led ampulleri avize, lambader ve abajur gibi ana aydınlatma elemanları olarak kullanabileceğiniz gibi aspiratör lambası olarak ya da buzdolabı içi veya tezgah üstü aydınlatmalarında kullanabilirsiniz. İç mekan aydınlatmasında en çok tercih edilen beyaz, sarı ve gün ışığı renkli led ampuller, konu spot ya da dekoratif aydınlatma olunca mavi, yeşil, kırmızı gibi birbirinden farklı renklerde de bulunabiliyorlar. Osram, Philips, Diall gibi led ampul markalarının birbirinden farklı modelleri ihtiyacı olanlar için sayısız alternatif sunuyor. Klasik ve simit modellerinin yanı sıra ecohalo, warn grow, core pro gibi modelleri de farklı fiyat seçenekleriyle bulmak mümkün.

Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

LED Ampul

Standart ampullerle kıyaslandıklarında led ampul fiyatları daha yüksek gibi görünse de uzun vadede çok daha karlı oldukları yadsınamaz bir gerçektir. Hem daha uzun ömürlü olmaları hem de daha yüksek enerji verimlilikleri karlılıktaki en önemli unsurdur. Daha az enerji harcayarak daha fazla ışık verdiklerinden led ampul satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta watt ve lümen değerleri olmalıdır. Watt değeri ampulün kullandığı elektrik enerjisini, lümen değeri de ürettiği ışığın gücünü gösterir. Bu nedenle watt değeri düşük / lümen değeri yüksek bir ampul almak en tasarruflu tercih olacaktır. Size en uygun lümen değerine sahip led ampulü seçebilmek için ampulü kullanacağınız alanın büyüklüğünü bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 100 lümenlik bir led ampul 1 metrekarelik alan için yeterli olacaktır. Siz de ampulün kullanılacağı mekanda metrekare başına 100 lümen değerini hesaplayarak ideal led ampulünüzü seçebilirsiniz.

Yanlış Bilinen Gerçekler

  • Işık yoğunluğu ayarı yani DİM ayarı yapılamaz değil (uygun modellerde) yapılabilirdir.
  • Wattı yüksek olan ampulün aydınlatması daha parlak değil lümeni yüksek olan ampulün aydınlatması daha parlaktır.
  • Led ampuller çok sıcak ya da çok soğuk ortamlarda da bilinenin aksine çalışabilirler.
  • Led ampullerin sağlığa zarar verdiği algısı yanlıştır.
  • Led ampullerin çok pahalı olduğu düşüncesi fiyat/performans durumu incelendiğinde doğru değildir.

Bilmeniz Gerekenler

  • Led ampuller mekanik ve termal darbelere karşı son derece dayanıklıdırlar.
  • İçlerinde zararlı gaz bulunmadığından güvenlidirler.
  • UV radyasyon ve kızılötesi yaymadıklarından çevreye zararsızdırlar
  • Ortalama ömürleri 60000 saattir.
  • Sıcaklıkları çok düşüktür.