GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Antika Oyuncak Tren, Uçak, Motosiklet

kategorisinde 182 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Tren, Uçak, Motosiklet

Antikalar, geçmişle bağ kurmaları sebebiyle birçok amaca hizmet eder. Özel günler için iyi bir hediye olabilir ya da dekorasyonunuzun parçası haline gelebilir. Eski oyuncak ve maketler de antika tanımının içinde kendilerine yer bulur. Birçok çocuğun hayatında yer etmiş olan antika oyuncaklar ve maketler de dekoratif amaçlarınıza hizmet edebilir ya da hediye arayışlarınızı sonlandırabilir.

Antika Oyuncak Motosiklet ve Maketleri

Antika Tren, Uçak, Motosiklet

Antika oyuncak motosikletlere göz atıyorsanız, karşınıza birden fazla model çıkacaktır. Antika oyuncak motosiklet seçimi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz ilk madde oyuncağın üretim malzemesidir. Metal gövdeli modeller bulunurken, plastik ya da ahşaptan üretilmiş oyuncaklar da tercihiniz olabilir. Bu antika oyuncak motosiklet modelleri arasında seçim yaparken seçiminizi etkileyebilecek bir başka kriter ise modelin yapım amacıdır. Bazı modeller oyuncak fonksiyonu ile üretilmişken, diğerleri oyuncak olarak kullanmaya uygun olmayabilir. Oyuncak fonksiyonlu modellerde tekerlekler dönebilecek şekilde tasarlanmıştır. Amacınız bu modellerden birini alıp evinize ya da koleksiyonunuza yerleştirmek ise her iki seçenek de tercihiniz olabilir. Ama planınız antikayı oyuncak olarak kullanmak ise tekerlekleri dönen, belki de kurmalı bir model tercih etmelisiniz.

Antika Trenler ile Geçmişe Yolculuk

Antika Tren, Uçak, Motosiklet

Oyuncak trenler, hemen her çocuğun hayatında bir kez sahip olduğu nostaljik parçalardır. Bu trenlerden birini tercih ederken dikkat edebileceğiniz noktalar mevcut. Antika oyuncak tren seçimi yaparken ilk kriteriniz oyuncağın büyüklüğü olabilir. Bu trenler küçük boyutlarda olabilecekleri gibi daha büyük modeller de mevcuttur. Antika oyuncak tren setlerinin bazıları yalnızca lokomotiften ibaretken, bazıları birçok farklı vagonu da içerir. Bu fark setlere göz atarken aramanızı daraltmaya yardımcı olabilir. Trenin vagon sayısı dışında antika oyuncak tren seti ile birlikte gelebilen ray sayısı da kriteriniz olabilir. Raylar ne kadar fazla ise oyuncağı izlerken alınacak zevk de bir o kadar büyüyebilir.

Antika Uçaklar için Farklı Modeller

Antika Tren, Uçak, Motosiklet

Antika uçak arasında da çeşitli seçenekler mevcut. Bu modeller oyuncak ya da maket olarak satın alınabilir. Antika oyuncak uçak modelleri arasında seçim yaparken birkaç seçeneği değerlendirebilirsiniz. Bu seçeneklerden ilki uçağın tipi olabilir. Savaş uçağı, yolcu uçağı, planör gibi birçok model için antika oyuncak seçenekleri bulunuyor. Yine bu oyuncaklar arasında sesli, ışıklı model seçenekleri arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Antika uçak maketleri için de oyuncaklar gibi benzer seçenekler mevcut. Bu maketlerden birini almayı planlıyor iseniz tercihinizi farklı uçak tiplerinden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca hem antika oyuncak uçak hem de antika uçak maketi seçiminde modelin üretildiği malzemeyi de göz önünde bulundurarak ahşap, metal ya da plastik modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Oyuncak ya da Maket Edinmenin Avantajları

  • Antikalar, insanları çocukluklarına götürürler. Antika parçalar, anıları canlandırarak geçmişe gitmeye olanak tanırlar.
  • İyi bir hediye olabilirler. Kişinin geçmişiyle bağ kuracak antika parçalar, tüm özel günler için hediye olarak seçilebilir.
  • Yatırım aracı olarak kullanılabilirler. Antika parçaların değerleri gün geçtikçe artar.
  • Dekorasyon için harika parçalardır.
  • Günümüz çocukları için de uygun oyuncaklardır. Ahşap antika oyuncaklar, sağlıklı yapıları ile çocuklar için satın alınabilirler.

Antika Oyuncak ya da Maket Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Modelin üretim yerine ve üretim standartlarına dikkat edin. Her ne kadar antika da olsa zararlı malzemeler ya da standartlara uygun olmayan üretim sağlık açısından tehlikeli olabilir.
  • Ürünün kondisyonunu göz önünde bulundurun. Antikalar oldukça eski üretimler olduklarından çeşitli deformasyonlara uğrayabilir.
  • Oyuncağın fonksiyonlarının aktif olarak çalışıp çalışmadığını sorun. Yalnızca dış görünüş değil, ses, hareket ve ışık gibi fonksiyonlarda da eksiklikler olabilir.
  • Fiyatı diğer modellerle karşılaştırın. Antika modellerin muadilleri piyasada az bulunduğundan satıcı isteğine göre ciddi fiyatlar biçebilir.
  • Satıcının kargolamasıyla ilgili değerlendirmeleri göz önünde bulundurun. İyi paketlenmemiş antikalar, taşıma esnasında zarar görebilirler.