GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Antika Pikap

kategorisinde 130 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Pikap

Hem müzik severler hem de antika tutkunlarının vazgeçilmez ürünlerinin başında gelen antika pikaplar, farklı tasarım ve model seçenekleriyle sevilerek tercih ediliyor. Müzik dinleme deneyimi, son yıllarda gelişen teknoloji ile epey değişikliğe uğramış da olsa, gerçek müzik kalitesini hissetmek isteyen dinleyiciler için antika pikap, vazgeçilmez yerini korumaya devam ediyor.

Antika Pikaplar ile Kusursuz Dinleme Deneyimi

Antika Pikap

Pikaplar, plaklara kaydedilmiş ses sinyallerini okumaya yarayan elektronik cihazlar olarak tanımlanıyor. İlk olarak fonograf adıyla icat edilen cihaz, sonraki yıllarda gramafon olarak bilinen haline getiriliyor. Sonrasında 20'li yıllarda pikap olarak adlandırılan ve genelde antika pikap radyo şeklinde evlerde yer alan ürünler, 70'li yıllarda bugün yaygın olarak kullanılan formunu alıyor. Teknolojinin gelişimiyle nostaljik bir ürün olarak görülmeye başlanan antik pikap, sunduğu benzersiz müzik kalitesi ile ön plana çıkıyor ve ilgiyle tercih ediliyor. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen dijital ses kayıt aşamaları esnasında meydana gelen sıkıştırma, sesin kalitesinin de kaybına neden oluyor. Plaklar, bu kalite kaybına maruz kalmadıkları için, kullanıcıya dijital muadillerinin soğukluğundan uzak, gerçek bir müzik dinleme deneyimi sunuyor. Antika pikap markaları, verdikleri bu canlı müzik dinleme hissiyatı sayesinde müzik meraklıları arasında rağbet görüyor.

Antika Pikaplarla İlgili Genel Bilgiler

Antika Pikap

Nostaljik pikaplar genellikle gövde, iğne, güç kaynağı gibi parçalardan oluşuyor. Bazı antika pikapların iğne kolları yarı otomatik yapıdayken, bazıları manuel yapıda karşınıza çıkıyor. Otomatik pikaplar kullanıcıya zaman ve pratiklik yönünde avantaj sağlarken, manuel pikaplar da kullanıcılara tam kontrol olanağı sağlıyor. Pikaplarda kullanılan plaklar, çapları ya da devir sayısı üzerinden sınıflandırılıyor. İçlerinde genellikle iki şarkı bulunan 45'lik plaklar, en yaygın olarak bulunabilen plakları oluşturuyor. 33'lük ya da uzunçalar plaklar genellikle dört ile dokuz şarkı arasında kayıt içeriyor. Nostaljik 78'lik taş plaklar, genellikle gramafon pikap antika markaları ile çalınabilse de pikaplarla çalınabilen taş plaklar da bulunabiliyor. Üretimi eskisi kadar olmasa da müzik severler için yeni plaklar da müzik sever kullanıcıların beğenisine sunulmaya devam ediliyor.

Şık ve Fonsiyonel Antika Pikap Modelleri

Antika Pikap

Antika pikaplar farklı çeşitlerde karşınıza çıkıyor. Deck olarak da adlandırılan amfisiz pikaplar, dahili amfi içermiyor. Doğrudan hoparlöre bağlayarak kullanabileceğiniz amfili pikaplar, az yer kaplayan kompakt yapıları ve ekonomik oluşları ile tercih ediliyor. Çanta pikaplar, hoparlör kapağında bulunan, şık tasarımlı pikaplar olarak karşınıza çıkıyor. Hem ergonomik ve işlevsel yapısı, hem de göz alıcı görünümü ile sevilerek tercih ediliyor. Dj pikapları farklı ayar seçenekleri ve mix işlemlerinin yapılmasına olanak sağlayan özellikleri ile tercih ediliyor. Dolaplı pikaplar genellikle teyp, radyo ve hoparlör içeriyor. Birden fazla plağın üst üste konularak sırayla dinlenebilmesine imkan sağlıyor. Bazı modeller müzik seti halinde de bulunabiliyor. Kaset ve CD çalarlı ürünler de pikap modelleri arasında yerini alıyor. Antika pikap fiyatları, ürünlerin teknik ve fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Plak Almanın Avantajları

  • Dijital medya olanaklarından daha canlı ve net bir dinleme olanağı sunuyor.
  • Modern plaklara oranla daha yüksek dinleme kalitesi sunuyor.
  • Antika olduklarından yatırım değeri bulunuyor.
  • Dekoratif ve şık yapıları ile dekorasyon amaçlı da kullanılabiliyor.
  • Az bulunan benzersiz yapıları sayesinde iyi bir hediyelik eşya olarak tercih edilebiliyor.

Antika Pikap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eksiksiz ve çalışır durumda olup olmadığına bakın, özellikle iğne ve iğne kolunun özellikleri hakkında bilgi sahibi olun.
  • Aldığınız pikap ile hangi plakların çalınabildiğine dikkat edin.
  • Dahili hoparlör ve amfi içerip içermediğine ve kasa boyutlarına dikkat edin.
  • Ürünün antika değerine, ikinci el ise yapısal ve fiziki durumunu dikkate alın.
  • Modellerin üretim durumlarına ve yedek parçalarının bulunup bulunmadığını kontrol edin.