GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kemik

kategorisinde 109 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kemik Tesbih

Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan tespihler doğal taş, kemik gibi malzemeler kullanılarak daha da değerli bir hale getirilir. Kehribar, kemik taşı tespihleri kullanan pek çok kişiye rastlamak mümkün. Kemik tespih modelleri taşlardan sonra en çok tercih edilen tespih çeşididir. Tespihler sadece bir aksesuar olmaktan da öte geçmiştir. Artık stresi azaltan, ruhu dinlendiren günlük hayatın her alanında yer alan bir ürün haline gelmiştir.

Tarzınızı Yansıtan Tespihler Kullanın

Kemik Tesbih

Sokakta, arabada, bir yerde otururken neredeyse her anınızda yanınızda olan tespihler tasarımları ile dikkat çeker. Günlük kıyafetiniz ile uyumlu aynı zamanda anlamlı tespihler taşımak istiyorsanız kemik tespih modelleri arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu tespihlerin bir aksesuar olmanın dışında faydaları da vardır. Nesiller boyunca aktarılan yüksek mertebeden düşük mertebeye kadar her erkeğin elinde bulunan tespihler stresi azaltmak ile birlikte bazı doğal taş ve kemikler kullanılarak yapılan modellerinin sağlığa faydaları görülmüştür. Deve kemiği kuko tespih gibi birçok farklı boyutta modelleri bulabilirsiniz. Balık kemiği tespih antika tespih modellerinden biridir. Deve kemiği kullanılarak üretilen modeller gibi revaçta olan bir tespih modelidir. Genel olarak deve kemiği kullanılarak yapılan tespih modelleri tercih edilse de balık kemiği modeller de öne çıkan ürünler arasındadır. Deve kemiği tespih neye iyi gelir sorusunun cevabı şu şekildedir; Deve kemiği tespih modeller arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Beyaz rengi ve pürüzsüz yapısı ile kullanıcılar tarafından oldukça revaçtadır. Bu modellerde farklı kesimleri görmek mümkündür. Deve kemiği üzerine farklı teknikler kullanılarak işlemeler yapılır. Böylece sade bir ürün olmaktan çıkarak daha fazla modele sahip olur. Tespih modelleri arasında Abanoz işlemeli deve kemiği gibi modellere sık sık rastlayabilirsiniz.

Deve Kemiği Tespih Özellikleri Nelerdir?

Kemik Tesbih

Tespihlere ilgisi olan kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen deve kemiği tespih 99'luk modelleri özellikle erkeklerin en çok kullandığı modeldir. Bu ürünün özellikleri saymakla bitmez. Eldeki bakterileri temizler. Osmanlı döneminde tüccarlar tarafından kullanılan bu tespih İslamiyette de büyük önem taşır. Her işin hayırlı olması için taşındığına inanılır. Oldukça ustalık barındırır. Kesimine göre değişiklik gösterse de oldukça faydalı bir tespihtir. Deve kemiği caiz midir gibi bir sorunuz varsa bunu şu şekilde cevaplamak mümkündür; deve kemiğinin dokusunda kan bulunmaması kemik sahibi hayvanın ölümüyle birlikte necis sayılmaz. Devenin İslamiyetteki yeri büyüktür. Kemik tespih faydaları işlemesine, kesimine ve kullanımına göre değişiklik gösterebilir. Ancak stresi azalttığı, ellerdeki bakterileri temizlediği görülmüştür. Deve kemiği tespih özellikleri arasında en çok bilinen şey bu tespihlerin orijinal ve doğal olmasıdır. Dokunduğunuzda tespihin o doğal dokusunu kolayca hissedebilirsiniz. Deve kemiği tespihler işlemeler ile farklı tasarımlara sahip olabilir. Bu tasarımlardan biri de pirinç işlemeli deve kemiği tespih modelidir. Yüksek işçilik barındıran bu tespihleri hediye olarak kullanabilirsiniz. Anlamlı ve değerli bir hediye haline gelen deve kemiği ürünleri farklı işlemeler ile kullanıcılara geniş bir kategori sunar.

Kemik Tespih Çeşitleri

Kemik Tesbih

Kemik tespihler arasında en çok tercih edilen deve kemiğinden sonra bufalo kemiği tespih ve fil kemiği tespih gelebilir. Her iki tespih de doğal kemikler kullanılarak elde edilir. Günlük hayatta sık sık elinizde bulunan bu tespihler sizi rahatlatır. Sevdiklerinize değeri yüksek ve anlamlı bir hediye seçeneği sunar. Oymalı, yanık modelli gibi pek çok çeşidini bulabilirsiniz. Peki kemik tespih nasıl anlaşılır? Kemik tespihlerde siyahlı, beyazlı ve sarılı olmak üzere bu üç rengin karışımından oluşan alacalı bir doku bulunur. Bu dokuya bakarak tespihin hakiki olup olmadığını anlayabilirsiniz. Deve kemiği tespih işlemeli modelleri en çok öne çıkan ürünler arasındadır. Oymalı, yanık modeller yüksek el işçiliği barındırırlar. El işçiliğinin ve orijinal deve kemiğinin bir araya gelmesi ile birlikte tespihler daha da büyük anlam kazanırlar. Deve kemiği gümüş işlemeli tespih modeli de en değerli tespih modelleri arasındadır. Diğerlerine göre gümüş ile birleştiğinde daha da büyük anlam kazanan bu tespihler diğer modellere göre biraz daha pahalı olsa da her bütçeye uygun tespih bulabilirsiniz. Deve kemiği tespih fiyatları her bütçeye uygundur. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kemik Tespih Avantajları Nelerdir?

  • Eldeki bakterileri temizler.
  • Stresi azaltır.
  • İslami açıdan önem taşır.
  • Şık bir görünüm kazandırır.
  • Farklı işlemeleri ile erkekler için uygun bir aksesuardır.

Kemik Tespih Özellikleri Nelerdir?

  • İslamiyette büyük önem taşır.
  • Eski zamanlarda önemli insanlar ve tüccarlar tarafından kullanılan bu tespihler, şu anda diğer tespihlere nazaran çok daha kıymetlidir.
  • Daha sakin ve huzurlu olmanıza yardımcı olur.
  • Ellerin temizlenmesini sağlar.
  • Hediye olarak kullanılabilir.