Antika Mobilya

kategorisinde 1873 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Mobilya

Mobilyalar, kişisel dünyanızı ve tarzınızı iç mekanlara yansıtmanın en önemli aracıdır. Evlerin, ofislerin ya da kafelerin dekorasyonunda sıkça rastlanan antika mobilya modelleri masadan koltuğa, yataktan vitrine kadar çeşitli markalar aracılığıyla ve geniş bir ürün skalasında sizlere sunulur.

Antika Mobilyalar ile Dekorasyon Tüyoları

Antika Mobilya

Antika mobilyalar, iç mekanlarda farklı bir hava oluşturması sebebiyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Antika mobilyaları farklı mekanlarda, farklı amaçlarla kullanmak mümkündür. Kullanıcılar, ev dekorasyonunda özel ve benzersiz bir dokunuş yapmak istediklerinde kendi döneminin eşsiz tasarımları arasında yer alan bu parçalara yönelirler. Antik beyaz mobilya bu noktada evlerini dekore ederken şık bir detay eklemek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı olmaktadır. Antik ahşap mobilya modelleri de beyaz ya da ahşap ağırlıklı döşenen evler için göze hoş görünen bir stil oluşturur. Antika mobilyalar, özellikle minimal tasarıma sahip iç mekanlarda dikkat çekici bir tezat sunar. Yatak odasına konumlandırılacak antika bir koltuk da benzer şekilde bir etki bırakır. Camdan yapılan bir yemek masasının etrafına yerleştireceğiniz, hepsi birbirinden farklı olan sandalyelerle evinize bir sergi havası da verebilirsiniz. Özellikle antika tarzı mobilyalar arasında vitrinler, koltuklar, sandalyeler ve masalar ön plana çıkar. Marka ve modelleri açısından iç mekanınıza uygun olduğunu düşündüğünüz antika mobilyayı satın alarak ev dekorasyona her baktığınızda size farklı hisle seslenecek bir detay ekleyebilirsiniz.

Antika Mobilyaların Kullanım Alanları

Antika Mobilya

Antika mobilyaların günümüzde birçok farklı alanda kullanıldığını söylemek mümkündür. Evden iş yerine, kafeden kitapçılara kadar birçok farklı mekanın dekorasyonunda antika model mobilyalar kullanılır. Evlerde özellikle vitrin, masa, sandalye ya da koltuk ile hoş ve bir eşi daha bulunmayan bir dokunuş yapmak isteyen kullanıcılar antika mobilyalardan faydalanır. Gül ağacı antika mobilya modelleri özellikle salon dekorasyonunda sıkça tercih edilen parçalar arasında yer alır. Antik dönem mobilya denildiğinde akla gelen mekanlardan biri de kafelerdir. Özellikle konsept kafelerin antika ya da eski eşyalara yöneldiğini ve böylece misafirlerine nostaljik bir hava oluşturmayı hedeflediklerini de gözlemleyebilirsiniz. Antika bir vitrine yerleştirilen vintage kahve takımları, kafelere bir müze havası da verir. Ofislerde de vintage bir dekorasyon stili benimseyen işyeri sahipleri, bu tarz mobilyalara yönelir. Antik meşe mobilya modelleri, bu tarz büyük mekanlar için oldukça göz kamaştırıcı ve dikkat çekici olur. Birbirinden farklı markalar ve modeller aracılığıyla kullanıcılara sunulan bu parçalarla siz de iç mekanınızı, kafenizi ya da ofisinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Antika Mobilya Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Antika Mobilya

Antika mobilyaların fiyatlarının belirlenmesi konusunda birçok etmen göz önünde bulundurulur. Bu etmenler arasında en önemlisi ise mobilyanın kullanılabilir durumda olup olmadığıdır. Hala kullanılabilir durumda olduğu teyit edilen antik eskitme mobilya modelleri için fiyat belirlemek için sonraki aşama kullanıldığı dönem içinde bir benzerinin olup olmadığıdır. Bir başka eşi olmayan ve usta bir işçilikle hazırlanan mobilyaların fiyatları, diğer mobilyalara göre daha yüksektir. Bunun yanı sıra mobilyayı tasarlayan usta da fiyat belirlenmesi konusunda önem arz eder. Sonuç olarak işinin ehli bir ustanın elinden çıkması, kullanıldığı dönemde bir başka eşi olmaması ve hala kullanılabilir durumda olması, antika mobilyaların fiyatları konusunda belirleyici olur. Ayrıca çeşitli mobilya markaları, eskitme model mobilyalar üreterek kullanıcıyla daha uygun fiyat seçenekleriyle buluşturur. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Mobilyaların Sağladığı Avantajlar

  • Bu tarz eskitme mobilyalar, mekan içerisinde şık görünmesinin yanı sıra duygusal bir detay da eklenmesini sağlar.
  • Antika mobilyaları farklı şekillerde değerlendirerek kullanım alanını genişletebilirsiniz.
  • Başka bir eşi olmayan bu mobilyalar sayesinde iç mekanlarda eşsiz bir görüntü ortaya çıkar.
  • Antika mobilyalar ile sevdiklerinize anlamlı ve ömür boyu onlarla olmasını istediğiniz şahane hediyeler verebilirsiniz.
  • Evinizde ya da ofisinizde herkesin dikkatini çekecek dekorasyon hamleleri yapabilirsiniz.

Antika Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mobilyanın sağlamlığına dikkat etmelisiniz.
  • Bir koltuk ya da sandalye satın alıyorsanız döşemesinin zarar görüp görmediğini iyice incelemelisiniz.
  • Dolap ya da vitrin gibi ahşap ürünlerin üzerinde deformasyon bulunmaması konusunda dikkatli olmalısınız.
  • Mobilyanın dekore edeceğiniz mekana uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız.
  • Mobilyada kullanılan ağacın cinsi, kalitesi ve son durumu konusunda dikkatli olmalısınız.