GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Antika Tabak

kategorisinde 1312 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Tabak

Tabak kullanımı her evde çok eskiden beri var. Eski dönemlerde tabakların yapımında kullanılan malzemeler farklılık gösterse de, sonradan tüm dünyada porselen tabaklar geniş bir kullanım alanı buldu. Tabaklar ilk zamanlarda topraktan ve kilden yapılarak kullanıldı. Seramik malzemelerin sağladığı pek çok avantaj, ilerleyen dönemlerde antika tabaklar için ana malzemenin seramik olmasını sağladı.

Antika Tabaklarda Seramik Kullanımı

Antika Tabak

Seramik malzemelerin kolay bir şekilde işlenmesi, daha kolay üretilmesi ve kullanım açısından da pratik olması gibi sebepler, tabak üretiminde seramiği bir numaraya yükseltiyor. Uzun süredir bu şekilde tabak üretiminde seramik kullanılmasının ana sebebi, kullanım ömrü. Seramikten üretilmiş bir tabak yıllarca kullanılabilir. Bu süreçte aşınma gibi sorunlar az görüldüğü için, seramik dayanıklı bir malzeme olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda kullanımı sırasında parçalanmaması da yemeğin daha sağlıklı bir şekilde servis edilmesini sağlıyor. Bir diğer kullanım sebebi ise işlenmesi ve süslenmesindeki pratik yönler. Seramik tabakların üzerine çok çeşitli işlemeler yapmak mümkün. Bu işlemeler ve desenler ile tabağın son derece şık bir görünüm elde etmesi sağlanıyor. Özellikle eski dönemlerden bu yana lüks evlerde zenginler tarafından tercih edilen işlemeli ve kaplamalı porselen tabaklar, önemli akşam yemeklerinin başrol oyuncusu oluyor. Antika tabak kavramı bu şekilde farklı desen ve motifler ile hafızalarda yer ediyor.

Antika Tabaklarda Porselen Seçeneği

Antika Tabak

Porselenler tabak, bıçak, kaşık ve bardak gibi mutfak gereçlerinde kullanılıyor. Eski dönemlerden bu yana kullanılmaya başlayan bu ürünler, özellikle kolay temizlendiği ve parlak hoş bir görüntüye sahip olduğu için tercih ediliyor. Belirli bir dönemde dünyanın pek çok noktasında lüks mutfakları kaplayan porselen malzemeler de aslında bir seramik. Temelde seramikten oluşan porselen, ülkemizde de bol miktarda üretiliyor. Hem rahat üretilmesi hem de kullanışlı olması sebebiyle, günümüzde de porselenden üretilmiş pek çok mutfak malzemesi sıklıkla satılıyor. Antika mutfak gereçleri söz konusu olunca akla ilk gelen ürünler, elbette ki antika porselen tabaklar. Geniş bir dönem boyunca hem kullanım kolaylığı hem de estetik görünümü sayesinde mutfakların ve yemek salonlarının hakimi olan porselen, günümüzde de antika ürünlerde çokça tercih ediliyor. Uzun ömürlü ve güzel tasarımlı porselen mutfak ürünleri antikalar arasından sıyrılıyor.

Antika Tabaklarda Fiyat Seçenekleri

Antika Tabak

Antika tabaklar için farklı fiyat seçenekleri mevcut. Özellikle işçilik anlamında, üzerinde pek çok motif içeren tabakların değerinin daha yüksek olması son derece normal bir durum. Buna ek olarak, farklı teknikler kullanılarak motifler oluşturulan antika porselen tabak modelleri de fiyat olarak daha üst seviyelerde olabilir. Antika tabakların fiyatlarının belirlenmesinde, tabağın durumu kadar kullanılan üretim teknolojisi ve motifler de çok önemli. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Tabak Kullanım Avantajları

  • Tek bir tabak ya da bir yemek takımının seti ile klasik bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.
  • Koleksiyonunuz için aradığınız parçayı ya da parçaları bir araya getirebilirsiniz.
  • Yeni bir koleksiyon başlatarak birbirinden farklı antika tabak seçeneklerinden yeni koleksiyon grupları oluşturabilirsiniz.
  • Nostaljik bir konsept yakalamak için antika tabaklardan meydana gelen bir yemek seti oluşturabilirsiniz.
  • İster evinizde ister iş yerinizde sergilemek üzere, işçilik değeri yüksek tabakları tercih edebilirsiniz.

Antika Tabak Alırken Dikkat

  • Antika tabakların eski olduğu ve kırılgan malzemelerden üretildiği unutulmamalı.
  • Tabaklar aktif kullanılacaksa temizliği sırasında minimum miktarda kimyasal kullanılmalı.
  • Dekor ve motiflerin çizilmesini engellemek için özenle kullanılmalı.
  • Koleksiyon amacıyla alınacaksa su almayan ve nem görmeyen bir ortamda saklanmalı.
  • Taşıma sırasında güzelce sarılarak başka sert cisimlere temas etmesi engellenmeli.