GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Aydınlatma

kategorisinde 220096 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Aydınlatma

Evinizin dekorasyonunu en çok etkileyen unsur aydınlatma sistemleridir. Aydınlatma, evinizin aydınlık ya da karanlık gözükmesini etkileyebileceği gibi büyüklüğü üzerinde de belirleyici bir faktör olur. Doğru aydınlatma ürünleri ile mobilyalarınızı ön plana çıkararak evinizin görünümü için istediğinizi elde edebilirsiniz. Evinizde kullanacağınız renkler ve yaratacağınız atmosfer için aydınlatma ürünleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Aydınlatma ürünleri model, desen, renk ve sistemleri ile size geniş bir ürün yelpazesi sunar. Aralarından doğru seçimi yapmak zor olduğu kadar keyiflidir.

Genel Aydınlatma İçin Tavandan Sarkan Modeller

Aydınlatma

Aydınlatma ürününüzü nerede kullanacağınız modeli üzerinde etkilidir. Avize ya da tavandan sarkıtlı aydınlatma sistemleri salon, ofisin büyük odası gibi yerlerde kullanılır. Teknik özelliklerine ve görünümlerine göre pek çok çeşidi vardır. Kullanacağınız odanın büyüklüğü seçeceğiniz model için belirleyici olmaktadır. Salonunuzda yemek masasının üzerinde kullanacaksanız asansörlü led aydınlatma ürünleri ideal bir seçenek olur. Ancak oturma grubunuzun bulunduğu yerde sarkıt ya da klasik avize modelleri odanızın genel aydınlatması için yeterlidir. Modern ve estetik tasarımlara sahip olan sarkıt modelleri eşyalarınızı ve odanızı dikkat çekici gösterir.

Çalışma Alanları İçin Masa Lambası

Aydınlatma

Çalışma alanlarını cezbedici hale getirmek aydınlatma ürünleri ile olmaktadır. Masa lambaları çok yönlü oldukları için pek çok alanda tercih edilir. Yatak odanızda kitap okurken ya da çalışma masanızda işlerinizi yaparken yardım edeceğiniz ürünler olduğu gibi kütüphanelerinizde ve raflarınızda aksesuarlarınızı öne çıkarmak için spot ışığı gibi dekoratif amaçlı da kullanılır. Farklı büyüklük ve özelliklere sahip olan masa lambalarının tasarımı, ergonomik ve pratik olmaları oldukça önemlidir. Kullanacağınız alanı belirledikten seçim yapmanız üründen tam performans almanızı sağlar.

İşlevsel Aplikler Her Yerde

Aydınlatma

Aplik modelleri, duvar ya da pano gibi yüzeylere monte edilerek kullanılır. Genellikle mutfak ve banyolarda kullanılsa da yatak odaları ve salonlar için de ideal bir kullanıma sahiptir. Banyo ve yatak odalarında ayna kenarlarına konarak hem estetik bir görünüm hem de yandan aydınlatma ile rahat bir kullanım sağlar. Ayna karşısında kendinize bakım yaparken, tıraş olurken ya da saçlarınızı düzeltirken kullanabilirsiniz. Modeline göre modern ya da klasik bir hava yaratan aplik sayesinde ayna karşısında gölgeniz düşmez ve karanlıkta kalmazsınız.

Aydınlatma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doğru seçimler için öncelikle evinizi ya da ofisinizi tasarlamalı ve tercih edeceğiniz aydınlatma ürünlerini nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz.
  • Aydınlatma ürünü için tarzınızı belirlemelisiniz.
  • Eşyalarınız ile aydınlatma ürünleriniz uyumlu bir birliktelik içinde olmalıdır.
  • Genel aydınlatmanızı sağlayacak sarkıt ya da avize gibi modeller ile aplik, abajur ya da spot kullanarak odanızdaki karanlık alanları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz ampullerin harcadığı enerjiye dikkat etmelisiniz. Enerji tasarrufu yapmak adına led ampuller kullanabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat!

  • Minimalist olmak için evinizde koyu renkleri tercih ettiğinizde, daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyarsınız.
  • Koyu renkler daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyacağı için enerji tasarrufu yapamaz ve daha çok aydınlatmaya ihtiyaç duyarsınız.
  • Zaman içinde tozlanan lamba ve armatürlerinizi temizlemeyi unutmamalısınız.
  • Kaliteli ve uzun ömürlü led ampulleri tercih etmelisiniz.
  • Aydınlatmayı ihtiyacınız kadar az ya çok olarak ayarlayan anahtar sistemlerini tercih etmelisiniz.

GittiGidiyor BLOG

Işıklandırma Seçiminiz Dekorasyon Zevkinizi Yansıtıyor mu?

Işıklandırma Seçiminiz Dekorasyon Zevkinizi Yansıtıyor mu?

Bulunduğunuz ortamın sıcacık doğal bir havası olsun istiyor olabilirsiniz ya da lüks detaylar barındıran modern bir çizgi yakalamak sizi daha çok memnun edecektir. Farklı aydınlatma seçenekleri ile hayalinizdeki atmosferi yaratma konusunda zorluk yaşamayacaksınız.

DEVAMINI OKU
Karanlık Odaları Aydınlatacak 7 Fikir

Karanlık Odaları Aydınlatacak 7 Fikir

Eğer evinizde karanlık bir oda varsa paniğe kapılmayın. Bu odayı daha aydınlık, geniş ve ferah göstermenin pek çok kolay yolu var. Odanızın büyüklüğü, ışık aldığı yön, pencere varlığı ve sayısı, şekli, konumu ve pek çok özelliği bu aşamada önemli rol oynayacak. Karanlık odaları aydınlatacak fikirler için en basit adımlarla başlayalım.

DEVAMINI OKU
Akıllı Ampul Nedir? Akıllı Ampullerle İlgili Her Şey

Akıllı Ampul Nedir? Akıllı Ampullerle İlgili Her Şey

Teknolojinin büyük bir hızla geliştiği günümüzde LED'leri akıllı LED ampul olarak karşımıza görüyoruz. Peki, akıllı ampul nedir, ne işe yarıyor? Soruların yanıtı blog yazımızda.

DEVAMINI OKU