Antika Metal Obje

kategorisinde 6756 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Metal Obje

Antika ürünler, birbirinden farklı malzemelerden üretilir. Bu malzemeler arasında seramik, cam, plastik ve kompozitler olabilir ancak en çok dikkat çekenlerden biri metallerdir. Özellikle antika parçalarda birbirinden farklı metallerin kullanılması bu parçaların daha şık görünmesini ve daha sağlam olmasını sağlar.

Antika Metal Obje Çeşitleri

Antika Metal Obje

Metal kullanımı eski dönemlerde bu yana çok yaygın olduğu için günümüzde ilgi çekici antika metal objeler bulunabilir. Farklı dönemlere ait olan bu eserler aynı zamanda farklı ülkelerin imzasını da taşıyabilir. Anadolu'da üretilen birbirinden farklı metal objelere ek olarak Avrupa'da üretilmiş değerli metal objeler de bulunabilir. Bu objelerin üretildiği bölgeye göre farklı kültürlerin unsuru olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Demir, pirinç, bronz, gümüş ve altın gibi farklı metaller kullanılarak üretilen birbirinden kaliteli metal objeler ile farklı boyutlarda heykeller yapılarak bunlar dekorasyon ürünlerine fark katabilir. Aynı zamanda antika pürmüz gibi işlevsel ve günümüzde de kullanılması mümkün olan parçalar da üretilebilir. Bu antika objeler güncel muadil ürünleri kadar iyi performans göstermez ancak üretiminin üzerinden geçen bunca yıl sonra bile ürünlerin esteğitinden bir şey kaybetmemesi, antika severleri hayrete düşürmek için yeterli.

Hediyelik Antika Metal Obje

Antika Metal Obje

Metal objelerin şık görünümü bunları harika bir hediyelik alternatifine de dönüştürür. Hediyenin ne kadar büyük ve şık olmasını istediğinize göre altın ve gümüş gibi metaller kullanılarak üretilmiş antika kap ve tas gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında daha basit ürünleri uygun görenler için de pirinç döküm antika biblo ve heykeller de bulunabilir. Kendine has rengi ve görünümü ile pirinçten üretilmiş parçalar harika bir hediye alternatifi olabilir. Antika ürünlere iyi bir alternatif olarak eskitme ve retro modeller de hediyelik olarak değerlendirilebilir. Özellikle bir dost için alınan hediyelerde antika parçalar ile birebir görünümde bir eskitme parça tercih edilebilir. Bu şekilde antika ürünlere görünüm olarak eşdeğer parçalar alınırken daha ekonomik seçenekler de değerlendirilmiş olur.

Antika Metal Obje Fiyatları

Antika Metal Obje

Metal objelerin fiyatları, kullanılan metallerin değerinden etkilendiği gibi tasarım detaylarından da önemli oranda etkilenir. Özel tasarımlara sahip gümüş ve altından üretilmiş antika metal parçalar yüksek fiyat etiketine sahip olur. Özellikle antika gümüş jardinyer modelleri, değerli metal miktarı fazla olan parçalar olduğu için oldukça revaçtadır. Diğer yandan daha minimalist tasarımlara sahip parçalar ekonomik fiyatlara alınabilir. Bu küçük parçalar özellikle koleksiyon ürünleri olarak değerlendirilebilir. Antika metal objelerde fiyatı belirleyen parametlerden biri de metal üzerindeki işçiliktir. İşçilik özellikle metalin üretimi sırasında ve sonrasında metal üzerinde uygulanan işlemlerin tamamıdır. Bu işlemler bir kaplama ya da şekil verme süreci olabilir. Bu emek gerektiren süreçler ne kadar fazla olursa obje o kadar değerli olur. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Metal Obje Almanın Avantajları

  • Antika metal objeler uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanılabilir.
  • Şık görünümüyle farklı mekanların dekorasyonunda yer verilebilir.
  • Küçük ve değerli parçalar farklı koleksiyonlarda yer alabilir.
  • Antika metal parçalar arasında değerli ve ekonomik hediyelik seçenekleri bulunabilir.
  • Parlak görünümüyle konuklar için harika bir sunum yapma imkanı sunar.

Antika Metal Obje Alırken Dikkat

  • Antika metal objeler alınmadan önce paslanma ve çürük kontrolü yapılmalı.
  • Koleksiyon amaçlı uzun süreli stoklama durumlarında kuru ve serin ortamlar seçilmeli.
  • Değerli antika parçaların günlük kullanımda yer alması, bu parçaların beklenenden daha kısa sürede yıpranmasına sebep olabilir.
  • Antika metal objelerin orjinal fonksiyonları olması gerektiği kadar iyi çalışmayabilir.
  • Antika metal objelerin tamiri için gerekli parçalar kolayca bulunamayabilir.