GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Antika Giyim, Tekstil, El İşi

kategorisinde 7021 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Giyim, Tekstil, El İşi

Göz nuru el işi antika giyim tekstil modelleri, geleneksel motiflerle evleri süslemeye devam ediyor. Yatak örtülerinden perdelere, havlulardan para keselerine kadar kullanılan nakışlar, çeyiz sandıklarından dışarı çıkıyor. GittiGidiyor'dan satın alacağınız antika tekstil modelleri, geleneksel el sanatlarına yeniden hayat veriyor. Hazır satılan el işleri ve antika giyim modellerinin yanı sıra kendi emeğiniz ile işleyebileceğiniz setleri hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Ünlü tekstil markaları tarafından satışa sunulan ürünlere, uygun el işleri fiyatları ile sahip olabilirsiniz.

Çeyiz Sandıklarının Gözdeleri Nakışlı El İşleri

Antika Giyim, Tekstil, El İşi

Evlilik hazırlıklarının en önemli kısımlarından biri olan çeyizler, geleneksel el işleri olmadan tamamlanmış sayılmıyor. Masa ve sehpa örtülerinin yanı sıra peçetelere işlenen nakışlar, yüzyıllardan süren geleneklerin devamı niteliğini taşıyor. Kanaviçe, etamin, çin ve antep işi nakışlar en çok tercih edilen el işi antika modelleri arasında yer alıyor. Çoğunlukla krem ve beyaz rengi keten kumaşlar üzerine işlenen nakışlar, özel günlerde sofraları süslemek için kullanılıyor. Nesilden nesile yaşamaya devam eden geleneksel örtülerin en güzel örneklerini, uygun antika tekstil fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.

Antika El İşi Yatak Örtüsü Takımları

Antika Giyim, Tekstil, El İşi

Çeyiz sandıklarının değişmeyen elemanları arasında olan nakış işli yatak örtüsü ve çarşaf takımlarını Gittigidiyor'dan satın alabilirsiniz. Antika el işleri ile bezeli takımlar, en çok tercih edilen beyaz ve krem renginin yanı sıra farklı renk alternatifleri de sunuyor. Kanaviçe, iğne oyası, çin işi ve danteller ile süslenen yatak örtüsü takımları, özel günler kadar günlük kullanım için hazırlanan seçeneklerle de beğeni topluyor. Çift kişilik takımların yanı sıra tek kişilik takımlar da bulabileceğiniz ürünler arasında hakiki el işi nakışlarla hazırlanmış setleri inceleyebilirsiniz.

Hazır Nakış Setleri Yeni Hobiniz Olsun

Antika Giyim, Tekstil, El İşi

Antika giyim parçalarının göz alıcı nakışları el emeği ile değerleniyor. Hazır iğne işi setleri sayesinde dilerseniz havlu dilerseniz mendil işleyebilirsiniz. İğne ve ipliklerin yanı sıra paketler içinde yer alan desen kitapları sayesinde yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

El İşi Nakışların Avantajları

  • Antika el işi nakışlar benzerlerine göre daha uzun ömürlü oluyor.
  • Antika el işi tekstillerin desenleri daha belirgin ve canlı duruyor.
  • İplikleri özel olarak seçilen desenler yıkandıktan sonra solmuyor.
  • Kullanıldıkça değerlenen el işi örtü, çarşaf takımları ve havlular nesilden nesle aile yadigarı olarak hediye ediliyor.
  • Her ortama uyan el işleri, dekorasyona nostaljik bir hava katıyor.

El İşi Nakış İşlemenin Püf Noktaları

  • Nakış işlemeye başlamadan önce doğru kumaş seçimi yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor.
  • Desenlerin büyüklüğü ve küçüklüğüne seçtiğiniz kumaşın iplik sıklığına göre karar verebilirsiniz.
  • İplik tercihinizi, kumaşınızın sıklığına göre yapmanız gerekiyor.
  • Daha net bir desen elde etmek için ipliğinizi birden fazla kat yaparak kullanabilirsiniz.
  • İğne tercihinizi, kumaşınızın iplik sıklığı arttıkça inceden kalına doğru değiştirebilirsiniz.